Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

преди 39 минути, ivan написа:

Гледайте какъв майтап ще е ако този с 16к прогноза за октомври вземе да познае :D

Та дори и да излезе цената през ноември. 

То това е нереално да се случи. 6к повече се връзва... все още

Преди 7 часа, rippleche написа:

То това е нереално да се случи. 6к повече се връзва... все още

не е нереално... НАГЛАСЕНО е.... тея последните 2 месеца сигурно около милиард и половина тетъри напечатаха, бутаха го надолу - изкупуваха и повечето като си мислеха за 6,8-7,2 и им изпариха надеждите... (включително и моите)

снощи м/у 19:00 - 24:00 ако беше чукнало 8,2 до 7,9 щеше да стане ден-година храни (поне за мен), но явно и други е имало със същите виждания и не се получи.... а колко хубаво изглеждаше... еееххххх, мечти.... мечти....

Тези ще си направят ташак и ще го закарат другата седмица до 16к. Последните месеци обемите бяха супер малки. 

И това с Китай хич не е за подценяване..... Xi ми се струва, като доста по балансиран и умен спрямо Тръмп. Според мен той не иска да се наложи със сила в Китай, Хонг Конг и да стане един Ким Чен Ун. В Китай експериментират много с генно инженерство, квантови компютри адски много дават за наука. И според мен няма да върви да се бори срещу биктойна а ще гледа да го абсорбира. 

Безумно е някой да си мисли, че ще бутне долара и ще заеме неговото място с поредната фиатна валута. Според мен лидерите си знаят, че времето на фиата е преброено и изтича след 10-20-30г. Новите технологии са изместили всичко старо до сега. Ако някое правителство можеше да се сдобие с 1млн биткойна веднага щеше да излезе и да каже биткойна е новата ни валута, но няма как. 

Дали Китай не се е сдобил вече с някой милион, чрез копачите?

Пак казвам стават адски много неща отзад зад сцената, за които си нямаме представа! Но това с тази дата на тези фючърси и рязкото падане на цената след това рязкото покачване от вчера. Изказването на Китаеца... всичко не е хич случайно. Според мен борсите, стари холдъри, копачи имат доста биткойни и долари от последният рън 2017 и сега могат да си играят с цената, до 30-40к няма да имат проблем да я закарат, да я държат дълго време не знам но това ще повлече народа. Просто трябва да го решат кога да го направят и кои алтове ще решат да облагодетелстват. 

Преди 1 час, vamp111 написа:

първо късите, сега дългите ?

Баккт си правят стрес-тест, или пророчеството ?

lJHQAwOa

Сега това движение нормално ли е ... то ди е чиста вертикална линия, която просто беше нереално измайсторена от борсите

Ще си го има...

Ако предположим че Xi е решил да вземе чрез копачите милион два биткойна, той ще остави останалите на китайският народ, копачите и другите инвестирали там. Няма как да имаш нещо на 50% и то да е световното богатство, трябва всеки да има от него и колкото повече имат толкова то е по ценно. Така, че всичко това с нодовете, софтуера core и LN ще си остане копачите ще пазят мрежата и ще се съревновават за останалите 2 млн койна, които предстоят да се изкопаят следващите 8 години. Ще влезнат правителства да копаят(беларус, русия, япония, корея, канада) Сащ и те ама чрез китайски копачи на тяхна територия ;) 

Цената за биткойн, няма как да е децентрализирана докато има фиат, когато биткойна стане доминиращ тогава цената му ще е децентрализирана.

А това с те амаериканците ще го забранят, китайците ще го забранят и тн... са пълни глупости на стари динозаври. Нито генното инженерство ще се спре с регулации и забрани нито биткойна, може само да ги забавят. От втората световна света се е променил толкова много за толкова малко време (това е времето от бабите и дядовците ни), че за следващите 10години може да се промени още много а темпото сякаш се забързва със всяка следваща година.

Дали евентуалното вдигане на бана в Китай за борсите, няма да бъде последван и от други анти крипто страни? 

Според мен в Китай този закон ще положи основите за следващ регулиращ криптото и пускането на стейбъл юана. 

@ivan винаги много ми е харесвал как излъчва оптимизъм и надежда, дава усещане за сигурност и надежда.

Но да помислим какво се случи тук. Никой не очакваше този бърз възход. От това следва само един извод: на пазара е станало нещо скрито, което не знаем.

Това води след себе си 3 възможни следствия:

1. Цената е бързо напомпана. Винаги след рязко покачване следва спихване на балона. Наличието на много повече дълги на марджин потвърждава това.

2. Нещо нарочно подтискаше цената до 7300. След което я освободи и тя се изтреля като ластик.

3. Новопроизведеният тетър бързо влезе в употреба и беше заменен за Биткоин.

И 3-те възможности са вероятни, както и могат да съществуват заедно или поотделно.

Относно нов възход (т.2 и т.3) има 2 възможности, като според мен едната е невъзможна - т.3. Хората зад тетъра обслужват интересите на хората зад долара, които определено на са помпане и висока цена на Биткоин. Т.е. същите хора може би държаха цената ниско - т.2

Сега след като няма такава намеса следва свободният пазар да се саморегулира. И тук е гениалното. Идва ролята на борсите - т.1 да изпуснат балона, прибирайки огромни печалби от трейдърите. Борсите са вързани със същите хора, а играта винаги е била "как да фалираме тези които надигат цената".

Всичко това дава фундамент, че не сме във възходящ тренд. Ниво от около 4к е най-благоприятното развитие.

А защо да няма т.4 и тя да е, че цената си излетя покрай изказванията на китайския президент. И хората се стреснаха, тези които дъежаха тетер за да купуват на 6к и започнаха да пазарят усещайки накъде отиват нещата. После шорт скуиза, който се случи допълнително вдигна цената нагоре. Как ги виждаш тея 4к. Максимум да си яърне 8.4к и това ще му е. Аз виждам до края на годината 15 16к и мини алт сезон. Китайците ще си купуват китайските койни с идеята да забогатеят

55 minutes ago, rippleche said:

А защо да няма т.4 и тя да е, че цената си излетя покрай изказванията на китайския президент. И хората се стреснаха, тези които дъежаха тетер за да купуват на 6к и започнаха да пазарят усещайки накъде отиват нещата. После шорт скуиза, който се случи допълнително вдигна цената нагоре. Как ги виждаш тея 4к. Максимум да си яърне 8.4к и това ще му е. Аз виждам до края на годината 15 16к и мини алт сезон. Китайците ще си купуват китайските койни с идеята да забогатеят

Това е общото виждане. Т.е. всички мислят като теб и числата го показват. Значи всички ЩЕ СТАНЕТЕ богати, а аз ще обеднея малко :D

преди 6 минути, hpz написа:

Това е общото виждане. Т.е. всички мислят като теб и числата го показват. Значи всички ЩЕ СТАНЕТЕ богати, а аз ще обеднея малко :D

Казах с идеята... не че ще станат богати. Но вариантитв ти ми харвсват ако стане 4к ще почерпя

П.С. Някой може ли да каже най евтиния вариант за покупка на БТК. Тези от койнбейс не познават парите ... прекалено надуха цената там за търговия. Някой може ли да пре.дложи нещо. Като изключим hodlhodl и bisq

преди 9 минути, vamp111 написа:

а и между другото моля да запазите добрия тон ;)

@hpz и двамата със @Pistolero сте ми много мили, личния спор може на лично да си го водите, ако ще ми спамите темата ще ви пусна да си починете за по ден два... 

преди 43 минути, vamp111 написа:

аз не обичам да шортя биткойн

то не е важното посоката, а големината на движението... т.е. да може да се хване по-голяма (възможна) продължителност...

40 minutes ago, vamp111 said:

не бих се учудил ако скоро баннат биткойна 

Твърде много взеха да го дъвчат това от няколко дена. Според мен е предпоставка за 4к. Не трябва да забравяме, че Китай е единият от големите собственици на Биткоин.

да обемите са основно от Китай, само че голямата игла нагоре дето видяхме беше от койнбейс а там е спот и са американци

ако Китай пак забрани биткойна, може и да видим 4К, но за толкова кратко, че да не можеш да го изиграеш