Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Ето че и други мислят така, доста интересна статия сама по себе си

https://bitcoinmagazine.com/21199/chinese-bitcoin-exchanges-litecoin-price-volatility-driving-bitcoin-gains-not-chinese-stock-market/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще дойде време за продаване - на $320 ли?

Колкото и силни да изглеждат бичетата и колкото и да ме радва неудържимият възход в цената на биткойн напоследък, не мисля, че има особено развитие в Bitcoin adoption-а през последния месец, който да оправдава тези по-високи цени. 

Коментари?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Greed makes the world go round :D

Не знам, може от десетките подобни случки в миналото да съм загубил вяра, но и аз си мисля за горното и просто не мисля, че е време за AllIn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е че отново сме на +300  :)  До колко е време за Allin всеки сам си решава, но аз имам четири причини да кажа не(прихванах от съседите):

1.  Последните дни това, което се случи с алтовете и BTC не беше най-естественото и здравословно покачване, всичко е резултат от голяма доза организирана алчност
2.  Свръхизкупеност -  лесно може да ни заблуди да продаваме по време на реален бичи тренд, но сега си мисля, че все по трудно ще се разтоварва този показател с вяла пауза между спайковете. 
3.  315 $ - 319$ реално е зона, преодоляването на която може да ни върне в играта за +400, но може и да е Buying at the top. Без потвърждение за пробив всяка покупка сега е най-вероятно второто. Само няколко долара по-нагоре от сегашните цени (311 към момента в който пиша това) ще е добър вход стига да успее да стигне до там и да коригира над тази зона. Рискът в момента е неоправдан при положение, че си точно под мощна съпротива (по-знакова и от 275-273 която ни изстреля до тук).
4.  Моделът по който се движи BTC е фрактален на LTC помпата. Това предполагам има значение само за мен  :D  и не е съществен аргумент.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.  Моделът по който се движи BTC е фрактален на LTC помпата.

Открийте разликите 

shit2.jpg

LTC е по-грозен защото не е толкова ликвиден.

Пак сме под 300...деееба и познатата история. Вече всичко е P&D и гърците и ЦСКА и КТБ  :D  :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми е ясна картинката - как си мисли Ципрас, че гръцкият парламент ще се съгласи на тези условия до сряда?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция може да спретнат някой преврат... имат опит в това отношение. :ph34r:

няма майтап... наскоро в Spiegel имаше статия относно това, че една от много спорните точки е бюджета за отбрана, който е доста голям и може много да се спести от персонал.

Интересно, че тази точка някак си липсва от дългия списък с условия от снощи. Явно и Европа се страхува от това,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че тук ($280) беше едно прекрасно място за товарене на лонг?

+1

между гругото има ли новини от Bullbear относно това?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях да пускам от булбеър, защото няма никакъв интерес още. Иначе са неутрални както в повечето време, но усещат качване на цената. Извинявай за късния отговор, но нещо съм пропуснал въпроса :(

Иначе днес си мисля цял ден (не бях на компа), че цената се качва, заради близнаците и другите позитивни новини относно институционалния адопшън, но сега какво да видя - лайткойн скочил от 23 на 28 йоана със стабилни обеми. Може би са пуснали пирамидата в някой нов окръг в Китай, където още ядат доматите с колците...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ето тази новина е много интересна:

https://www.cryptocoinsnews.com/one-worlds-largest-mutual-fund-2-trillion-aum-wants-trademark-fidelitycoin/

Един от най-големите фондове в света - управляващ 2 трилиона! активи - е пуснал запазена марка за името FIDELITYCOIN - фондът се казва Fidelity...

Сити наскоро си регистрираха citicoin... Дали само го правят "за всеки случай", ако койните проработят в бъдеще, или по-скоро (мисля аз) защото започват проекти по тези койни.

Следва въпросът: явно блокчейнът има бъдеще. Означава ли това, че и биткойнът има бъдеще? И цената му :)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следва въпросът: явно блокчейнът има бъдеще. Означава ли това, че и биткойнът има бъдеще? И цената му :)?

Мисля, че следва. Според мен биткойн не е само технологията, а също и сигурността, която предлага не блокчейна като технология, а точно блокчейна на биткойн. Това не са осъзнали още и като го разберат цената ще се взриви... 

Реално хич не е проста работа да направиш един блокчейн сигурен. Нужни са поне 200 петахаша изчислителна мощ :)

Относно цената в момента... не знам, на мен ми се струва, че е доста манипулирано всичко, бключително цената на биткойн... вижте само как се мъртат тези стени, подпират го отгоре отдолу отстрани :) да не шава много

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам само да помоля stamen да не пише "йоан", а както е прието на български - юан(и), защото поне на мен ми прави лошо впечатление...Просто не подхожда на човек с претенции по финансовите въпроси....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека първо стигнем пак 235$, ще напиша тогава какво очаквам, за да не ме обвиняt във въздухарство :D

Чакаме   :):D  :rolleyes:

Трябва да минем $300

Колега съпорта ти беше буквално унищожен за по-малко от 60 часа, според мен от днес имаме само два - доброто старо 210 и непобедимият до сега 162-160  :), какво мислиш? За жалост най-силната подкрепа на 275 беше последната ни надежда за нагоре, но я изплющяха доста безотговорно.

П.С. По-гадно от това едва ли може да изглежда - https://www.tradingview.com/x/Pj9kjvvw/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен от днес имаме само два - доброто старо 210 и непобедимият до сега 162-160  :), какво мислиш? 

И на мен така ми се струва. Лошото е, че паднем ли под 210 се възобновява мечата вълна, която може да ни тикне до двуцифрени стойности. 160 е силен съпорт, но след предния тест имахме силна реакция до 315, която е възможно този път да не се реализира.

Но нека сме позитивни, има малка вероятност 210 да удържи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша си с един канадец, който се занимава активно с търговия и използва някакви негови методи за определяне на цикли и според него август месец тази година е доста критичен момент в неговият модел - подобен на балона от 2008. От друга страна съм чел от хора, които търгуват по някакви астрологични прогнози (странни хора дано са на + предимно индийци хахах) ,че имат подобни очаквания за същия месец и година. Та интересно съвпадение.

1238064149_bubble.gif

На фона на днешният спад на пазарите сравним само с 2008 година и края на скъпия долар се оказаха прави....Това как ще се отрази на цената на BTC можем да разсъждаваме, аз нямам мнение по въпроса. Наблюдавам и чакам, 220$ е хлъзгава оферта. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вход 214 , стоп 205, цел 238 - само на хартия без да го търгувам реално.

От около месец без сериозна корекция се движи цената и смятам, че ако следващите 24 часа удържи без да отнесе стопа има всички шансове за 240$ (Bitfinex). Най-оптимистичният вариант за следващите седмици е 250 или някъде около средната линия на BBands индикатора. Песимистичният е да тества 193$. Каквото и да става скоро трябва да има поне минимално движение нагоре. Паника в момента няма, дори напротив изгражда се все по силна подкрепа и някой купува, нека да видим. 

Графика - https://www.tradingview.com/x/hpRIPdpa/

Edit: Поне пазара бързо доказа, че греша  :D  :D  :D

28.8.2015 - Добре че не го търгувах реално защото унижението да стигнеш таргета си като преди това са те друснали от клона, като първия будала, щеше да е двойно. Обраха стоповете до 196 и бутнаха по план обратно - класика. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да пораздвижим темата малко :)

Bitcoin's Future Shape: $13000 and $120k

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/P8X2S1MW-Bitcoin-s-Future-Shape-13000-and-120k/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За $120к не знам, но ми се струва, че фундамент-а оказва добър съпорт на тези нива и е доста вероятно да не ходим под $200. 

Мисля $300 до края на годината, $1000+ (all time high) до лято 2016

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове