Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Извинявам се, но пак съм недоволен от примера :unsure: Водата в случея е жизнено необходима на камилите, докато крипто валутата(все още) не е. т.е. ако добива на вода става все по труден, но пък от друга страна НЯМА търсене защото да речем камилите могат и без нея(или имат алтернатива), как като се трупат повече камили на оазиса това ще направи водата по-търсена от алтернативата ѝ?

Ако адмиа реши, може да премести въпросите ми в друга тема, като "Биткойн въпроси и отговори" или каквато реши, за да не спамим тази, макар, да мисля че отговаря на името.

Редактирано от tziko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дискутираме цената, не виждам нищо лошо

м/у временно, за активните търговци може да ползват ето това изобретение за следене на търговии над $100К във всички борси

https://tucsky.github.io/SignificantTrades/#

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни го по далече от днешното време.

Представи си, че сме 2222г. и живеем в супер технологичен свят. Принтерите печатат месото или манджата, която искаш. Загубиш крайник, зашият ти бебе крайник и той пораства на местото на изгубеният. ДНК промени, дизайнерски бебета и тн.. Има 3 страни/икономики ЗАПАД/ИЗТОК/АФРИКА и всичките търгуват помежду си с една единствена валута ( the Moon) всичко се продава в цена Moon всички заплати са в M и този М е валутата на бъдещето. И никой няма контрол над М именно заради това М се е наложил, защото никой не е могъл да го контролира останал е независим, мистериозно създаден от нищото. На база на него се знае кой имот на кого е, коя компания на кого е и колко струва, кой може да решава важните неща, кой какъв глас има и тн.

Примерно ти имаш едно супер модерно бижу и искаш да го продадеш и да докажеш че е твое то това трябва да е в блокчейна на М и то е там защото предишният собственик е потвърдил, че го е продал на теб и ти си приел иначе полицията с лазерните пушки няма как да знае на кого е наистина ако не е записано във блокчейна. 

И сега си представи как страна ЗАПАД казва: Слушайте какво АФРИКА ИЗТОК, мен вече този М не ме кефи искам да имам нещо мое си, да го наречем Н искам да имам контрол над него, вие да го ползвате и да се разплащате с него, и ако не ме кефи нещо да мога да ви го спирам. Аз да мога да си контролирам всеки чрез него.

Другите две страни ще приемат ли новото Н? Алтернативи винаги ще има, но само по-доброто ще остава и ще надделява. Едно време интернет доставчиците бяха много но се укропниха и останаха няколко, ако не е закона против монопола, ще има само един телеком. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С цялото менние на ivan съм съгласен. Спирам да ви троля и ще кажа, нещо което съм писал няколко страници по-назад в темата:

Към настоящия момент, произдоствената цена и броя на копачите на крипто са САМО следствие. Те не са определящ фактор за реалната пазарна цена. Няма как включването на повече копачи или покачване на призводствена цена да доведе до ПОКАЧВАНЕ в пазарната цена, може евнтуално да я свали на долу. Това което определя цената е търсенето. Ако пазарната цена се покачи, ще я последват копачите и всички свързани с тях. Ако търсенето спада > пазарната цена пада > отлив на копачи, докато производствената цена слезе под пазарната!

Всеки иконмист, ще ви каже, че цената е функция на търсенето и предлагането. В случея предлагането е константа или намаляващо (примера с камилите/наградата за блок), а броя на копачите остава без значение, тъй като "предлаганото" се разпределя между тях, независимо от броя им. При константно търсене би следвало цената да се увеличава, но търсено от своя страна зависи от хиляди други фактори и е твърде променливо.

За съжаление, никой не знае какво ще стане с търсенето в краткосрочен и в дългосрочен план. Ако няма какво да накара хората да търсят, намаляващото предлагане няма да може да задържи цената!

Благодаря на всички отзовали се на въпросите ми! Нядавам се да съм бил полезен, извинявам се ако някой се засегнал от това, че задавам въпроси на които, смятам, че знам отговора, исках да Ви накарам да се замислите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що'т т'ей ми се иска ^_^

Това е сигурно най силната седмица за crypto общността от месеци насам

Citigroup is the Latest Bank to Offer Crypto Custody
Nasdaq Said to Be Building Tool to Predict Crypto Price Movements
Crypto Assets Are Here to Stay,'

Why the Winklevoss Stablecoin is More Crucial Than a Bitcoin ETF - !!!! SEC, ETF's ще ги чакат само глупаците които вярват в тях и техните регулации , много ще го разберат ама късно ;) в момента само ви кастрят крилцата с манипулации около одобрения и проточване на нещата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NotLikeMe само да вмъкна отдавам натиска в/у ЕТН, точно на ERC20 токена на Winlкevoss, според мен сме в зоната на дъното, където спекулантите с големи банкови сметки ще влязат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
34 minutes ago, vamp111 said:

...според мен сме в зоната на дъното..

Абсолютно съм съгласен с това и дори по моите анализи всички алтове удариха дъната си ( имам анализ на всички топ 20 алта в маркеткапа с таргети за дъно) и мога да кажа, че на това пропадане от $7400 до $6120, само ZEC, ETH и Cardano не си бяха изпълнели ордерите... е вече ги изпълниха :) На предното кървене ($8500 до $5900) всички останали алтове изпълниха таргетите за дъно. Точно затова преди две седмици когато писах, че съм бичи настроен и корекция дори пропадане до $5400 (която не вярвам да се случи) е силен бичи сигнал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко е неточна графиката, но като цяло добре визуализира трендовете... лошото е, че кардиото е със затихващи функции и по моите анализи има 2 варианта:

1. Скок - без моментен скок до 8200-8500 няма как да се обърне тренда...

2. Изплющяване до около 4200, за да кажат "сега е момента да се влиза", и тогава скок до 8200.... (по този начин след скока хората ще си кажат ейййй защо не влязох тогава... и ще накупят при последващото дъно в рейнджа 6200-5900.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NotLikeMe написа:

Абсолютно съм съгласен с това и дори по моите анализи всички алтове удариха дъната си ( имам анализ на всички топ 20 алта в маркеткапа с таргети за дъно) и мога да кажа, че на това пропадане от $7400 до $6120, само ZEC, ETH и Cardano не си бяха изпълнели ордерите... е вече ги изпълниха :) На предното кървене ($8500 до $5900) всички останали алтове изпълниха таргетите за дъно. Точно затова преди две седмици когато писах, че съм бичи настроен и корекция дори пропадане до $5400 която не вярвам да се случи е силен бичи сигнал.

Преди 2 седмици и аз бях бичи настроен с идеята, че ще изпреварим предния пик и ще обърнем големия тренд, обаче сега нещата не седят така...

преди 3 минути, NotLikeMe написа:

Неее..... Под $5400 никой нема да продаде и сатоши, камо ли хиляди Битаци

Колкото до тази теза съм съгласен, обаче визирам привличането на нови инвестиции (това е начина)... а и винаги ще има кой да купува/продава... докато ти визираш холдърите, аз имам в предвид борсите защото точно техните игри определят цената....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Pistolero написа:

Леко е неточна графиката, но като цяло добре визуализира трендовете... лошото е, че кардиото е със затихващи функции и по моите анализи има 2 варианта:

1. Скок - без моментен скок до 8200-8500 няма как да се обърне тренда...

2. Изплющяване до около 4200, за да кажат "сега е момента да се влиза", и тогава скок до 8200.... (по този начин след скока хората ще си кажат ейййй защо не влязох тогава... и ще накупят при последващото дъно в рейнджа 6200-5900.

Може би 4200 наистина е пресилено.... защото под 5000 ще има голяма драма с копачите, но го дължа на страха ако паднем под 5000...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още има да кървят алтовете, според мен, ще им едно покачване до към 7к после пак пропадане до 6.5к-6.3к при което алтовете ще клекнат още. Таргет етер 150$, рипъл 0,22-3, кеш 350$, еос 4,70. 

За да си проличи дъното според мен ще трябва биткойна до достигне доминация поне 62-3% и да направи отскок на цената(рязко пропадане и рязко покачване). Но дъното мисля вече се очертава стабилно и ще се отблъснем при след следващото пропадане. 

пс. ама каква група сме си направили за прогнози :)

пс2. В едно предаване brain games имаше една игра която разиграха. Събраха тълпа хора(20 човека) на която показаха един автомат с топчета (сфера с малки топчета 2-3 см, а сферата беше с диаметър около 60см) от тези където се слагат по улиците и срещу монета да си вземе топче. Попитаха ги според тях колко топчета има в сферата. Имаше безумни отговори малки числа, големи числа и доста разумни. Накрая ги записаха всичките, сметнаха средно аритметично и числото което се получи беше супер близко до реалното.

Та так и ние с нашите прогнози :) ще познаем, ще е нещо средно аритметично. В тази насока ще пусна една нова тема, която да е за точни прогнози, където да пишем и да видим какво ще стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви холдъри не визирам, не знам от къде ги намеси пък тях. Борсите си събират таксите, определен кръг от хора само си измиват ръцете като използват медиите и техните шит статии за FUD и така обират позициите на хората до излизането ни от триъгълника, което ще се случи много скоро. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъното на всички койни е 0,00. И 90% от алтовете са се устремили натам. За биткойна не мисля, че ще пада още. Обаче тия сметки които някои правят относно себестойността на добива и как не можело да слезе под нея, са просто предположения с вероятност сигурно доста над 50%, но не и 100%. Наистина досега не сме имали дълги периоди, в които пада трудността, но мога да си представя и такава ситуация. От тая таблица https://www.asicminervalue.com/ виждам, че има само две машини, които могат да копат с печалба на алгоритъм SHA-256 при текущите цена и трудност. И е много странно, че хашрейта не пада, явно и по-старите ASIC-и копат. С някакъв безплатен ток или на загуба, нямам идея. Но едва ли могат дълго да копат на загуба с надежда за ръст на цената. Ако се изключат, хашрейта ще падне, трудността ще падне и себестойността на биткойн майнинга ще отиде на 3000 долара, че и още надолу. Няма долна граница всъщност. За съжаления нама статистика колко миньора с какъв хардуер копат и колко от тях са на плюс в момента и колко - не. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Гари написа:

Дъното на всички койни е 0,00. И 90% от алтовете са се устремили натам. За биткойна не мисля, че ще пада още. Обаче тия сметки които някои правят относно себестойността на добива и как не можело да слезе под нея, са просто предположения с вероятност сигурно доста над 50%, но не и 100%. Наистина досега не сме имали дълги периоди, в които пада трудността, но мога да си представя и такава ситуация. От тая таблица https://www.asicminervalue.com/ виждам, че има само две машини, които могат да копат с печалба на алгоритъм SHA-256 при текущите цена и трудност. И е много странно, че хашрейта не пада, явно и по-старите ASIC-и копат. С някакъв безплатен ток или на загуба, нямам идея. Но едва ли могат дълго да копат на загуба с надежда за ръст на цената. Ако се изключат, хашрейта ще падне, трудността ще падне и себестойността на биткойн майнинга ще отиде на 3000 долара, че и още надолу. Няма долна граница всъщност. За съжаления нама статистика колко миньора с какъв хардуер копат и колко от тях са на плюс в момента и колко - не. 

Цената се определя главно от фючърсите! (точка) Миньори, холдъри, инвеститори и трейдъри са само части от цялото уравнение!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове