Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Преди 1 час, vamp111 написа:

гледайте 0.618 и 0.65 на дневна, пада се 7497-7583 възможно е да напомпят цената изкуствено и да пробием резистънса което ще е много добре, ще продължим да катерим стълбичката нагоре, ако откажат ще започне сел оф обратно до около 6870

също така 200ема се пада на 7549 т.е. в същия рейндж бум ор бъст :)

Направо  BURST си го изиграха....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Гари написа:

И разбира се не можеш да подадеш оферта понеже пазарът е Overloaded.

не се нерви, защото ако нямат много позиции за излизане като нищо ще направят още една негативна вълна...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, vamp111 said:

ММ както винаги :) ...... не се страхувайте 6.8 ще ни спаси

Дали? Според мен отново ще видим 6к, дори очаквам вече да направи опит да пробие. (добре за битката ми, лошо за войната)

ММ е #КОЙ и #КОЙ е ММ. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ivan написа:

корекцията покрай предстоящият отказа за ETF-те, както казва вамп 6.8 най-вероятно ще спре и другата седмица пак нагоре.

Не мисля че е заради предстоящият отказ, а си е чист обир на позициите (но отново са избрали някаква подходяща съпътстваща новина с която да си измият ръцете)...

Като лош пророк за втората негативна новина, мислех че е много вероятна защото аз бих го изиграл така... но не си затворих позицията защото щях да съм на профитлосс...

Но най-ги псувах, защото имах стоплосс а ми ликвидираха позицията при втората вълна (и сега ако им се жалвам ще излязат с номера "еми то толкова бърз бе спада че системата докато затвори позицията и цената е паднала с още 10-15 под границата"

И всичко това го пиша не като някакво излияние, а за да визирам размера на ОБИРА, защото аз съм само капка в океана на ликвидираните позиции....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 minutes ago, Pistolero said:

Не мисля че е заради предстоящият отказ, а си е чист обир на позициите (но отново са избрали някаква подходяща съпътстваща новина с която да си измият ръцете)...

Като лош пророк за втората негативна новина, мислех че е много вероятна защото аз бих го изиграл така... но не си затворих позицията защото щях да съм на профитлосс...

Но най-ги псувах, защото имах стоплосс а ми ликвидираха позицията при втората вълна (и сега ако им се жалвам ще излязат с номера "еми то толкова бърз бе спада че системата докато затвори позицията и цената е паднала с още 10-15 под границата"

И всичко това го пиша не като някакво излияние, а за да визирам размера на ОБИРА, защото аз съм само капка в океана на ликвидираните позиции....

Е точно такива като тебе обираха днес. Стоп ордерите са нещо, което никога не е работило при БТС. Сигурно вероятността да се изпълнят е над 99%, тоест ще трупаш малки загуби до безкрайност. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Pistolero написа:

Съгласен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм лаик и не разбирам от ТА и онея ММ. Според мен просто няма пари. Всеки е инвестирал каквото е имал на някави нива когато е смятал, че е някакво дъно и сега всичко е блокирано някъде между етажите.  Онея дето са ММ ли, #кой ли? искат да продават защото цената ги кефи. Обаче баланса много бързо се губи защото няма оборот. ММ ли, #кой ли? и те не искат цената много да пада и се спират. Играят едни сценки дето им викат ТА .... малко FUD ... две три таблички и така. Чакат да влязат нови агънца и да ги изядат и тях, обаче с тоя пазар нови инвеститори след края на 2017 и цялат 2018 , трудно може да има. И ако не влязат малко свежи пари, нивата може и да отидат на нива първото полугодие на 2017г, една- две години затишие и после пак големия бум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Гари написа:

Е точно такива като тебе обираха днес. Стоп ордерите са нещо, което никога не е работило при БТС. Сигурно вероятността да се изпълнят е над 99%, тоест ще трупаш малки загуби до безкрайност. 

1. По-добре е да имаш 99% шанс да спасиш "половината" от позицията/залога си, отколкото никакъв!

2. Исках да визуализирам конкретно мащаба на обира, и колко по 50% допълнително са прибрали от "прескочени" стоп ордъри и са ги ликвидирали, защото 380 долара стъпка си е страшно много!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и този момент, че пазара си е пазар. И няма пари. Но има и едно правило, всеки купил продава само по-скъпо или не продава. Това е масата от HODL-ри. И на този мотив (произлязъл от един пост във форум) се държи цялата общност.

Ако нямаше понятие HODL, и блокчейн не беше революция, и Bitcoin не беше гръбнака на криптосвета... Щяха да се съглася... ...ако баба ми беше мъжка...

Но според мен нямането на пари е точно заради #КОЙ, който не иска всико това за което писах, да се случва. Искат с кирливите си долари да продължават да движат света. Обаче освен BTC, за момента няма друг реален актив за съхранение на стойност. Да за транзакции не е практичен и приложим в момента, но май съхранението на стойност е основния проблем на всички хора днес. Златото е твърде сложно с този волфрам дето са заляли света.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hpz обаче ти не спря да флудиш, макар че ти го намекнаха на няколко пъти... като искаш си отвори една тема "свободни съчинения и преразкази" и си пиши там на воля...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hpz с тази волатилност на цената BTC не е никак добър за съхранение на стойност и всъщност точно към момента транзакциите са му доста практични, т.е. обратното на това което си написал

@Pistolero стига напада членовете на форума с тия два пищова

м/у другото това е новината https://www.businessinsider.com/goldman-sachs-retreats-from-launching-crypto-trading-desk-2018-9

която казват е причина за днешното клане, според мен обаче е имало твърде много позиции заложени близо до резистънса и точно тях са решили да оберат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.06.2018 г. at 11:58, Impact написа:

от година следя форума без да пиша в него, всеки ден. Днес вече не издържах и реших да се включа, защото това, което ми прави впечатление като набиращ тренд тук е (и не само този пост), че теориите на конспирацията взимат предел, критичното мислене е някъде встрани, губи се фокус върху  голямата картинка, а се взимат отделни факти и се навързват за да се получи накриво подреден пъзел, който много бяга от реалността. Тук хора споделят своята визия за нещата и своите мнения, в което няма нищо лошо, но други хора пък четат същите тези неща и след това започват да сглобяват още по-налудничеви теории и в крайна сметка имаме място за дезинформация, отколкото за нещо полезно и градивно. Хора, много е важно да избирате внимателно нещата, които четете, защото вие сте продукт  от тази среда. 

+

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно явните точки на пресичане умишлено не се допускат да се случат, т.е.трябва да се залага под резиста и над съпорта, иначе те ликвидират

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, xaxo написа:

Нищо техническо не помага тук. Подмина си големия им съпорт на 6700, без дори да го изтества веднъж. Луда работа.

Ето един точен мид-търм анализ отпреди месец:

aug.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И настоящото положение спрямо същия анализ:

Тоест ако слезе под бялата линия ще стане критична ситуцията (засега само е докосната)

5sep.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове