Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Грейскейл е на Бари Силберт, един от най-големите измамници в индустрията, редом с Ерик Ворхиърс 

Bakkt и ETF-и на биткойн могат само да спомогнат, Великите американски сили да упражняват по-голям контрол в/у нещо създадено точно да се противопостави на подобен контрол 

АЙ ДОН ЛАЙК ИТ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ivan написа:

И после BAKKT и ETF нямало да повлияят или биткойна нямал нужда от тях.

Това ми се вижда като суперпомпа, подобно на шиткойните.... те и за това много почнаха да го говорят... супер са се надули и ще следва голям спад...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и отново могъщия долар побеждава, отново ще продадем свободата си, както всяко едно нещо и това си има цена...

предпочитам биткойн да се търгува за $1000 до края на живота ми от колкото JP morgan да изкупят всички ордърбукове във всички борси наведнъж, ей така най-дебелия пръст на Джеми Димон, да натисне МАРЕТ БАЙ 

пиратството не е начин на живот а философия, пиратите не са били лошите герои както ги изкарват в книгите, наложения от запад модел на цивилизация е!

повече от всичко уважавам хора опълчили се на системата, във всяко едно отношение, кратък разговор на по една бира с някой от топ сиидърите в аренабг ще ви отвори очите за живота повече от колкото всички изучени учебници от основното до кой колкото висши образования има.. някой толкова незначителен, представяш ли си

ако живота е това да се стремиш към всичко дето се купува с пари, повече, по-скъпо, по-надалече и по-лъскаво, то погледни как живеят американските сенатори и как живее масата от американците, това е мечтата дето продават на хората, по медиите, тикат им го в гърлото, пред очите им, да не виждат друго, капитализъм на всякъде, в основата на капитализма е комерсиализма. 

най-големия пазар на всичко което можеш да си представиш съставлява А МЕ РИ КА !! неограничени покупателни възможности поради неограничен достъп до средства обезпечени с отбранителен бюджет с пропорции на армия за световно завоевание.

мога още много да изпиша по темата, но не е тук мястото и не искам да звуча като проповедник, всеки сам решава цената си 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже биткойн е противоположност на сегашния модел на парите, създаването им, съхранението им, оперирането с тях и най-вече обезпечаването им, най-лесния начин за да бъде убит, не е да бъде забранен или нещо подобно, защото това го прави по-силен, във фундамента си е създаден да се опълчи точно срещу това, най-лесния начин е да бъде изместен от първоначалната си функция и то това и стана, от интернет безгранични пари, го превърнаха в крайно спекулативен актив.

сега хората се кефтят, понеже инвестират, цената се вдига и печелят, а какво ще стане когато вече имат по-голям контрол над биткойн и започнат да му свалят цената? да научат хората на урок, да изгубят инвестициите си, че това е риск, да не се пипа, да се научат, че долара си е долар и нищо друго не се пипа понеже пари

до тука мисля, всичко това сме го видели как става нагледно или бъркам ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, ivan написа:

И после BAKKT и ETF нямало да повлияят или биткойна нямал нужда от тях.

в този документ, се вижда по точно и нагледно

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQynqmkVlPVrhDe29PBzBVyUxuLIuGZpMilWIbEraaj09qX5KBF3pJJ1eerBmiusvRQX_sb5hEOOhCQ/pubhtml

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@WinSpam в Чайна, производството, притежанието, разпространението на биткойн винаги са били легални, хората там са в следващия век, напълно дигитализирано общество (говоря за мегаполисите) всички проекти са работили с правителството преди да бъдат пуснати сред обществото, там има все още смъртно наказание което не може да бъде избегнато срещу една торба с пари, измамниците са много по-внимателни

Чайна са най-големия производител потребителски стоки, същевременно на 3-то място като консуматор в световен мащаб, след ЕС

в момента в който някой плешив американец взриви интернета като забрани биткойна, наплашените американци ще продават в ръцете на китайците

това не означава, че Китай не могат да ударят сърцето на тази индустрия, там е рая на технологиите но и ада, Социализма все още е на власт, всичко се контролира от Народната им банка, която по всяко време може да наложи контрол на капитала и да забрани на китайците например да купуват биткойн с юани ами само с долари (това вече се случи веднъж)

за Азия много мога да изпиша, но ме хващаш в неподходящ момент, ако нещо по-конкретно те интересува ми пиши

Китай, Хонгконг, Южна Корея, Тайван, Сингапур, Малайзия, Индия там се случват нещата, даже Япония изостава спрямо първите 4

*пак да кажа говоря за мегаполисите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hpz само за теб:

от Понеделник съм шорт (не голям брой контракти) с ентри 8888, седя и си обирам фъндинга, не затворям на профит, защото очаквам пазара малко да се поохлади, всъщност този шорт ми е хедж, точно ако започнем да падаме обратно. Стои си  позицията въпреки, че, очаквам да затворим над 9300, ликвидацията ми е на 15+++, стоп лос на 10024. Имаме затваряне на месечна и седмична след няколко дни, Тръмп умишлено не прави сделка с Китайците, гледай как реагират финансовите пазари днес. Ако не си сигурен къде да си позициониран, по-добре стои отстрани с кеша... в такива моменти, това е най-разумното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/23/2018 at 5:47 PM, vamp111 said:

аз ако не видя 30К ще изтрия форума, казал съм го вече

От преди година... носталгия... :)

Засега се движим в правилната посока.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hpz написа:

От преди година... носталгия... :)

Засега се движим в правилната посока.

това го писах за първи път 2017-та, когато очаквах $30К за лятото, също като всеки друг участник в тези събития обзет от еуфория.

също и писах, че е твърде вероятно по Коледните празници хората яко да продават за кеш

*едното от двете стана реалност

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
54 minutes ago, vamp111 said:

@hpz само за теб:

от Понеделник съм шорт (не голям брой контракти) с ентри 8888, седя и си обирам фъндинга, не затворям на профит, защото очаквам пазара малко да се поохлади, всъщност този шорт ми е хедж, точно ако започнем да падаме обратно. Стои си  позицията въпреки, че, очаквам да затворим над 9300, ликвидацията ми е на 15+++, стоп лос на 10024. Имаме затваряне на месечна и седмична след няколко дни, Тръмп умишлено не прави сделка с Китайците, гледай как реагират финансовите пазари днес. Ако не си сигурен къде да си позициониран, по-добре стои отстрани с кеша... в такива моменти, това е най-разумното.

Ако имаме падане не вярвам да стигне по-ниско от 8050 (моментно). Реално 8200 е очакван минимум. Вдигане засега 9200-9250 го виждам. Това защото спазват тренд линиите и нивата. Краткосрочно ще е чудо ако слезем под 8400.  И аз съм на къси, но в много по-голям риск. Ликвидация на 96++, стоп на 9400. Ликвидирах няколко малки печалби и направих осредняване. Ако затвори над 9300 нещо не ме кефи, но и при мен това означава, че BTC се движи в правилната посока.

EDIT: Технически всичко крещи, че ще се вдига. Точно затова съм скептичен, понеже фундаментално трябва да разтоварят напрежението (особено ако борсите се напълнят с дълги на левъридж).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разочаровах се, като каза че ще продава 5  БТК  на 16 000, за да си избие първоначалната инвестицията и си оставя 20 БТК

това означава, че е инвестирал 80 000 на 3 200 за да купи 25 БТК

да е уцелил дъното е много малко вероятно, точно там обема беше най-малък, като оставим само фиатните борси направо нищожен сравнение с обема който правим в следващите покачвания

и все пак, пак да кажа малко се разочаровах, че ще продава на 16К

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
10 minutes ago, vamp111 said:

разочаровах се, като каза че ще продава 5  БТК  на 16 000, за да си избие първоначалната инвестицията и си оставя 20 БТК

това означава, че е инвестирал 80 000 на 3 200 за да купи 25 БТК

да е уцелил дъното е много малко вероятно, точно там обема беше най-малък, като оставим само фиатните борси направо нищожен сравнение с обема който правим в следващите покачвания

и все пак, пак да кажа малко се разочаровах, че ще продава на 16К

А какво да направи? Да се мръщи на x5? Всеки с IQ>90 би го направил. Това е 1/5 от стака му.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж го попрегледах и по спомен той май каза 4к. На 4 купил, на 16 ще продава. 1/5 наистина не е много, но защо точно на 16, а не на 22 примерно. Или пък на 30?!? Разбирам логиката аз 20к, но и на мен неми харесва - "дръжте и не пускайте докато не стигнете крайната цел", "аз ще продам 1/5 на 16!"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Just now, vamp111 said:

@hpz каква е логиката на 22 ? $2К+ от предишния ATH ? трябва да си луд

@hjzagf4sb аз явно съм с IQ<90 

Ако ще спира на 20к за да върне, нали трябва да подлъже рибите, че е пробило. Едни 10% ми се виждат добре като игла.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, vamp111 said:

@hpz каква е логиката на 22 ? $2К+ от предишния ATH ? трябва да си луд

@hjzagf4sb аз явно съм с IQ<90 

Tи шортиш, а после се чудиш защо някой продава на x5. Не разбирам :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, hpz написа:

Ако ще спира на 20к за да върне, нали трябва да подлъже рибите, че е пробило. Едни 10% ми се виждат добре като игла.

~20K беше предишния ATH, това са едни 100% от тука, дето ги направихме за 1 месеца

защо да спира на 20 ?  хората дето купиха там и още държат, мислиш, че ще продадат на брейкивън или ще прдължат да си чакат ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При днешната цена 4к и 20к са долу горе еднакво далеч... ;) 

Който купил, купил! Който не купил - не купил! Средата на лятото може да сме на ниво декември 2017.

Ако някой тепърва ще го прави и не го е правил досега - не му завиждам.

Между другото скоковете са долу горе през 4 дена. Нещо ми се вижда, че наближава нов скок. Все ми се струва, че може да е надолу. Байерите трябва да са 2 пъти по-мощни от 4.3к цена.

Някой мислил ли е за варианта (научна фантастика), в който един дебел пръст натиска Маркет Бай, цената се изтрелва до 30к, настъпва ФОМО и след този бай стига 50к. Този същия пръст продава голяма част на инерцията до 100к, след което смъква до 30 с постепенни продажби. Там спира да продава, като вече си е върнал всичко. Следва невиждан ФЪД, спад до 10к и пак нагоре, докато дебелият пръст се окичи с нашите коини. Какво го спира?!? Някой мега-кит може да си клати пазара както реши, и изобщо не му трябват пари колкото "капитализацията". На всеки следващ цикъл клатенето ще е по-лесно, защото свободните коини ще стават все по-малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hjzagf4sb написа:

Tи шортиш, а после се чудиш защо някой продава на x5. Не разбирам :D

aз съм шорт с голям брой контракти и малък левърдиж когато фъндинга е добър, имам стоп лос който ми спасява 3/4-ти от позицията, следя активно и затварям или на микроскопична загуба или на малка печалба, през това време си катеря нагоре и шорт ентрито, това ми е хедж в случай на голям дъмп

понякога съм на + само от фъндинга, а растящата цена на биткойн спрямо долар просто прави биткойните ми да струват повече

позиция със 100-200% печалба не затварям, тук говорим само и единствено за застраховка, срещу възможен дъмп

коментираме таргета на човека от 16К, защо точно 16К, защото толкова е инвестирал, защото това е х5 , защото ТА показва че там ще корекция ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, vamp111 said:

~20K беше предишния ATH, това са едни 100% от тука, дето ги направихме за 1 месеца

защо да спира на 20 ?  хората дето купиха там и още държат, мислиш, че ще продадат на брейкивън или ще прдължат да си чакат ?

То и аз съм от тези хора, само че на 16-17 ми е топа, след първоначалното 15к. Беше прав за 3,2, на мен най-ниското ми е 3,8.

Борсите могат да си изиграят много хубав номер на "сигурните пробиви". Затова 22-23к е едно хубаво ниво да ни ударят яко до 15 или 10.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до сега  колкото пъти съм споделял тук, че съм шорт, съм и писал, че очаквам цената да се качи и доста над ентрито ми

аз просто изчаквам, като прескочим на друго ниво, доближи ли старото ми ентри затварям, местя нагоре с ново ентри, нещо като стълбичка

бичи настроен съм и смятам, че цената се качва и продължава да се качва, просто се застраховам срещу нищожна цена

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове