Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

2 hours ago, vamp111 said:

който разбира, на Алткойнс БеГе се спира ?

14 hours ago, RTotevBG said:

Ако иска да продаде... Да идва на Алткоинс БеГе ;)

Не съм продавал използвайки български чейндж, но няма ли да е странно, ако по-голяма сума от $ се появи в банковата ми сметка с подател български крипто чейндж?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, hjzagf4sb написа:

Не съм продавал използвайки български чейндж, но няма ли да е странно, ако по-голяма сума от $ се появи в банковата ми сметка с подател български крипто чейндж?

Ами може и да е странно, но зависи от сумата.. Може да се разбие на няколко трансфера примерно. В криптобг така правим. Има варианти...

да чукна на дърво, все още имаме банкова сметка :D

Това с банките си е gamble. Има шанс да не обърнат внимание, има шанс и да ти скъсат гъза от обяснения и накрая да ти закрият сметката... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, hjzagf4sb написа:

по-добре да е Български крипто ексчейндж от колкото чуждестранна крипто-борса, тогава попадаш под AML съответно банката ти казва, че не можеш да докажеш произхода на парите от чуждата борса и имат право да ти затворят сметка (пари не се конфискуват, но може да върнат транзакцията обратно към борсата)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, vamp111 said:

по-добре да е Български крипто ексчейндж от колкото чуждестранна крипто-борса, тогава попадаш под AML съответно банката ти казва, че не можеш да докажеш произхода на парите от чуждата борса и имат право да ти затворят сметка (пари не се конфискуват, но може да върнат транзакцията обратно към борсата)

Аз това го разбирам, но ако избереш опция 'банков превод' каква е гаранцията, че пак няма да има заяждане :)
Аз лично предпочитам p2p, но това не е чак толкова лесно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hjzagf4sb написа:

Аз това го разбирам, но ако избереш опция 'банков превод' каква е гаранцията, че пак няма да има заяждане :)
Аз лично предпочитам p2p, но това не е чак толкова лесно.

p2p е най-лесно, най-удобно, най-практично и каквото се сетиш, никой не знае днес колко койна си купил/продал, никой не може да има претенции

като цяло БГ ексчейджовете са си вариант в тия времена 100% подкрепям

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.05.2020 г. at 16:01, vamp111 написа:

тик-так, часовника тиктака ~950 блока до халвинга, ако все още не сте разбрали, защо точно този халвинг е от такова значение, направете си труда моля!

https://www.bitcoinblockhalf.com/ 

тик-так

EXf0qKKXkAE1Okr.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, vamp111 написа:

тик-так

EXf0qKKXkAE1Okr.jpg

При златото тази линия на инфлация ми изглежда малко фалшива. Може би осреднено е някъде там. Идеята е че при цена 1700$ могат да копаят при по-редки находища. При цена 1300 долара при по-богати. Тоест ако е по-висока цената започват да копаят повече, ако цената падне копаят по-малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.05.2020 г. at 13:25, vamp111 написа:

p2p е най-лесно, най-удобно, най-практично и каквото се сетиш, никой не знае днес колко койна си купил/продал, никой не може да има претенции

като цяло БГ ексчейджовете са си вариант в тия времена 100% подкрепям

Понеже незнам да попитам какво представлява p2p ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Veni написа:

Понеже незнам да попитам какво представлява p2p ?

Понеже въпроса е лесен...това означава примерно аз и ти насаме, без чужди очи, да направим вход или изход от биткойн, една стойност си променя формата и собственика. Вампира визира конфиденциалност, дискретност и без документални следи. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, batibon написа:

Понеже въпроса е лесен...това означава примерно аз и ти насаме, без чужди очи, да направим вход или изход от биткойн, една стойност си променя формата и собственика. Вампира визира конфиденциалност, дискретност и без документални следи. 

някаква платформа ли се ползва ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Veni написа:

:D Това не знам, тук съм за малко и нищо не разбирам. Питай Вамп.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, че цената не е интересна.

"Великия инквизитор бати- инквизитора.. дебне за не съгласни :)"

1. Аз не съм съгласен! :lol:

2. великияТ инквизитор :P 

2 hours ago, batibon said:

:D Това не знам, тук съм за малко и нищо не разбирам. Питай Вамп.

Е хайде сега, не бъди скромен. Сигурно и Вамп не знае отговора. И аз не го знам. Имаше някакви идеи за такава платформа, ако не се лъжа края на 2017. Но повече нищо не се чу.

Veni, убеден съм че Вамп имаше предвид: кафе, 2-ма човека, 1 лаптоп и пари в кеш. Може вторият и той да е с лаптоп, с активно банкиране (като по филмите), но се губи цялата идея, ако вкараме точно банките в схемата. Затова ме съмнява да съществува такава платформа, прихода по банкова сметка се отчита в НАП. Разхода също, и става интересно ако харчиш повече отколкото изкарваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hpz...този надпис на ника ми е цитат от мнение на един потребител от форума.  Не отговарям за правопис или съдържание. 

Много добре знаеш кои и колко са платформите за P2P и имат ли почва у нас,  по памет локалбиткойн имаше 2-ма работещи тук и в Румъния. Вамп по-скоро е OTC, доколкото чета форума. Питащата би трябвало да се насочи по-скоро към услугите на Тотев, за новорегистриран човек да влезе с обем в крипто не е присъщо. Може и да греша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Veni написа:

отиваме да пием кафе някъде, даваш ми 5лв на хартия, пращам ти 5лв на биткойн, вери изи :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, hpz написа:

Малко офтопик, че цената не е интересна.

"Великия инквизитор бати- инквизитора.. дебне за не съгласни :)"

1. Аз не съм съгласен! :lol:

2. великияТ инквизитор :P 

Е хайде сега, не бъди скромен. Сигурно и Вамп не знае отговора. И аз не го знам. Имаше някакви идеи за такава платформа, ако не се лъжа края на 2017. Но повече нищо не се чу.

Veni, убеден съм че Вамп имаше предвид: кафе, 2-ма човека, 1 лаптоп и пари в кеш. Може вторият и той да е с лаптоп, с активно банкиране (като по филмите), но се губи цялата идея, ако вкараме точно банките в схемата. Затова ме съмнява да съществува такава платформа, прихода по банкова сметка се отчита в НАП. Разхода също, и става интересно ако харчиш повече отколкото изкарваш.

https://hodlhodl.com/  и  https://bisq.network/ са платформи които съм ползвал

https://localbitcoins.com/ преди да сложат KYC също, след това НАЙН!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, batibon написа:

Много добре знаеш кои и колко са платформите за P2P и имат ли почва у нас,  по памет локалбиткойн имаше 2-ма работещи тук и в Румъния. Вамп по-скоро е OTC, доколкото чета форума. Питащата би трябвало да се насочи по-скоро към услугите на Тотев, за новорегистриран човек да влезе с обем в крипто не е присъщо. Може и да греша.

за човек, който те първа иска да влезне в сферата, горещо препоръчвам първо да се образова, какво е биткойн, второ да си зададе въпроса защо му е на него биткойн, според целта и нуждитему да си избере портфейл, после да отиде до някой от БГ ексчейндж бюрата (без значение сумата) 

това е възможно най-безопасния, най-безболезнения старт, от там на сетне е само четене, четене, четене...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://fiatleak.com/

Малко остана. Приготвихте ли шампанското? 

Вамп, начинаещите е най-лесно да влязат през Coinbase или Kraken с директен транфер от алтернативните "банкови институции". Лимитите са достатъчни за начинаещи. Такива са A1 и iCard. Доста са ги използвали, разправят че става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, hpz написа:

https://fiatleak.com/

Малко остана. Приготвихте ли шампанското? 

Вамп, начинаещите е най-лесно да влязат през Coinbase или Kraken с директен транфер от алтернативните "банкови институции". Лимитите са достатъчни за начинаещи. Такива са A1 и iCard. Доста са ги използвали, разправят че става.

аз по съвет от другия форум, ще сложа памперса за всеки случай, не знам хората на какво се надяват довечера

https://www.bitcoinblockhalf.com/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове