Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

преди 48 минути, vamp111 написа:

D6vM-vlXsAAWMHC.png

Сори, ама тая снимка какво показва? 1. Продадени койни. 2.Купени койни. или 3. Продадени и купени на тази цена? ...аз виждам само някакъв ордър, където може да е ботовско изпълнение....

Дори и айсберг ордър да е, отново не виждам смисъл.... единствено някой кит да е на минус на къса и да си оправи баланса... ама пак няма смисъл, щото на снимката има гап от над $500.... къде са тея сделки...?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, vamp111 написа:
XBTUSD 65000 65000 0 6720.0

но на продажната цена нямаше слийпидж, нали... или поне не в твоя полза....

....не бе, никак не мамят борсите... просто са им много добри ботовете като може да се изстържат клиентите...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pistolero койните се виждаха в Стамп, т.е. можеше ордера да е спуф и да го махнат преди това, но ето че го достигна и причини рязко прочистване...

колкото до Битмекс-а цената слезе до 6.38 на мен това ми беше заложено като таргет за цялата сума на контрактите, а и с тези 65 000.... доста нищожни за ордърбука, слипидж за да има, трябва да има дупки в смисъл големи разстояния в ордербука м/у залозите

примерно ако идеш да продаваш някой шиткойн в не толкова ликвидна борса, ще плащаш як слипидж, виждал съм и 30%

по проблемното е че не си спомням да съм видял кога Битмекс са махнали Кракен от формирането на цената и ползват само стамп и койнбейс

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. точно спууф си е бил, колкото да изкарат някаква нереалистична причина...

2. винаги има слипидж при големи движения, ама е винаги и само в полза на борсата...

3. може да са махнали кракена като беше тяхното суперголямо фалшиво движениедо 4,4 даже мисля четох нещо и май беше временно но няма значение... виж разликата каква е била в стампа, КБ и шитмекс на дъното... (за това казвам че е трябвало да имаш профит слийпидж, ама нанай си...)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слипиджа нали ти казвам според ордербука е, ако нямаше достатъчно ликвидност в мекс, щеше да има слипидж, но 60 000 контракта са нищо на 250 000 000 бидове orderбук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мекса е пълен шит. Трябва да имаш минимум 100$ резерва, за да си на +. Дори всичко да е ок, правят игли и чудеса. Тази борса ми се струва голям скам. Слипиджа и "реалната" цена - няма да говорим просто...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hpz

Битмекс е съвсем друг тип търговия, освен това трябва да ползваш стоп лос и нисък левъридж ако искаш да оцелееш в чоповете 

волатилноста на биткойн е толкова голяма, че ако не можеш да понесеш едно движение от $300-400 просто няма смисъл да участваш

освен това, нищо не си видял, като дойдат едночасовите по $1000 ще те питам...

и Битмекс индекса се формира от Битстамп и Койнбейс т.е. не Битмекс определят цената, на всичкото от горе Маркет Мейкърите в Биткойн винаги са били Битфинекс

т.е. на тях се сърди, че не са одобрили решението ти от коя страна на ордърбука да застанеш

борсите не са виновни, че търговците нямат риск менидмънт !!

хората с 0,001 биткойн се набиват в тоя пазара в момента със 100 левъридж пълно YOLO и стават донори на insurance фонда на Мекс

само от това движение от сутринта +750 биткойна са ликвидирани и отишли във фонда, това става от ликвидации, от нищо друго !!

D6xXeEYV4AEPOfe.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.05.2019 г. at 19:14, Pistolero написа:

long-short.jpg

разликата на 13-ти май и 4 дни по-късно т.е. днес.... минаха яко с тривката, пък дългите станаха повече.... има нещо гнило в цялата работа...

17.05..jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторник ще разберем, като кажат за VanEck ЕТФ-а

а може и да е нон-ивент, тия новини дето имало слухове, че щели да го одобрят, нали се сещаш....

един човек каза....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

double top, чакаме корекция. Ако мине 8300, утре затвори над 8300 , може и да се качи нагоре. Шанс - 1% :D Ако се случи то има по-голяма цел зад цялото нещо и някой някъде мърда целия пазар сам.

Шанс за корекция до 5500 следващият 1 месец - 80%.

Да видим до 20.06 как ще се разиграя нещата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз честно очаквах да качи на 7400 после това 8К ми дойде малко неочаквано, успях да се включа с шорт, понеже чакам утре да отложат отново ЕТФ-а на VanEck и малко да изпуснем въздух, това са моите краткосрочни виждания

нямам нищо против да греша с този шорт, даже бих се радвал :lol: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа аз не съм спирал, трупах стак хаха и не спирам да трупам де.

За мен няма мечи пазар :)

Отдавна съм осъзнал, че биткойн е най-най-доброто место за инвестиране, пазене на валю и т.н. БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ МОМЕНТНАТА ЦЕНА.  Все пак само от мен си зависи къде отиват биткойните ми, а не някакъв чичко, прецакал 100 човека за да заеме пост в някоя институция, банка, данъчни ... да го дхат :)

Но ако се погледне от трейдърска гледна точка, да булс налазват и то инстуционални кинти, а не на баби и дребни "разбирачи".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

очаквано, комисията отново отложи ЕТФ-а на VanEck  https://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2019/34-85896.pdf

ако не се лъжа следващата дата за разглеждане е към края на Октомври, отлагането е добро решение, имайки в предвид, че можеше да го отхръвлят и тия пичове само дето си направили супер готин офис

D6c79L3W4AUCdfo.jpg

мисля, че е време пазара малко да изпусне въздух, нива със сериозен съпорт са 6.4, 6.1, 5.6, 5.1, 4.7, вземайки предвид 200ЕМА и 20SMA от началото на годината.

разбира се Финекс съвсем на скоро се сдобиха с  1 милиард истински долара, за които насреща издадоха LEO токен, този 1 милиард долара може сериозно да подпре цената, за това очаквайте неочакваното както винаги и не си играйте с прекалено голям левъридж. Твърде вероятно е да ни свалят в нива от $6К и да прекараме лятото там, а на есен да ни засилят пак нагоре.

*това са моите расъждения на база готварския форум, който чета на китайски.. не съветвам никой нищо да прави, освен да избягва левъридж по-висок от 25 в Мекс и да блъска по калвиатурата маркет ордери по време на големия движения, да съхраниш биткойните които имаш си е печеливша стратегия от всякъде!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м/у другото ако на някой са му писнали проблемите в Битмекс, а Дербит му се струва сложно, може да тества Кракен с до 50х левъридж на фючърсите и 5х марджин

https://futures.kraken.com/dashboard

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза кракен, ей това получих, сигурно сте го виждали.. незнам дали е измама или не :)

We have partnered with Bnk to the Future to create a rare, but limited opportunity for both large and small investors to own shares of Kraken stock. On May 20th, Bnk to the Future will offer preferred shares of Kraken stock to registered users on their platform. Preferred shares of Kraken stock can be purchased until June 20th, with a minimum investment of only $1,000.

Interested clients should register an account (If you do not have one already) with Bnk to the Future at https://bnktothefuture.com. If you already have an account with Bnk to the Future, please visit the offering page at: https://bnktothefuture.com/pitches/kraken/landing. Once registered, the Bnk to the Future platform will guide you through the investment process, including steps for compliance verification and accreditation. Any questions on the registration process can be answered at https://bnktothefuture.com/support.

We will continue to look for ways to democratize access to our equity, allowing more of our valued clients to become valued investors.

Thank you for choosing Kraken, the most trusted and secure digital asset exchange.

The Kraken Team

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, vamp111 said:

м/у другото ако на някой са му писнали проблемите в Битмекс, а Дербит му се струва сложно, може да тества Кракен с до 50х левъридж на фючърсите и 5х марджин

https://futures.kraken.com/dashboard

В кракен е проблем това x5 и лимитите, които не се спазват. Искат доста верификации, а над 50 000 "търгувани суми" са сериозни и на персонално ниво. При левъридж 5, това прави малко над 1 биткоин.

Левъриджа е доста ограничен. Според регламента им може да се търгува в няколко валути, като лимита на всяка е отделен. Имат EUR, USD, USDT. Но не спазват това условие и всичко над лимита е под въпрос дали ще мине.

Мекса... такъв скам няма. Непрекъснато грешки за претоварена система, удрят яко в цената, в стоповете, таксите са големи, няма никъде разпечатка какво точно се случва с акаунта. Трябва да смяташ суми като побъркан с калкулатора, за да разбереш дали и че са те ударили и как точно... На практика нищо прозрачно, а ти смучат яко кръв. Отделно цената им не е съвсем в час, а и там има двоен стандарт. Бе изроди... Трябва движение между 12 и 25$ за да излезеш на 0. При средни движения от 150... и невъзможност да си екстрасенс кое е минимум, кое максимум, какъв точно е резултата на всеки му е ясно. Ако няма ясен тренд или голямо очаквано движение - мекса НЕ СТАВА.

При тези движения и корекции на пазара, късмет е да се излезе на +, винаги се рискуват едни 50-100$. После при 50-100$ на плюс е късмет да не ти удари стопа "на 0" от някое обиращо движение. Като сложим и таксите, да се хване голямо движение с добър "лост" си е на практика 1:8 сигурно. А колко голямо... 500$ макс!!! :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, stoko написа:

Като каза кракен, ей това получих, сигурно сте го виждали.. незнам дали е измама или не :)

We have partnered with Bnk to the Future to create a rare, but limited opportunity for both large and small investors to own shares of Kraken stock. On May 20th, Bnk to the Future will offer preferred shares of Kraken stock to registered users on their platform. Preferred shares of Kraken stock can be purchased until June 20th, with a minimum investment of only $1,000.

Interested clients should register an account (If you do not have one already) with Bnk to the Future at https://bnktothefuture.com. If you already have an account with Bnk to the Future, please visit the offering page at: https://bnktothefuture.com/pitches/kraken/landing. Once registered, the Bnk to the Future platform will guide you through the investment process, including steps for compliance verification and accreditation. Any questions on the registration process can be answered at https://bnktothefuture.com/support.

We will continue to look for ways to democratize access to our equity, allowing more of our valued clients to become valued investors.

Thank you for choosing Kraken, the most trusted and secure digital asset exchange.

The Kraken Team

видях го сутринта, честно според мен 1000евро набити в Биткойн ще имат по-голяма възвръщаемост от това да си купиш акции в Кракен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, hpz написа:

В кракен е проблем това x5 и лимитите, които не се спазват. Искат доста верификации, а над 50 000 "търгувани суми" са сериозни и на персонално ниво. При левъридж 5, това прави малко над 1 биткоин.

Левъриджа е доста ограничен. Според регламента им може да се търгува в няколко валути, като лимита на всяка е отделен. Имат EUR, USD, USDT. Но не спазват това условие и всичко над лимита е под въпрос дали ще мине.

Мекса... такъв скам няма. Непрекъснато грешки за претоварена система, удрят яко в цената, в стоповете, таксите са големи, няма никъде разпечатка какво точно се случва с акаунта. Трябва да смяташ суми като побъркан с калкулатора, за да разбереш дали и че са те ударили и как точно... На практика нищо прозрачно, а ти смучат яко кръв. Отделно цената им не е съвсем в час, а и там има двоен стандарт. Бе изроди... Трябва движение между 12 и 25$ за да излезеш на 0. При средни движения от 150... и невъзможност да си екстрасенс кое е минимум, кое максимум, какъв точно е резултата на всеки му е ясно. Ако няма ясен тренд или голямо очаквано движение - мекса НЕ СТАВА.

При тези движения и корекции на пазара, късмет е да се излезе на +, винаги се рискуват едни 50-100$. После при 50-100$ на плюс е късмет да не ти удари стопа "на 0" от някое обиращо движение. Като сложим и таксите, да се хване голямо движение с добър "лост" си е на практика 1:8 сигурно. А колко голямо... 500$ макс!!! :(

За Кракен си прав, че 5 левъридж е малко, но верификациите не са нищо особено, аз максвам акаунти без проблем там, не искат нищо по-различно от който и да е друга борса!

Проблема на Битмекс е, че дава на хора без опит да ползват 100 левъридж, от там хора без опит дето ползват 100 левъридж обикновено купуват контракти на стойност половината им акаунт и резултата е ясен....ликвидация... Ако питаш мен, това е проблема на мекс !!!

Проблемите с претоварването им, са защото хората се опитват да се включат по време на движение, вместо да са позиционирани преди такова и когато последва едно голямо движение, всички ФОМО искат да влязат!

Цената при мекс до онзи ден се формираше от 50% Битстамп %50 Койнбейс, вече са по 33% защото включиха отново Кракен.

Екстрасенси няма никъде, прост хората не си ползват голяма част от акаунта за да покрият марджина, вместо това ползват по-малки суми, с по-малък левъридж, което им позволява да поемат и по-големи движения. 

Ползва се стоп лос, колко близо до ентри-то ти зависи от теб и очакванията ти за развитие, иначе да, има ботове, които са стоп хънтъри и обират по-близките стопове.

Истинските маркет мейкъри са Битфинекс, на тях трябва да се сърдиш, ако не покриват очакванията ти за посока, а възможностите винаги са две, нагоре или надолу :lol:

Лично аз повечето време стоя отстрани без отворена позиция, (да си в очакване също позиция) реализирам повече губещи позиции преди да направя печеливша. Което ме навежда на мисълта, че друга грешка, която хората правят е след като "ударят" някой печалба, бързат да влязат в нова позиция, което обикновено води до загуба на печалбата от предходната им търговия. Съхранението на капитала ти позволява да участваш утре пак и е по-важно от колкото да уцелваш нагоре ли надолу ли...

това са моите наблюдения, аз не съм учил за това нещо, не съм играл на демо, не съм професионален търговец, нито имам богат опит, просто малка, но аз сметка на това скъпа практика...

Ако някой с опит в крипто или даже и на конвенционалните борси може да се включи със своите виждания бих се радвал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове