Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

9 minutes ago, vamp111 said:

ще поживеем, ще видим

D7J8dvGXoAA5g6i.png

Ще бъдат трудни моменти. Има голямо ФОМО. Събитията ще изпреварят очакванията, но може да има втора истинска вълна след "края".

да и аз съм на мнение, че фомото е голямо и е възможно да изпреварим събитията, а то обикновено в крипто това става, случва се най-малко очакваното

Според мен се заформя следващата голяма вълна. Кракен разпродават акции за да наберат кеш. Този фиат съм убден че ще се влее в криптото. И май идеята е че цената на акциите им ще расте по-бавно от колкото цената на БТК.  (разпродават до 20юни)

Новогратц е разпродал акции в БЛОК.ОНЕ явно този кеш ще го вкара и него в Биткойн. 

Цената 7-8к се държи стабилно и тече акумулация. 

Тетъра го оправиха.

Фиделити почват ЮНИ

ЮЛИ уж почва демото на БАKКТ като ЮЛИ-АВГУСТ явно ще го одобрят и пуснат. След това трябва да одобрят ETF-те,  след като фиделити и БАКKТ са започнали да предлага. Просото няма вече оправданието нямаме контрол над борсите ще започне да се изхабява. 

Предстоящият халвинг....

и малко хвърляне на леща

Някак си ЮНИ Фиделити->10-12$k,  ЮЛИ-АВГУСТ - акумулация, СЕПТЕМВРИ БАККТ 20к, плавно нарастване, ДЕКЕМВРИ ETF 50k$, и до халвинга покачване до 200-300к$, след това корекция 30-40% и после плавно показване до следващият халвинг след 4г. до 500-600к$ 

@ivan за Фиделити, Баккт и ЕТФ-а на VanEck нямам мнение, мисля, че подобни неща се бавят умишлено!

но като цяло, този свеж Милиард долара който Финекс получиха съвсем наскоро и тази каскада на Кракен с акциите са 100% за набиране на кеш, който ще се вкарва в биткойн и ще допринесе за пре-халвинг помпане, не бих се учудил

за мен Октомври-Ноември е началото на новия булРън, нямам нищо против да изпреварим събитията, ако пък се забавят, това ще ми даде възможност да събера още някой сатоши отгоре, нямам нищо против да греша, благодарен съм и съм подготвен съм за всички варианти, освен за такъв в който затварят финекс и тетър умира...

пак да кажа цената днес дали е 8К или 6К или 3К не ме бърка, интересува ме каква ще е няколко месеца след халвинга

и аз съм съгласен с коментарите до момента, само ще вметна че до края на месеца трябва да падаме, щото големите акули не купуват на скъпото.... даже днес очаквам +300 и веднага -600 (скоро не са я пускали тази комбинация в тиража...) ;)

еми +280 да е... :)   ама на +260 си засили позицията че да преместиш стопа....

като цяло ми се виждаше 8160-8240 като топ за деня, ама вече вероятностите намаляха значително.... 

Лонг търм прогнозата на Иван е супер, но за кратко не се знае на къде ще удари. Поне едно е сигурно, 80% от времето сме в рейндж.

Яко движение "7 минути 300$" :D

След брадвата на ФОМО-то, пазара май почва да се съвзема, при все че обемите падат.

Падащият обем означава падаща цена. Ракети се изстрелват от морското равнище.

edit: Това в кръга на шегата. Нали знаете кой движи графиката и защо. Именно "защото" ще ходим нагоре после. Това значи ново ФОМО, новини, бум, "балон", "нови върхове". Биткоин ще стане по-досаден от Деспасито! :D

@vamp111, какво значи това?

Кажи ще се вдига ли или ще пада! :) Ние тука невежите да си направим някой сатоши.

В момента съм много объркан какво да си мисля. Цената бавно се покачва, въпроса е дали ще продължат да ни тровят с корекции. Има точно 3 варианта:

1. Вече им научихме корективните номера -> Няма да има негативна корекция в близко бъдеще

1.1. Вариант - изпомпват ни много бързо и неочаквано до 10к.

2. Ще направят корекция отново

3. Ще направят много дълбока корекция

3.1. Ще бъде кратка и ще върне обратно много бързо. Който рискувал с чакащи дълги ордери на предварително зададени ниво (много интересно как би ги определил да са към края а не посредата?!? и да си яде ноктите при т.3.2.) - спечелил. Масата потребители - в канала!

3.2. Ще циклят известно време в дъното да създават FUD

@hpz само в другия форум знаят на къде отива, аз само реагирам на пазара и се настройвам според него, всъщност съм по-невеж от повечето хора тук......

например, имах къса която снощи след като изчетох интернета реших да затворя на брейкивън и отворих дълга като не и бях сложил таргет (не типично за мен)

но днес ми излезе късмета, букнах си профита на 8769, сега като реша, ще си отворя нова позиция, не ме е яд, че отиде по-високо и можеше да имам по-голяма печалба..

вариантите както винаги са два, или нагоре или надоле :lol: аз ако имах повече от 50% познаваемост, щях да съм фултайм на борсата, вместо във форума

обирането на стоп-лос е нещо нормално за крипто борсите, пак да кажа ако не можеш да си позволиш 300-400$ движение, няма смисъл да си губиш парите

един уик надолу да обере стоповете и после помпа  и ето затрити повечето предварително позиционирани с висок левъридж лонгъри

един уик нагоре да оберат стоповете и после дъмп  и ето затрити повечето предварително позиционирани с висок левъридж шортъри

толкова е просто, ползваш стоп лос и избягваш голям левъридж, аз съм буквално ПОТРЕСЕН колко човека ми се хвалят, че ползват Битмекс, само защото им позволява х100 левъридж, wtf... 

аз в най-смелите си очаквания за двжиение, не съм слагал повече от х25.....

1-2-3-4-5 пъти те спрат, после хванеш 1-2 движения, вземеш малко профит, покриеш си загубите, оставаш в играта, по-чето вземаш печалбата, верно по-малка, но по-сигрна

хората се опитват да хващат всяко движение и с голям левъридж да стават богати от днес за утре, не става така. На всичкото отгоре се опитват да са постоянно в позиция вместо да чакат ясен сигнал...

не знам какво друго да ти кажа

* това горе е позицията на CME, фючърсите им са 100% long, нещо рядко виждано

15 minutes ago, vamp111 said:

* това горе е позицията на CME, фючърсите им са 100% long, нещо рядко виждано

E как пък го видя 100% long? Само асет мениджърите са 100% лонг, но те са дребни играчи на това поле. Фондовете са повече шорт, отколкото лонг. Общо само 123 дълги контракта повече отколкото къси за някакви мижави 615 БТК. И като цяло - 41 трейдъри с общо 2-3 хил. позиции по 5 биткойна, кой въобще ги бръсне за нещо?

да, точно те са 100% лонг

аз си поддържам тезата, че играят на фючърсите и с реални биткойни на другите борси да се хеджират и да си пълнят позициите

обема им не толкова малък колкото изглежда, не го сравнявай с този дето борсите обявяват, съвсем не е реален

Ако асет мениджърите искаха да пълнят реални биткойни, трябваше да е обратното - купуват на борсите и продават къси фючърси, за да жеджират евентуалния спад. Но цялата тази операция няма смисъл, защото печалбата би била нула. Такова жеджиране има смисъл само за фермите, които копат биткойни. 

Със сигурност всички се опитват да играят по тренда. Важното в тези данни, които си дал, е позицията на дилъра. В случая той е шорт, така че явно повечето играчи на фючърсния пазар са оптимисти. Но пак ти казвам - 123 контракта е едно голямо нищо. 

3 hours ago, vamp111 said:

ами те до сега мисля че точно това правиха, защо да не е сега да лонгват по тренда

То "по тренда" е хубаво, но няма таково явление след края на ФОМО-то. От днес за утре наистина не става. А корекциите които си правят пичовете стигат до 1000$ и 20%, но няма гаранция че няма да направят и 30-40% за да фалират доста хора. Особено що се отнася до иглите на борсите. Битмекса точно прави разлика от реалната цена на другите по 100$ в периоди от минути, а пикове от по 300-400. Това не е нормално, както и иглата на Кракен до 4400$.

Т.е. левъридж повече от 1 си е късмет. Ма и за 1 не съм сигурен...

Дори и с ливъридж под 1 може да се печели на Bitmex. Обсъждали сме го вече. След толкова стръмно покачване е много рисковано да се влиза яко. Влиза се при голям спад, ако мислиш, че може пак да го сринат до 4400, заложи там една оферта на 5х. На мен 10х ми е максимума, ама тогава трябва много неща да съвпаднат, за да рискувам толкова.

26 minutes ago, Гари said:

Дори и с ливъридж под 1 може да се печели на Bitmex. Обсъждали сме го вече. След толкова стръмно покачване е много рисковано да се влиза яко. Влиза се при голям спад, ако мислиш, че може пак да го сринат до 4400, заложи там една оферта на 5х. На мен 10х ми е максимума, ама тогава трябва много неща да съвпаднат, за да рискувам толкова.

Докато всички го караме така, дори само x1, дори само да държим парите в борсата... Ще видим 200к, ама друг път!

Мен това най-много ме притеснява - "сигурното" забогатяване :D

Само да вметна,тука влезнах ей така за спорта.Предвид последвалите сьбития мисля е ясно какво се случи.Марджина е мрьсна игра и накрая борсата те обира.

253A4EE8-8EDD-4555-ABAC-4B7CED0F06C8.jpeg

• batibon locked and unlocked this topic