Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

според мен, това е умишлено пресиране, ще се върне рязко нагоре, освен това Битман пренасочиха мощности към bch (виж графика за хаша наложена в/у тази на бкеш )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Гари написа:

А това как големите ферми щели да се откажат, а за малките копачи на лаптопа щяло да е рентабилно, е просто утопия.

Нищо чудно да видим скоро домашно копаене на  КЕШ 1, КЕШ2, КЕШ 3..... ;)

image.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, tziko said:

Като спрат да копаят - ще спрат и да продават и т.н. ...(надявам се имате базови познания по икономика). Другото следствие ще е падането на трудността на копане, което пък ще влее малките и гъвкави копачи с по 1-10 видео карти обратно в играта, отървавайки се от големите, ще ги нарека майнинг заводи, системата ще стане пак децантрилизирана, както е била замислена.

Тук няма нищо вярно.

1. Броя на копачките не определя изкопаните коини, които са константа. Определя само трудността.

2. "ще спрат и да продават" - точно обратното. Падналата себестойност на 1 изкопан коин ще им позволи да продават по-евтино за да си покриват тока. Отделно ще бързат да продават "на печалба", докато се стигне точката на копане, или се саморегулира броя на копаещите. Кое ще стане първо не е ясно.

3. Видиокартите никога няма да се върнат към BTC. Доката се подаряват стари изхвърлени асици, с мощност около 1000+ карти, това няма как да се случи. Говорим за директно копане на BTC, защото ако някой изпомпва през алтовете - това е обратен ефект.

4. Децентрализация е невъзможна, защото в момента "големите майнинг заводи" ще се възползват да копаят по-евтино без да се самоконкурират. Също могат и да купуват евтино, ако решат, че цената е на себестойност без собствената им намеса в поскъпването.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hpz,

1. Съгласен

2. За да падне трудността, някой трябва да спре да копае, в този момент той няма какво да продава.

3. Съгласен

4. Зависи до къде падне цената и как са си направили сметката фермите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, tziko said:

hpz,

1. Съгласен

2. За да падне трудността, някой трябва да спре да копае, в този момент той няма какво да продава.

3. Съгласен

4. Зависи до къде падне цената и как са си направили сметката фермите.

2. Ако в света 10 човека копаят, на всеки x минути ще копаят по 1 Биткоин. Всеки на x минути ще получава 0.1 и ще го продава да кажем. Ако обаче 9 спрат, психологически цената ще почне бавно да пада, а единия останал за x минути ще копае вече по 1 биткоин, но при същите разходи и мощности. Този същия ще бърза да продава преди цената да настигне разходите, което всъщност ще предизвика това "настигане" на разходите и падане на цената. И няма да продава на 10-торна цена, и видиш ли да спре, защото вече паднала и ще продава на x8. Той е на x1.5 ще е много доволен. Затова ще се продава яко изкопаното (което реално не е много), докато има дисбаланс между доходност и разходи за добиване. Или ще се купят асици (което най-вероятно е поредния обир в момента) или ще се смъкне цената до нивото на разходите. Според мен по малко ще станат и 2-те. И наистина, ние виждаме плавен спад в цената с времето, защото вероятно почти всичко изкопано се продава.

4. Зависи от WR (World Rulers). За момента на 95%, от хората - на 5%. С времето това ще се променя, ако не успеят да убият BTC. Златото примерно не могат да го убият, защото има практическа стойност, но пък е трудно за използване и лесно за фалшифициране с волфрам, затова успешно си го подтискат много години и при него няма същинско търсене както при BTC.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е истина, но със сигурност има аналогични случки.

true story of crypto trader :- Bought in January with my inheritance and $700k of my parents money after I convinced them to let me invest in cryptocurrency.

I thought I just needed to figure out a strategy. at first I decided I would do hours and hours of research and then go all-in on a single project, to maximize my return on time spent researching. I picked ODN. bought at $1.70, held way too long because "muh fundamentals" and then finally sold in March for $0.14. Already I only had $90k left. I was ready to kill myself for losing so much. But I figured I could hit a few pumps and at least be back at $500k. 

The reason I sold ODN (thank fuck I finally did) was WAN had just been listed on Binance and I was sure it was going to go to $40-50 dollars. I bought WAN a week or two after it went public on binance around $4, then panic sold at $5 sold after nothing was happening after a small pump, thinking I had better just take a little profit then. of course, when it hit $6 I couldn't help throw $30,000 at it. and again at $7. at $8 I was all in again. when things started going down again, I did something very stupid. I thought "I'll just hold it, iron hands, and not even look at the price for a while. when I come back, ill be rich!"

well when I looked at the prices in June I wasn't feeling so good about that approach anymore. I sold and had about $42k left. I thought maybe I needed to diversify. I bought REQ, IPSX, FSN, HOT, 0xBTC, UUU, DRGN, NANO, ZIL, ETH, and BTC. except all my ETH and BTC always ended up being converted into other other crap. I might make 10% on one trade and lose 30% on nine others. it was so depressing I stopped tracking my trades, because I didn't want to know how much I had left.

finally in October I liquidated all my shit coins and bought BTC. I had 2.17 BTC total, around $18,000. I was ready to kill myself, but I figured I had one chance left. I transferred 2 BTC to bitmex, got lucky a few times, then got liquidated. just have the 0.17 BTC left.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това беше капитулацията, 3800...

И не заради нивото на цената, ами заради тези10% в които падна бтк а алтовете с по-малко. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/23/2018 at 5:47 PM, vamp111 said:

аз ако не видя 30К ще изтрия форума, казал съм го вече

А дано не се наложи, ама натам отиват работите.

Сега сериозно. Според моите индикатори много краткосрочно цената ще пада още. 3800 явно не е дъното. Лошото е, че за момента съм финансово изчерпан и нямам резерви за купуване :( :( :(
Докато това стане има вероятност да сме минали покрай 3000 и да сме пак нагоре. Поне 3,5 със сигурност ще стигне, което означава, че неочакваното 3к ще го ударим! #КОЙ много сили е събрал, не очаквах толкова мощно и бързо да пресират пазара. Това води до психоза и има двоен, троен, че дори многократен ефект! Само заради инерцията не може да ни спре свободното падане и лесно ще ударим 2500.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 minutes ago, ivan said:

Може би понеделник ще тръгнат свежи пари към борсите.

Понеделник винаги е бил начало на движение надолу. Поне аз това съм забелязал, може и да бъркам.

Лошото е, че от тези дето смъкват цената, няма кой да иска да я вдигне. Много бързо ни удариха практически. Месеци наред негативни новини, които не успяха. Ама сега практически пуснаха всички средства. Психозата е налице. Новините ИМ се сбъдват, което също е важно за тях! Ако от това вадя заклчение, в многоуважавани световни медии се говореше за цена 1500$. Аргументите бяха тъпи. Фактите - шит. В него етап беше освен невъзможно и непрактично, също и немислимо някой да определи толкова "точна" стойност. Сега обаче почва да изглежда доста логично.

По теория на конспирацията и поради временен фалит на свободния ми кеш (в момента не мога да купя дори и за 1000 евро, тотално съм изчерпан и допълнително заради лични разходи), ще почвам да събирам за таргета 1500$. Само това ми остана. Да посъбера някой лев след празниците и ако падне да накупя няколко коина. Много ме е яд, че ниво от 3к+ го изтървам :( Ако не го подминем ще гледам безпарично отстрани как другите товарят. :(

п.с. Братя, не се предавайте! HODL! И BUY, който може!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, Гари said:

Капитулацията на миньорите се ускорява. Все повече машини се изключват и времето между два блока расте. 

BTC.jpg

Гари, да пусна и аз нещо от същия сайт. Тази страница много често я гледам и съм забелязал, че когато се натрупат повече ордери за покупка, обратно на логиката цената пада! Сътовенто и обрания вариант е същото - вдига се. Което доста пъти е потвърдило теорията ми за конспирация и теорията "одрусване на крушата".

https://data.bitcoinity.org/markets/books/all

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капитулацията се характеризира с рязко движение и обем, близък или надвишаващ най-високия. В този смисъл, капитулацията я няма. А и ще бъде V-дъно, последвано от движение настрано, а.к.а. акумулация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
43 minutes ago, hpz said:

Гари, да пусна и аз нещо от същия сайт. Тази страница много често я гледам и съм забелязал, че когато се натрупат повече ордери за покупка, обратно на логиката цената пада! Сътовенто и обрания вариант е същото - вдига се. Което доста пъти е потвърдило теорията ми за конспирация и теорията "одрусване на крушата".

https://data.bitcoinity.org/markets/books/all

Точно така трябва да е. Сайтът показва не стойността на ордерите купува или продава, а това ордери на каква стойност трябват, за да се придвижи цената в двете посоки. Натрупването на ордери купува в диапазона до 1% примерно, означава, че много по-трудно цената ще се вдигне с 1%. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, KhanValentin написа:

А ти кога ще купуваш? Както няма вечен бичи пазар, така няма и вечен мечи, освен ако не мислим, че биткойн ще изчезне...

Това имах предвид, че исках да продам като падне под $5800.. бърз и рязък спад до $3000....

Хубавото е, че сега мокрите сънища на всички nocoiners се сбъднаха - биткойн да падне до цената, на която те излязоха от пазара. Но няма да се учудя и много от тях да не купят отново: от една страна защото ги е страх по принцип; но по-вероятно, защото са изгубили всичкия фиат, инвестирайки го в шиткойни, надявайки се да повторят чудото на БТС...

Хора, не се косете - няма да пада много по-надолу. Ако нямате кеш, а само биткойн, не мисля, че е лоша стратегия да купите още биткойн с наличния биткойн който имате, посредством марджин. Изчислено така, че позицията да издържи до към $1200 (не че ще падне толкова, но може да има силен long squeeze и да ви затрие позицията преди да се качи).... Хубавото на тази стратегия е, че ако сте HODLER-и, имате win/win стратегия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
58 minutes ago, stamen said:

А ти кога ще купуваш? Както няма вечен бичи пазар, така няма и вечен мечи, освен ако не мислим, че биткойн ще изчезне...

Това имах предвид, че исках да продам като падне под $5800.. бърз и рязък спад до $3000....

Хубавото е, че сега мокрите сънища на всички nocoiners се сбъднаха - биткойн да падне до цената, на която те излязоха от пазара. Но няма да се учудя и много от тях да не купят отново: от една страна защото ги е страх по принцип; но по-вероятно, защото са изгубили всичкия фиат, инвестирайки го в шиткойни, надявайки се да повторят чудото на БТС...

Хора, не се косете - няма да пада много по-надолу. Ако нямате кеш, а само биткойн, не мисля, че е лоша стратегия да купите още биткойн с наличния биткойн който имате, посредством марджин. Изчислено така, че позицията да издържи до към $1200 (не че ще падне толкова, но може да има силен long squeeze и да ви затрие позицията преди да се качи).... Хубавото на тази стратегия е, че ако сте HODLER-и, имате win/win стратегия

Точно така, както няма вечно бичи, няма и вечно мечи. Няколко мои съждения;

1. Този разстеж, които видяхме от 2016 до 2018, е х22, или един от най-големите. Следователно, и корекцията би трябвало да е по-голяма, по-дълготрайна.

2.Дъното винаги е V, с голям обем, и реакумулация. Не държа да хвана точно дъното.

3. Биткойн не е виждал мечи пазар, от гледната точка на стоковите пазари. Ако сега влезнем в криза, когато хората нямат покрив над главата си, едвам си покриват кредите и искат просто да си нахранят децата, няма да влизат в нещо толкова волатилно като криптото. Ако приемем, че индексите спадат в продължение на средно 2-3 години, и Биткойн не може да се възстанови също, ще се пазарува на средни трицифрени нива. 

4. За тези, които вярват в теха, вероятно са влезнали дори на двуцифрени нива, и са разкешили някъде по пътя,  задоволили са свои прищявки, инвестирали са тук-таме (имоти например), така че това са им play money, така да се каже.

5. Тези купували дипа на 15к не знам как спят. Колкото по-дълго стоим под 15к да речем, толкова повече хора ще продават така че поне да са на 0. Представи си, че се възстановим чак след 8-10 години, sell off-а за break even ще е брутален.

6. Аз имам ETH и влизам към алтове. Тук таме играя с малък % от стака ми.

7. Never fully in crypto, never fully in cash.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове