Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

On 1/31/2019 at 2:50 PM, Shmitkata said:

How Bitcoin Could Plunge To $1,700 In June: Prominent Crypto Analyst

и за който не му се чете, най-интересната част ;)

BTC_Cycle4-2019-01-31.jpg

Точно и моето предположение от месеци насам, въпреки че ме мързеше да търся появата на МА100, 200 и т.н. Нека да видим.

За мен най-голямото неизвестно си остава как ще се отрази глобалната рецесия на Биткойн. То и 10 000 беше чиста сделка, сега едвам крепим 3 000. Да не се лъзнеме до 500 само...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако до Май не почнем да обръщаме тренда лека полека смятай че може да ни клатят в такива нива до 14 месеца след халвинга

освен това има толкова много пари чакащи по страничната линия, че едва ли ще стане така както най-много се тръби в интернет

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след около час и половина започва официално Китайската нова година, очаквайте движения по пазара по-късно

м/у другото годината е на прасето, т.е. на просперитета, това не значи автоматично, че тази година може да станем богати (според банкер) а може да означава, че тази година ще имаме възможността да си купим евтин Биткойн, който догодина да ни направи по-богати (според банкер) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реалната линия е август. Но истината може да се разбере по-рано при пробив на глобалната капитализация.

Проблема е, че не знаем кога ще обърне Биткоин. Може да е по-рано от общата капитализация, понеже шиткоините в криза ще мрат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всички технически и фундаментални показатели биткойн е свръхпродаден и цената му е на дъното. Нищо сигурно няма, но вероятностите са по-скоро за скорошно покачване отколкото за нов спад. Само някакво свръхнеочаквано събитие тип черен лебед може да свали цената до 1700, но това ще е за броени дни и дори часове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова много хора стоят отстрани с парите, че не знам при евентаулен такъв ивент и слизане до ~$2К дали въобще ще имаме и 1 час да реагираме :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, vamp111 написа:

толкова много хора стоят отстрани с парите, че не знам при евентаулен такъв ивент и слизане до ~$2К дали въобще ще имаме и 1 час да реагираме :lol:

Наистина има много наредени акули и реалното дъно (ако има такова) би било 2,6... иначе по ТА цифрите са в рейнджа 1,3-1,6 (това може да стане ако падне под 2, но за момента няма шансове).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТА не работи.... може единствено да го ползват да нарисуват нещо и да подведат стадото.

Също така не виждам защо някой би продавал голямо количество под 3к... при условие, че скоро се очаква баккт фиделити... етф

В момента може би пазара усвоява около 40-50к биткойна на месец тези ново изкопаните. Според мен големите риби си ги изкупуват и си попълват резервите. Аз очаквам веднъж да тръгне баккт а може би фиделити ще са п- рано и да видим един скок от 1к за няколко дни и това да е ясният сигнал за обръщане на тренда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, MartenBG написа:

При мен работи. Не забелязвам нищо странно.

2 компютъра, 2 броузъра и 1 приложение - никъде не зацепва - оказа са, че нещо ми го филтрира, през мобилните данни заработи нормално.

админа да ги изтрие тези последните, че хич не са по темата :unsure:

Редактирано от tziko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от интернет провайдъра ти е, щом през 4G можеш, значи е от нета

аз като тегля инсталейшън пакиджес през домашния ми интеренет винаги ми ги блокира, като пусна мобилен се оправя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стори ми се интересен този пост във facebook -> 

"Не веднъж съм казвал, че усредняването е начина. Ето и нагледен пример.

Ще се наложи да свалите картинката и да увеличите, за да видите резултата. Резолюцията е такава, че във Фейсбук цифрите няма да се виждат. 1f642.png:)

Показано е нагледно как при инвестиране от само $500 всеки месец, може да се преборите с мечите пазари. Е, стига да имате търпението.

(1) Най от дясно са датите. Тук се вижда, че числото е 15-ти на всеки месец.
(2) Следва цената на BTC на тази дата. Виждате, че първата инвестиция е била направена през 15.01.2014 когато цената на BTC е била $874,71. Не беше най доброто време за инвестиране. Но все пак..
(3) След това следва колонката с закупеното количество за тези $500
(4) Общото закупено количество.
(5) Средната цена. Събирате цените на които сте закупили BTC и ги разделяте на броя месеци. Усредняване.
(6) И последната колонка, най-интересната. Показва нарастването/намаляването на портфейла ви.

Забележете, че дори и след като първоначалната инвестиция е била малко след пика на цената, на предишния Биткойн балон. Нещата пак не бяха толкова зле. През пика на този балон 15.12.17-та, стойността на портфейла беше достигнала $872,816
При инвестирани $24,000 до тогава. По $500 всеки месец.

Разбира се и загубата, между първата инвестирана сума, и най-ниската точка на тогавашния балон 15.01.2015-та, беше -50%

Вие си направете изводите. Дали тази стратегия е за вас.

П.С. Резултатите от този пример не са мои."
https://www.facebook.com/andcapital/  <- линк към страницата му , която обсъжда финансови пазари 

51265891_395902597834319_5228428521675685888_n.png

51446897_396063517818227_7311275557570740224_o.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде елементарно. Това брокерите на всички инвестиционни фондове го разправят на потенциалните клиенти. Инвестираш равни суми всеки месец, когато е евтино купуваш повече, когато е скъпо - по-малко. Дали накрая ще си на плюс не е ясно, но важното е да вкарваш повечко пари, защото те винаги си вземат процента. Усредняването е лоша стратегия и всеки трейдър го знае много добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 hours ago, Гари said:

Твърде елементарно. Това брокерите на всички инвестиционни фондове го разправят на потенциалните клиенти. Инвестираш равни суми всеки месец, когато е евтино купуваш повече, когато е скъпо - по-малко. Дали накрая ще си на плюс не е ясно, но важното е да вкарваш повечко пари, защото те винаги си вземат процента. Усредняването е лоша стратегия и всеки трейдър го знае много добре.

Не мисля. При глобалното очакване в Биткоин осредняването е най-добрият начин. Но не на дати, а на таргет нива. "Лоша стратегия" е за борсите. Бързите печалби водят след себе си много проценти за борсата, а за "трейдъра" и бързи загуби. Имаше една приказка "Де Илия?!? На кирия!".

Гледам днес цената $3,675.64 USD (7.58%), и си мисля: пак надуват балона. Нетърпеливите ще влязат, а много хора взеха да мислят лошо. Значи може и да не стане (лошото - дъното). Но предвид очакваното обръщане на тренда - значи и това няма да стане. Извод: Ще ни изпомпят, и после ще слезем на нов минимум.

Лично аз очаквам да ни клатушкат в този рейндж около половин година. Има ли някой с друга версия за събитията?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си купил във върха, осредняването е единствения начин да се докопаш до по-ниска цена на придобиване, само за тези дето купиха зимата на 2017 има смисъл, @Гари е прав, не е добра търговска стратегия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, hpz написа:

Лично аз очаквам да ни клатушкат в този рейндж около половин година. Има ли някой с друга версия за събитията?

Дано е повече! Не бързам за никъде. За мен Биткойн е пенсионен фонд, че и по-надалеч гледам. Вероятно няма да го харча. Вероятно вярата ми в Него е по-голяма от реалността, но поживём увидим. Версията зависи, колко напред гледаш и колко вярваш. Чиста рулетка, ако ме питаш. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Shmitkata написа:

пълни глупости, понеже кешират, това индикира дъното ли ? 

и все пак от личните ми познати, активни търговци, никой не акумулира биткойн, всички накрая на месеца дъмпят профита за кеш...

99% от хората казват, че това не е дъно и цената ще се пресира още и само тогава биха си позволили да инвестират

най-много TA ми се показват в рейндж 1400-2700$ рисунки по Финекс 

Не съветвам никой за нищо, просто това чувам от други хора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и да са пълни глупости, но с такива статии се побутва стадото в правилна посока ..  почва се с "китовете затварят късите позиции"... "китовете започват да се оглеждат за вход" ... "китовете вече напазариха, влака тръгва, бързаииййй" ...  от далече се почва да се подготвят за смяна на курса :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е всичко се прави с такава цел, даже на блумберг терминала дето го зяпат всички трейдъри е направен с такава цел, да бута стадото в желаната посока, както ти се изрази!

за сега не виждам вариант в който да обърнем тренда, всички ивенти са в близкото бъдеще

платформата на Bakkt я оставиха за края на годината

etf-a на VanEck го оставиха за края на годината

халвинга е едва май месец догодина

всички позитивни новини НЕ се отразяват на пазара, хората просто им харесва да шортват царевицата и това е

не бих се учудил да ни свалят и под $3К, но прогнози като $700 са просто мечта на тези, които искат да се качат на влака само с по една хилядарка, която да превърнат в летящо ламбо за 2 год.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

платформата на Bakkt я оставиха за края на годината

etf-a на VanEck го оставиха за края на годината

Фиделити и баккт мисля, че се гласят за март, дори и април да стане, имали новина за края на годината

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове