Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

On 9/27/2018 at 11:22 AM, Pistolero said:

хихихи... събота със сигурност ще сме на 6900 (според мен де), обаче после какво следва е големия въпрос...

Много сигурно е. Днес сме неделя. Май сте прескочили съботата докато бързахте да купувате за 6900? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко ми се получи като прогнозата на Нова за антициклона... но всеки знае че има и стопори, където са си ми отбелязани на графиката... че ако желаете ще Ви информирам при достигане на стоп.... Ноооо, като цяло тренда е същия и държа на 6900, просто в случая ще отнеме още някой ден... конкретно за следващите 12 часа: девиации в рейнджа 6520-6768 (всичко извън тоя рейндж е пробив в съответната посока). 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/28/2018 at 6:43 PM, vamp111 said:

може да са полезни

https://bitvol.info/

https://coinmetrics.io/

интересна е волатилноста на биткойна, която все повече намалява 

https://coinmetrics.io/charts/#assets=btc_log=false_left=price.180.1.volatility_zoom=1373436800000,1538006400000

Много полезни сайтове. Волатилността не е паднала много. Аз мисля го подтискат на определно ниво, което смъква волатилността и переспективите пред всички нас. Това и мен ме притесняваше, но не може да се определи като лошо. BTC с ниска волатилност = сигурно съхранение на стойност -> покачване на търсенето -> покачване на цената -> вдигане на волатилността. Този цикъл добре изглежда, а ние вървим към дъното му. Ако не пробият в близко бъдеще 6к, ще се появят много нови инвеститори.

Мен повече ме притеснява да не го убият по някакъв начин. Както умряха повечето алтове, за разлика че те свършиха от собствена смърт. Звучи невъзможно, но реално няма нищо невъзможно.

Бих добавил и моето лично мнение за пазара. От една страна падане под 6к не ме съмнява, защото не се съмнявам в силите на #КОЙ. Те вероятно вече имат сили да смъкнат цената до 100$, но нямат сметка да ги хабят в момента. От друга, графиката на волатилността е твърде стръмна за да поемем рязко нагоре. По вероятно е да стане както е станало 2014-2018. Глобалните сили в пазара така или иначе са инертни. Като мое очакване бих казал: все до 10 години ще има нови милионери, които инвестират и холдват сега. Само едно условие - BTC да не умре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вълната е ясна , че я има, въпросът е колко ще е дълга, тоест колко време ще се чака за нова пътека нагоре. Предният път са повече от 3 години, в момента се напъват за под 18 месеца да станат пак нещата заради по-големия интерес и база потребители чували за крипто.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F1DLdFwr

до тука тренда не е пробит, на седмичната винаги ни го начукват, съвсем малко място остава на дневна така че молете се довечера да затоврим зелено, иначе посоката е ясна... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посоката е на долу, така до към края на 2019 или 2020, когато ще е следващия изтрел до към $50-100к и падане на $20к за 2-3 години. Това е според мен, извинявам се ако съм разочаровал някой.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, tziko написа:

Посоката е на долу, така до към края на 2019 или 2020, когато ще е следващия изтрел до към $50-100к и падане на $20к за 2-3 години. Това е според мен, извинявам се ако съм разочаровал някой.

На мен ми звучи твърде хубаво за да е истина :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, AdamKadmon said:

На мен ми звучи твърде хубаво за да е истина :)

Реално гледайки историята може да заклучим, че е дори по-хубаво. Средно се очаква 100-300к, но ако се забави може да стигнем 1 милион. Зависи каква ще е помпата накрая. Всичко е геометрична прогресия - новината, разпространението, инвестициите, че дори графиката и тренда - логаритмични.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, vamp111 said:

F1DLdFwr

до тука тренда не е пробит, на седмичната винаги ни го начукват, съвсем малко място остава на дневна така че молете се довечера да затоврим зелено, иначе посоката е ясна... 

Глобалния тренд е малко над тази локална тренд линия.

Има време още, че и за една игла надолу. Докато не тръгне на някъде, работата не е ясна. И да тръгне - пак не е ясна. :) Така обичат лъжливите пробиви нагоре, аз най-много очаквам точно това. Тази нова година няма време за максимуми, търсенето и интереса също са твърде ниски в момента.

п.с. Лъжливо движение надолу само ще ме "зареди" още повече. Предполагам и повечето тук, т.е. това не е вариант за лъжливо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка за последните 6 месеца как се движи посещаемостта на борсите. Когато тази посещаемост се повиши и цената ще се повиши. 

https://similarweb.com/website/binance.com

https://www.similarweb.com/website/bitfinex.com

.... интересни са и китайските

image.png

Това което виждам е че се вижда дъното последните месеци и са останали само най-запалените фенове, тези които са заради технологията ;) (дали)

Скоро трябва да видим какво се е случило през септември, надолу, нагоре равно....

Системата дава приблизителни данни за посещенията на сайтовете но са относително точни а на нас ни трябва посоката най-вече. Самите борси разбира се знаят какво става, като посещения във всяка минута и какви пари се наливат в борсите(най-важното). Заради това не е за подценяване призивите на CZ, че скоро очаква биково настроение. Тази справка  комбинирана с google trend, ФА и ТА би била полезна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези, които ги е грижа за биткойните им и биха задълбали малко повече преди да се гмурнат в дълбоките води на Битмекс,Финекс и т.н. с цел търгуване

https://www.dropbox.com/s/6wggv7mn9n71mkh/Price Action Breakdown - Laurentiu Damir.pdf?dl=0

What is Technical Analysis - indicators, candlestick & chart patterns - without first understanding the underlying dynamics behind price movement? Price Action Breakdown -  how supply, demand, human behavior drives prices.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
14 hours ago, tziko said:

Няма как да ме разочароваш след като не приемам мнения от хора които разсъждават на база на активи в миналото или си ги съчиняват от коментари и статии от телеграфа или койндеск и т.н... Успех :lol:

@hpzкога ще триеш акаунта само да се уточним :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

за тези, които ги е грижа за биткойните им и биха задълбали малко повече преди да се гмурнат в дълбоките води на Битмекс,Финекс и т.н. с цел търгуване

https://www.dropbox.com/s/6wggv7mn9n71mkh/Price Action Breakdown - Laurentiu Damir.pdf?dl=0

What is Technical Analysis - indicators, candlestick & chart patterns - without first understanding the underlying dynamics behind price movement? Price Action Breakdown -  how supply, demand, human behavior drives prices.

Който иска да печели никога да не чете такива работи. А ако все пак ги прочете, нека да е, за да знае какви сигнали следва масата и следователно трябва да избягва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 minutes ago, NotLikeMe said:

Няма как да ме разочароваш след като не приемам мнения от хора които разсъждават на база на активи в миналото или си ги съчиняват от коментари и статии от телеграфа или койндеск и т.н... Успех :lol:

@hpzкога ще триеш акаунта само да се уточним :lol:

Ще го трия! Като съм казал, трия и край! :D

По интересно е, ти като си толкова сигурен в бъдещето, дали ще изтриеш твоя, ако аз позная, а ти бъркаш? А? :D

п.с. Това което вече писах в лично съобщение и тук във форума е, че ако не видим под 6к преди да видим 8к, ще го изтрия!

п.с.2 Аз и "да не позная", за себе си ще съм познал. Ако вдигнем 8к без помпа надолу, това няма да е пътя за нов максимум, т.е. след тях ще следва ново по-ниско дъно. Ако пък тръгне да качва окончателно, ще ни изпомпят под 6к със сигурност.

п.с.3 Тази прогноза я направих преди доста време, все още държи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 minutes ago, hpz said:

По интересно е, ти като си толкова сигурен в бъдещето, дали ще изтриеш твоя, ако аз позная, а ти бъркаш? А? :D

Да, а БТЦ слагаш ли на масата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Гари с образователна цел съм го пуснал, това не е самоучител за търгуване, ако някой иска да търгува трябва да изчете всичко. Масата от хората по крипто борсите нямат завършен курс за търговци на акции или форкес.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, NotLikeMe said:

Да, а БТЦ слагаш ли на масата?

Не играя на комар! Винаги менажирам и/или хеджирам риска. Всичките ми позиции са на сигурно и предварително изчислени при 2-та варианта. Случайност за загуба - няма.

Обзалагането на база на първоначалното предположение (което за мен е с по-голяма вероятност, а за теб също е ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, но с обратна вероятност) е игра на късмет. В борсата и да се случи по-малката вероятност за мен, аз не губя, просто ще реализирам по-малка печалба и ще отработя по различен начин. Обаче ако се обзаложа с теб, загубата е гарантирана и не може да се отработи позицията. Отделно печалбата от теб не ми е интерес, Risk Reward Ratio би било 1:1 :D Аз на такива позиции никога не се хващам. Ако се обзаложим в BTC, бих бил дори по-ощетен заради цената - 6к- при печалба срещу 8к+ при загуба.
Така поставен облог, не го приемам, защото е рисков. Смея да твърдя, че и твоята реална търговия - също (на база мои предположения от постовите ти). Ако говорим за долари, може и да си помисля, но не ми се занимава. Няма как да ми гарантираш печалбата. Все пак кажи някаква сума, дали има смисъл да се обсъжда.

Не разбрах отговора на въпроса за акаунта, би ли го изтрил? :D

п.с. Аз играя на дълги и то само с реалния актив. Това, че очаквам късо, не значи че аз съм мечка. Цената под 0 няма да падне, ама може да стигне 100к или 1m, нали? :D Та колко е Risk Reward Ratio?!? (ако се обзаложа с теб, това фактически би ме направило мечка, интересно...)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pistolero не вярвай много на CT, първо да излезем нагоре с чист пробив от този триъгълник, че иначе $4К все още е в зара!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.09.2018 г. at 8:42, vamp111 написа:

взеха да се въдят като заяйци

до тука имаме:

Тether, Basis, Sagacoin, TrueUSD, Dai , Carbon, Basecoin, Gemini Dollar, Paxos Standard Token, MakerDao, сега и Goldman пускат USDC 

мисля че най-добре да си направят една борса всичките и да се се тръгуват взаимно :D

https://www.ccn.com/another-stablecoin-u-k-crypto-exchange-launches-gbp-pegged-cryptocurrency/

LBXPeg = Cryptopound  следващия stablecoin само, че вързан към GBP пуска се от London Block Exchange https://lbx.com/ <-- често днес за първи път чух за тази борса

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/1/2018 at 1:48 PM, vamp111 said:

@Гари с образователна цел съм го пуснал, това не е самоучител за търгуване, ако някой иска да търгува трябва да изчете всичко. Масата от хората по крипто борсите нямат завършен курс за търговци на акции или форкес.

Те и тия със завършени курсове не могат да печелят. Даже и тия дето преподават на другите на такива курсове - и те не могат. Имаше един топ коуч на Карол на име Александър Николов - редовно правиеше курсове с такса 200 кинта, на които учеше хората как да печелят милиони на борсата. Каниха ме веднъж от Карол на един негов курс. Викам им: Ако толкова лесно печели пари, защо ми иска 200 лева? Пишеше разни анализи и все не познаваше, скъсваха го от бъзик в Инвестор.бг. Накрая реши да се изложи съвсем, обяви, че ще покаже на всички как се прави, откри си някаква сметка и всички можеха да следят онлайн как търгува. Уви, загуби всичко за няколко месеца. Но като гледам, това не се отрази на кариета му - сега е изпълнителен директор на Карол и управлява фонда "Адванс Източна Европа".  :) Абе най-важното качество за портфолио мениджъра е да вдъхва увереност у клиентите, че знае какво прави. Дори ако си няма и хабер. За всички се отнася, не само за Сашко. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове