Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

В Англия отмениха решението си от миналата година да начисляват търговията с биткойн с ДДС.

Лично мое мнение е, че цената се вдига заради кризата в Украйна. Рублата се е обезценила, а руснаците не е като да не са чували за биткойн. Златото и петрола се покачиха също рязко днес.

По подобен начин при кризата в Кипър миналата година, биткойна избухна от не знам колко до $260.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hmrc.gov.uk/briefs/vat/brief0914.htm

Може и заради Украйна да е но незнам. Наблюдавах покачването и голямото купуване (най-вероятно от 1 човек, защото имаше няколко бай ордера по 1000 биткойна) се случи 15-20 минути след като излезе този линк в редит.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали това беше темата за спекулации.. доста неуспешни сме засега, но ето нещо, ако му се gamble-ва, да не говорим, че short term trend най-сетне се обърна нагоре

http://www.followthecoin.com/bloomberg-integrating-blockchain/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Volume-a нещо много спадна, само 6 милиона за последните 24ч. :(

А те само от копането  биткойните са на стойност над 2м на ден...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен казус с руснаците...

Сега чета в Шпигел, че ВИЗА спряла да работи с една от големите руски банки, защото държала много от парите на олигарсите.. Борсата им се срутва...

А пък те забраниха биткойна, който в тази ситуация би станал много ценен не смао за руските граждани, но и за политиците им, чиито долари и евра се конфискуват....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за да са по-реални ужасите :) не ми дават от битстамп да си тегля биткоините хаха

мога да тегля $ но не и коини или рипали, писах на съпорта им, но за сега отговор няма :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има мерси за съвета

Казаха от съпорта, че заради много фишинг имейлс са спрели и трябва да потвърдиш, че компа ти е ок за да ти дадат да теглиш.

Аз вярно им бях писал, че се получават доста такива имейли и да направят нещо и те са ме предпазили!

Сега си тегля без ядове..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слухът, че Китай действително отрязва банките да се допират до биткойн по какъвто и да е начин, май е истина - две борси обявиха, че прекъсват търговията между биткойн и йоани...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според тези тук : http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=432733&page=136 ще мине и под 400$ преди да тръгне нагоре.

Дано. Моля се да стигне и 300. 

На графиките не им вярвам, че пораждат естествено следствие, но съм склонен да вярвам, че пораждат изкуствено - може да и греша, но си мисля, че тоя петърн през 1 година не е случаен, а го правят китовете по график. Или с други думи, вярвам на графиката като на слух за уреден мач - на 80-90%  :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не падне, през ден излизат едни и същи новини че някоя китайска борса затваря или ще затваря и всеки път наново -$50 за 1 час все едно че е било някаква изненада. Хуоби и бтцчина още работят нали? Представям си какъв брейкинг нюз ще излезе като и тях ги спрат, надявам се за -$100 на цената тогава :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слухът, че Китай действително отрязва банките да се допират до биткойн по какъвто и да е начин, май е истина - две борси обявиха, че прекъсват търговията между биткойн и йоани...

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/2266js/btc_china_issues_statement_they_received_no/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нали трябва да може след няколко дни като им пратят и на тях забрана, да е брейкинг ню и цената да се срине изведнъж пак.

И браво на данчо_пръча за аргументирания пост, чак се изненадах колко подробно се е изразил :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра работа на Данчо Пръча, наистина.

Данчо, тъй като си фен на кучето, а и виждам също така приличен финансов анализатор, можеш ли да направиш подобен анализ и за DOGE? Смяташ ли, че 100 е абсолютното дъно, което големите риби ще бранят и сега ако купим може само да спечелим или в най-лошия случай да останем на нулата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето най-добрият анализ (след този на Данчо :) ), на който съм попадал и с който съм мега съгласен:

http://bitcoinmagazine.com/12092/searching-true-value-bitcoin/

Почнете да четете директно от 

Merchant adoption is outpacing consumer adoption

и надолу 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове