Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Преди 1 час, hpz написа:

И аз купих на 10k. Знаех, че вероятно не е дъно. Но за да не изтърва влака. Купих и на 15. Купих и на 8. Купих и на 7. И на 6100 купих. Сега чакам да купя на 5300-5500. Или ще останат едни евра в борсата, ако не паднем. На 7 не бих купувал за момента, би било глупаво.

не съм спирал да купувам от $253 нагоре до $8160, после от върха по пътя надолу също не съм спирал да купувам, мисля че най-скъпия биткойн дето съм купувал е $16.5К или може би $12.5К не съм сигурен, даже не ги гледам, така се е случило в него момент съм имал фиат нищо друго, аз не чакам по-добра цена, директно маркет бай!

и сега като имам пари всичко набивам в биткойн, превърнало се е в болест..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, vamp111 said:

не съм спирал да купувам от $253 нагоре до $8160, после от върха по пътя надолу също не съм спирал да купувам, мисля че най-скъпия биткойн дето съм купувал е $16.5К или може би $12.5К не съм сигурен, даже не ги гледам, така се е случило в него момент съм имал фиат нищо друго, аз не чакам по-добра цена, директно маркет бай!

и сега като имам пари всичко набивам в биткойн, превърнало се е в болест..

Точно! И аз съм така. Проблема е, че понякога пада с 2к и набивам всичко налично. И то пада с още 2к. И ме е яд. Докато реагирам, пак се вдигнало с 2к, където вече съм купил. Затова от скоро реших да държа една буферна сума за дъната. Сега на 6,7 няма да я ползвам, въпроса е какво ще правя ако видим 7,5 и нагоре :)

Като цяло пари във фиат дългосрочно (>3 месеца) почти не държа. Това е най-голямата загуба, но и прибързано купуване също не е перфектно. (примерно купуваш на 6 и след 2 седмици се срива на 4 - пропусната полза(загуба) x1.5) Но в един момент като влака тръгне нагоре, фиата само за тоалетна хартия ще става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки решава и преценява какво е добро за него. За мен е просто е недопустимо да купувам на такива високи нива, като $17к $15к, $10к... щом знам, че ще купя по евтино, достатъчно е да изчакам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, NotLikeMe said:

Всеки решава и преценява какво е добро за него. За мен е просто е недопустимо да купувам на такива високи нива, като $17к $15к, $10к... щом знам, че ще купя по евтино, достатъчно е да изчакам.

Страшно несъстоятелно изказване.Що за израз е като знам....И на къде ще ходи цената като знаеш.Аз ако знаех ,че ще стигне 19 000 нямаше да продавам на 1200.А сьм купувал на 250,стига глупости мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
18 minutes ago, bbb said:

Страшно несъстоятелно изказване.Що за израз е като знам....И на къде ще ходи цената като знаеш.Аз ако знаех ,че ще стигне 19 000 нямаше да продавам на 1200.А сьм купувал на 250,стига глупости мен.

За теб са глупости аз от това се издържам. Копая от средата на 2012 търгувам активно от края на 2013, до сега имам над 30к часа в които съм рисувал , следял, анализирал графики, също и как се отразяват всякакъв тип новина върху пазара. Не мога да имам 100% познаваемост, но съм доволен от резултатите. Имаме си viber група десетина сериозни колеги и отдавна сме спрели да пишем по форумите активно. Нищо против форума тук :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, NotLikeMe said:

За теб са глупости аз от това се издържам. Копая от средата на 2012 търгувам активно от края на 2013, до сега имам над 30к часа в които съм рисувал , следял, анализирал графики, също и как се отразяват всякакъв тип новина върху пазара. Не мога да имам 100% познаваемост, но съм доволен от резултатите. Имаме си viber група десетина сериозни колеги и отдавна сме спрели да пишем по форумите активно. Нищо против форума тук :))

Добре, като сте толкова напред и знаеш/знаете, кажи накъде ще поеме цената от тук нататък?
Има една приказка, че 2 глави мислят по-добре от една. Ама ако и 2-те са празни, какво правим? А с ясновидци по Биткоин е пълно.
От друга страна има момче станало милионер от 1000 евро. За около 6 години. Миналата година беше милионер на 18 години. От дете мозъка му се е настроил да мисли като търговец. Има и доста, дето не са успели да удвоят. А има още повече изгубили. Както и да е, ще ми е интересно да чуя накъде ще тръгне цената, че да се посмея на чужд гръб. Нищо лично и против групата там :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради такива типове не коментираме по форумите и ги оставяме да си тънат в мизерия и бедност  :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума е за изказване на мнения, но не и за нападания. Някой печели повече, друг по-малко, трети губи.

Благодарение на форума всеки научава повече за криптото, за търговията и за по-правилното влизане или излизане от пазара. 10-20 активни члена на форума сме, нека да се увеличаваме а не да намаляваме заради его то си. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана ми лош привкус в устата като произнесох на глас твоето мнение, видях го  и преди  редакцията  

Преди 10 часа, NotLikeMe написа:

Точно заради такива типове не коментираме по форумите и ги оставяме да си тънат в мизерия и бедност  :))

Има 3 сърчица на това мнение, или са членове на тази група или са членове на други затворени групи...  Не коментирате, но четете... не давате, но взимате.... предполагам ме разбираш. Нищо лично към никой, дали е в група или не. Радвам се че, има такива като вас, както се радвам за всеки начинаещ в криптосвета.  Всеки или всяка група е някаква точка по вертикала на хранително - финансовата структура, над теб има по-знаещи-можещи-светнати-богати и т.н. Под теб е обратното, но ти сверяваш часовника и в двете посоки, един импулс, индикация минава през всички нива.Не е нужна конфронтация, мисля че всички тук са на една страна. Иначе ей така за спорта мога да ви отворя тема - Прогнози и залагания, загубилия плаща с биткойн, ако и двамата губят, печели този който е по-близко . hpz  в последно време пишеш доста рязко, отдавам го на Цената на биткойн.

Иначе казано, както казваше котарака Леополд в руската анимация - Нека бъдем приятели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/27/2018 at 5:07 PM, NotLikeMe said:

Аз си помислих,че е за мен.Извинявам се ако Никой като мен ме е разбрал погрешно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже темата е "за цената на биткойн" искам да кажа следното

първата графика е: червената линия наличноста на тетър във портфейла на финекс, синята цената на биткойн с/у долар!

DlsGcMGX0AAhuJg.jpg

същата тази графика с по-нови данни:

Dlvq1ZCWwAAUOfK.jpg

и какво става днес:

Dlv4iqwX4AAsvTQ.jpg

умните пари вече прибраха профита, всички индикатори показват че следва краче надолу, който обаче има топки е още в играта!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за цената на биткойна но пак да кажа, от тези тетъри ще има и за EOS-а, предполагам, че това ще е новият етериум този алт сезон. Не ме разбирайте погрешно, за влизане трябва да се използва някое движение надолу. И също така не вярвам, че има дългосрочно бъдеще централизираността му и самият той, може и бъгове да се покажат и тн.. Просто според мен ще е следващата спекулация за който търси риска.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да бъда честен, на алтовете им трябват още едни -20% за да ги доубият, а за да видим истинска капитулация в биткойн, трябва да падне под $5К (психологическа граница) и под $4К да почнат китайските миньори да копат на загуба и да трябва да продават, само тогава може да видим истинска капитулация

само ЧЕ (едно голямо ЧЕ) китовете които продаваха до върха нагоре и после надолу си чакат добро ентри, много от биткойн максималистите и хора в общността не биха позволили това да се случи, хора с достатъчно количество койни и капитал да си го позволят!

така че какво ще стане от тук нататък в краткосрочен план, не бих могъл да коментирам (все пак очаквах $30К през Юли) в дългосрочен е ясно не веднъж съм казвал, да си продадеш биткойна преди 2020 год. си е просто нечовешка грешка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CZ беше казал в туитъра, че очаква този рън да е значителен, така, че до 3-4-5 септември го виждам да върви нагоре да мине 8к после 7ми да отложат/отхвърлят ЕТФ-и и корекция надолу до към 6.5к после стабилизиране и пак нагоре.

Както казва вамп има много китове с пари(продали на високо/ борси / миньори) които обръщат тренда. Общността е доста голяма, интересите са големи. Миналият спад от 1100 на 200$ е бил много по опасен и хората стоящи зад всичко това са били много по слаби/финансово.

Този декември по-малко от 10к$ ми изглежда невъзможно, даже си мисля за 15-20к$ зависи от това какво ще влезне в/чрез Bakkt. И при одобряване на етф с физическите койни и предостаящият халф дей след 2020 и Токио игрите - ми се върти връх 150к-200к$ около нова година 2020 ако всичко е ок. 

пс. Когато беше по 2 000лв (2017г.) се чудех до колко е възможно след 3 години да стане 20 000лв. Ама тогава нищо не бях прочел и задълбал в темата.... сега колкото повече чета и се интересувам го виждам като единственото бъдеще, голяма мания е това крипто...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, batibon написа:

Остана ми лош привкус в устата като произнесох на глас твоето мнение, видях го  и преди  редакцията  

Има 3 сърчица на това мнение, или са членове на тази група или са членове на други затворени групи...  Не коментирате, но четете... не давате, но взимате.... предполагам ме разбираш. Нищо лично към никой, дали е в група или не. Радвам се че, има такива като вас, както се радвам за всеки начинаещ в криптосвета.  Всеки или всяка група е някаква точка по вертикала на хранително - финансовата структура, над теб има по-знаещи-можещи-светнати-богати и т.н. Под теб е обратното, но ти сверяваш часовника и в двете посоки, един импулс, индикация минава през всички нива.Не е нужна конфронтация, мисля че всички тук са на една страна. Иначе ей така за спорта мога да ви отворя тема - Прогнози и залагания, загубилия плаща с биткойн, ако и двамата губят, печели този който е по-близко . hpz  в последно време пишеш доста рязко, отдавам го на Цената на биткойн.

Иначе казано, както казваше котарака Леополд в руската анимация - Нека бъдем приятели.

Аз лично повече чета от колкото пиша, понеже смятам, че имам повече да науча от колкото да споделям. Не съм от хората, които просто ще пишат празни приказки за да бъдат забелязани във форума. А доколкото сърцето което поставих, това е поздрав за @NotLikeMe, понеже каза нещата много точно, макар и грубо. Поредния възвишен коментар на  hpz целящ нищо друго освен да засегне човека отсреща си заслужаваше подобен отговор. Човек трябва да има едно на ум, че може би не знае всичко, и има други гледна точки от които може да научи много.

Между другото не членувам в никакви групи, и не влизам в други форуми освен този . От друга страна интересът ми по темата е голям и съм Благодарен за информацията която се намира тук.

По-здрави !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове