Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Преди 15 часа, vamp111 написа:

понеже темата е "за цената на биткойн" искам да кажа следното

първата графика е: червената линия наличноста на тетър във портфейла на финекс, синята цената на биткойн с/у долар!

-----------------------

умните пари вече прибраха профита, всички индикатори показват че следва краче надолу, който обаче има топки е още в играта!

Тези нива откъде ги следят, че ми стана интересно и на мен? Лично не открих място на което данните да са вкаране в чарт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DlyqaMRU4AEtUOQ.jpg

https://www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/bitcoin_product_calendar_futures.html

@ivan сори чак сега ми излезе че си пуснал туитър сорса, много бях въодушевен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 minutes ago, vamp111 said:

DlzdK4oW0AAu0I7.jpg

забележете късите позиции на левъридж, някой просто иска да пресира цената надолу и това е

Не знам какво виждаш ти на тази графика, но дългите позиции на ливъридж не са по-малко отколкото късите. И дълги/къси винаги са 1:1, няма как да е иначе, така че размерът на позициите е без абсолютно никакво значение. От значение е цената на фючърса спрямо спот пазара и единствено ако тази цена е много по-ниска има основание да се говори за някаква преса надолу.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
51 minutes ago, vamp111 said:

@Гари ами бледо зеленото, което са късите навсякъде е по-голямо от ярко зеленото, което са дългите. за спот цената ясно

E чак пък навсякъде - на последните две извадки например е обратното. Но това, пак казвам, няма никакво значение. Зарежи тия конспиративни теории. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно сега (11:46 часа :lol:) съм на мнение, че вероятен сценарий е, че сме видели най-лошото в bitcoin и $5k-3k ренджа няма да се случи. Това може да се промени до утре сутрин разбира се, ще ви уведомя :lol:. Винаги е добре да се класират сценарии, за които смятате, че е възможно. 

ЕДИТ:

Малко по описателно

On 8/21/2018 at 1:13 PM, NotLikeMe said:

....Ще гледат да оберат масата хора колкото може повече на ниватата $6-8к, но за под $5400 ми е много неприемливо за момента и не го виждам да стане, казвам за *момента защото просто аз не го виждам в графиките за сега. А да не забравяме и че всички очакват да купят под $5-4к , а именно $3500 - 2500 , кое ме кара да си мисля, че никога няма да видят тези нива...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, NotLikeMe said:

Точно сега (11:46 часа :lol:) съм на мнение, че вероятен сценарий е, че сме видели най-лошото в bitcoin и $5k-3k ренджа няма да се случи. Това може да се промени до утре сутрин разбира се, ще ви уведомя :lol:. Винаги е добре да се класират сценарии, за които смятате, че е възможно. 

ЕДИТ:

Малко по описателно

Аз като един виден разбирач :D по следене и нов световен ред, привържиник на коспиративните теории, ще кажа, че мисля точно като теб. Досега няма лабаво, точно когато е най-отчайващо да познае конспиративната теория и придържането към нея изглежда абсурдно, тя доказва и предоказва себе си. Всеки пък. Дори да е имало изключение и почивка, 9 от 10 пъти се случва описаното в теорията за картела. Да си призная, не съм натоварил добре на ниво 6к, за да чакам по-ниско. И да си призная, хвана ме шубето, като всички почнаха да мислят че ще се качва и всичко показваше точно това. Логично следваше да пада, ама страха че изпускам влака си е голям. Сега обаче се видяха първите движения (14:40-14:50) и вървим бързо към 6,8 и надолу. Това е противно на нарушения баланс, в момента има много повече натрупани ордери за купуване. Вече нямам съмнения, че ще падаме под 6,5 отново, но се питам дали този път ще пробием 6к стабилно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те много хора очакват да удари основната тренд линия на 6,5. Точно затова няма да стане, но да, рано е да се говори за пробив надолу, просто е повече вероятен заради бичите настроения. Аз така си мисля, дори да бъркам загубата ще е малка, аз на къси или договори не играя.
Станало ми е хоби, което много ме забавлява, да се возя по автубусната линия на BTCUSD. По тази линия има много завои и екстремни участъци, където пътниците изпадат в паника, други в екстаз. Трети плачат и се молят, дръги пък тръпнат в очакване. Всички се возим на този автобус, и всички сме пътници, натам накъдето отива маршрута. Винаги е било интересно и вълнуващо да се возиш, без да знаеш къде отиваш.
Иначе си е тръпка да предвкусиш всеки завой. Всеки се мъчи това да направи, за да е подготвен. Като идва завоя някой предварително се накланят и се кефят, други бая се клатушкат, а има хора които падат като круши по пода. На другия завой пък може да е обратно. Но всички се возим в този автобус, има много хора, които не са виждали дори маршрута му. И едно е важното, баира, надолнища, завои... този автобус в крайна сметка води нагоре и само нагоре! И всички сме в него. Кой на покрива, кой на земята. Всички се возим, нагоре, нагоре...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vamp111 написа:

на тази графика само и липсва линията с рентабилност себестойност на изкопан биткойн и всичко ще си дойде на мястото :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan, ами по време на първия халвин пазарната цена на 1 биткойн е била $12, по време на втория $660 това са +5500% увеличение ако просто ги заложим за следващия, значи Май месец 2020 цената трябва да $37 000, аз честно казано ще бъда малко разочарован понеже ми липсва една 0 отзаде на резултата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно днес изтичат фючърсите на CME 15:00UTC това ако не се лъжа е 17:00ч БГ време би трябвало малко да се отпушим нагоре до към 7.8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, vamp111 написа:

@ivan, ами по време на първия халвин пазарната цена на 1 биткойн е била $12, по време на втория $660 това са +5500% увеличение ако просто ги заложим за следващия, значи Май месец 2020 цената трябва да $37 000, аз честно казано ще бъда малко разочарован понеже ми липсва една 0 отзаде на резултата

Една проста сметка: Ако приемем че при 50 EH себестойността е 10к$ на база инвестицията в оборудването и ток за плащане и примерно 2 години напред, излиза повече. Заложил съм 6% увеличение на трудността. Тук не влиза сложа сметка че след 6 месеца или 1 година този срок от 2 години няма как да се вмести в сегашното оставащо време до следващият халвинг. 

Според мен за напред едва ли ще видим голямо отклонение в цената спрямо добивната цена, а по скоро плавно увеличение и на двете. Реално онези сметки които бях правил са доста груби оказа се че 7нм техника още няма много малко бройки са и няма налични. Новото поколение ще започне да навлиза активно на пазара към края на годината.

Но пика покрай следващият халф дей не мисля, че ще е по-малко от 150-200к$ разбира се при ок рамка г20, етф март2019. Така че може и нулата да се дотъркаля от някъде :)

image.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове