Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

On 4/5/2019 at 9:40 AM, vamp111 said:

@hpz защо да слушаш музика, като можеш да слушаш @invictus007 и да си купиш XRP

Не бе, купувай си на дядо ти койна и чакай по 100 часа да ти мине транзакцията след като си платиш $50. Пък другия месец като китайците ви ударят ще ви се смея без грам съжаление :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pegass, pistolero... човека просто има различно виждане....мисли, че неговия койн е номер едно в сегашно време, без да отчита цялостната картина...  на добив, търговия, стакване, известност, процентната доминация на биткойн по време на криза,когато всички алтове стават като  несебърски чирози... и т.н.

Винаги съм казвал, биткойн ще бъде изместен в бъдеще време от нов, модерен, универсален продължител на на идеята вложена в него. Засега няма такъв. Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Нова тема ще се прави само ако нещата загрубеят много.

:) Ако трябва да перифразирам, едно е да имаш внучета, съвсем друго е да караш пубертета, преди да достигнеш състоянието за зачатие. Та така, invictus007...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, invictus007 написа:

Не бе, купувай си на дядо ти койна и чакай по 100 часа да ти мине транзакцията след като си платиш $50. Пък другия месец като китайците ви ударят ще ви се смея без грам съжаление :D

ти да не пушиш трева преди да пишеш тук? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/8/2019 at 8:05 PM, Vlad0 said:

До края на седмицата падаме (мисля че на '4200' ще намерим съпорт) и пак сме нагоре. Айде изкарвайте бобове, кристални топки и прочие да ви чуя предположенията?

Ако паднем пак, което е по-вероятно, ще бъде до 2,7к примерно. Естествено никой няма да го очаква :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, batibon said:

pegass, pistolero... човека просто има различно виждане....мисли, че неговия койн е номер едно в сегашно време, без да отчита цялостната картина...  на добив, търговия, стакване, известност, процентната доминация на биткойн по време на криза,когато всички алтове стават като  несебърски чирози... и т.н.

Винаги съм казвал, биткойн ще бъде изместен в бъдеще време от нов, модерен, универсален продължител на на идеята вложена в него. Засега няма такъв. Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Нова тема ще се прави само ако нещата загрубеят много.

:) Ако трябва да перифразирам, едно е да имаш внучета, съвсем друго е да караш пубертета, преди да достигнеш състоянието за зачатие. Та така, invictus007...

Всичко е хубаво на теория, ама това не е спор. Това е оф-топик, а нещата отдавна са загрубели. Отвратително ми е да чета нагли изцепки за неща които изобщо не ме интересуват. Все едно някакъв тийн е влязъл, и обяснява как всичко дето хвърчи се яде. Вероятно това е Алта с нов ник, и него ще блокирам... (как не се сетих досега!?!) ама това е безобразие! Как е възможно... А той се прави на още по велик и обижда - според него ние ядем доматите с колците... Щото явно сме дядовци и инвестираме само в "на дядо ти коина"... Човека има нужда от помощ. А аз не разбирам ние с какво сме го заслужили да го четем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, hpz написа:

Всичко е хубаво на теория, ама това не е спор. Това е оф-топик, а нещата отдавна са загрубели. Отвратително ми е да чета нагли изцепки за неща които изобщо не ме интересуват. Все едно някакъв тийн е влязъл, и обяснява как всичко дето хвърчи се яде. Вероятно това е Алта с нов ник, и него ще блокирам... (как не се сетих досега!?!) ама това е безобразие! Как е възможно... А той се прави на още по велик и обижда - според него ние ядем доматите с колците... Щото явно сме дядовци и инвестираме само в "на дядо ти коина"... Човека има нужда от помощ. А аз не разбирам ние с какво сме го заслужили да го четем.

Какво предлагаш, на всеки потребител персонален модератор ли? Хейтъри и тролове винаги ще има... Няма как да насаждаме полицейщина, правила, стереотипност и догми в сайта, при положение, че целта на крипто е обратната.

Вече сме писали с теб за това, няма как да делим потребителите на умни, глупави, тинейджъри, старци, миньори, търговци, идеалисти и реалисти... и т.н.

Не съм проверявал, но не мисля, че е Alt.... ще проверя като имам време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, batibon написа:

човека просто има различно виждане...

така е, и всички уважаваме различните мнения... обаче той не казва кой е койна за да го анализираме (не е сигурен и го държи за себе си)... само се гадае дали е XRP (ако е това, ясно че се е объркал щото (не помня как се казваше създателя) само се чуди на кого да пробута продукта си... ако е BNB няма с какво да блесне (държа някакво количество като своеобразни акции на Бинанс)... имаше един пич където се беше въодушевил от Пънди-то и си го споделяше...

...но като цяло се нервя от дебилското отношение:

Преди 14 часа, invictus007 написа:

Пък другия месец като китайците ви ударят ще ви се смея без грам съжаление

човек, който всява смут на база на фъд (без цитати и анализи) за мене си е просто панаирджия...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, hpz написа:

Ако паднем пак, което е по-вероятно, ще бъде до 2,7к примерно. Естествено никой няма да го очаква :)

може, но няма да е изведнъж (поне 2 вълни) + не за толкова кратко време + % е супер малък....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се придобива Биткойн ?

честна дистрибуция чрез копане

директно закупуване 

кражба/хак/измама/

понеже да копаш е доста скъпо и с наличието на не мега ами гига миньори (и пулове) обикновения човек не може да влезе, му остава да си купи директно от борса

понеже обаче с времето фиатната равностойност на биткойна доста се е увеличила, да си купиш биткойн излиза буквално много скъпо, да разчиташ на това, че може да откраднеш биткойн???? (по-лесно е да обереш някой магазин дори банка) също не е вариант.  А пък биткойн кода не може да бъде хакнат, оставаме като най-лесен/достъпен и евтин варианта с измамата

*не случайно тук заклеймих опита на някой хора да създадат левкойн и подобни.

Измамата се състои в това създаваш един алткойн (като под създадеш разбирай, копираш готов код и само сменяш името) после помпайки го и дъмпейки в/у @invictus007разработчиците (не е нужно да са такива всъщност) набират капитал в $ и Bitcoin 

ето това е единственото приложение на алтовете, аз самия също имам солидни торбички от топ капитализациите, единствено за да ги търгувам за повече БТК

ако искаш може да ти пратя скрийншот от бинанса ми, да видиш че също имам рипъл и го ползвам редовно, не говоря празни приказки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, hpz написа:

не мисля, че ще видим биткойн повече под $3К, всички очакват резки свещи нагоре, а то лека полека oт Декември си ни отнася 

повече се притеснявам за тези дето капитулираха на $5к чакайки $2-1к, с една помпа до 5.6/5.8 да не ги затвори долу, да не говорим за FOMO-то което може да видим като доближим 6, и всички чакащи биткойн от $3-2-1 да почнат да купуват от страх

аз отдавна вече нямам капитал с който да чакам отстрани биткойна да пада повече

и все пак аз не ги познавам много, всеки сам си вади изводите за себе си

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях нападнат заради това, че казах, че XRP е по-добър койн технически от BTC, а после ми се дразните и ми казвате, че имам нужда от помощ... Въпреки всичко, аз вярвам, че високата вълна повдига всички кораби и ще се радвам, ако BTC стане $1м някой ден както много хора се надяват. 

Относно цената на биткойн - в момента сме в бул трап и в средносрочен план ще пада под $3к. Все пак е възможно да удари $6к преди това, за да изцеди шортовете. Ако ще се обиждаме, направо ми трийте акаунта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@invictus007 докато се ровиш в подобни форуми като 4chan се образовай малко за XRP, пак казвам аз също имам рипли, милиони при това, но да го сравниш с биткойн !?!?? и то да дадеш точни такива примери за сравнение, даже да назовеш XRP децентрализиран.......... (мозъка ме заболя като четох) за това открито те "нападнах", трябва да по прочетеш малко повече. И все пак добре си се насочил към 4chan пробвай и 8chan нещата първо се случват на изток. P.s. прав си че вълната вдига всички лодки, алтовете правят по добър гейн спрямо фиат от колкото биткойн, но и по-големи загуби, за това умната!

за всички останали:

предикции за цената дава всеки, но какво всъщност ще се случи никой не знае, пазара вече е достатъчно голям в същото време е достъпен т.е. свободен да реагира на всякакви новини и всичко може да му повлияе

борбата между китовете е това което решава цената днес и утре, а сложния математически модел в/у който е изграден биткойн е предрешил по-далечното му бъдеще

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече доста хора се изказаха против цена под 3к. Всички очакват свещите нагоре. А всички дори само в този форум означава всички в световен мащаб, защото информацията пътува по социален начин.

Но по пътя на логиката, повтаряемоста и периодичността на вълните - трябва да има вълна надолу. Разбира се, че може и да няма, но реално всичко може да се случи с BTC, просто разсъждавам за по-вероятните сценарии.

Колкото повече хора казват, че няма да падне под 3к, толкова по-вероятно става като сценарии да им вземат паричките. Особено за тези на левъридж.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове