Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

1 hour ago, batibon said:

Без претенция за достоверност. Има една трилогия на Азимов - Фондацията.  Досега единствено разбрах че биткойн много добре се вмества в естествените цикли на модерното капиталистическо общество. Предполагам след април 2022 тази тема  ще се пръска от оптимистични мнения.

:)

Така е. Но април си е за април. До тогава ако @Facira е прав ще сме купили на 3к. Може някой турбо тарикати в мекса да напомпят 200 левъридж от нива (средна цена), които никога няма да се върнат.

Умерените трейдъри сме обърнали част от стака в евро или долари и шортим за спорта. Това не изключва април да сме яко лонг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.07.2020 г. at 23:43, Facira написа:

...

https://www.nbcnews.com/health/health-news/fauci-covid-19-vaccine-we-will-least-have-answer-winter-n1233024 - представете си, затворени цяла зима (хората, спестяванията, бизнесите = "оставям всеки да си направи равносметка" :mellow:

...

не знам дали усещате какво ще последва на графиката, но сравнение със симулацията през 2008/09г. този път ще е реално

EaErv_UXsAIvKeI?format=jpg&name=medium

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Facira ти повтаряш едно и също нещо от април месец до сега. И нищо от това дето говориш не се е сличило, така като гледам няма и да се случи в близко бъдеще. Твойте прогнози за 3К ги слушаме от много време, да след някоя година или две може и да видиме 3к за момент а ти не спря да го повтаряш това от 5 месеца. Факт, че не ти се получават прогнозите или може и след 1 година да стане нещо ама може и да не стане и до тогава...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, George написа:

да след някоя година или две може и да видиме 3к 

мисля, че колкото повече време минава, толкова по-малка е вероятността да видим 3К 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Just now, vamp111 said:

мисля, че колкото повече време минава, толкова по-малка е вероятността да видим 3К 

Това поне всички знаят и очакват. Ще стане точно обратното. Ще има спад, неизбежно е!
До преди 2 месеца слушах глупости как пари нямало, реално няма какво да вдигне цената от 6к. После същите хора почнаха друга песен. Появи се един нов фонд, уж за добро. И чак се чудя, овцете толкова ли са тъпи?!? Стадото е тръгнало към хопиума, опиянението е в такава степен, че ще притъпи болката от загубата, все едно е било неизбежен апокалипсис, а не умело дирижиран обир.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, George написа:

@Facira ти повтаряш едно и също нещо от април месец до сега. И нищо от това дето говориш не се е сличило, така като гледам няма и да се случи в близко бъдеще. Твойте прогнози за 3К ги слушаме от много време, да след някоя година или две може и да видиме 3к за момент а ти не спря да го повтаряш това от 5 месеца. Факт, че не ти се получават прогнозите или може и след 1 година да стане нещо ама може и да не стане и до тогава...

хах, душа от другия форум, харесва ми напредъка, който си постигнал

спомняш ли си януари какво ви споделих и приказвах за $4.7к през април, но се случи през март

тайминга ми бяга, но ...

giphy.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тааака! Вече върнахме под трендлинията. Знаех, че е фейк аут, но ме беше шубе да не надуят да издуят късите, че без добавки съм се напомпал доста.

Естествено хоризонталното нивото което достигнахме е максимума от 8-9 юли. Към момента ограничаващият тренд е около 9315 вече. Дано не стане подкрепа и цикли още няколко дена над 9300!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора вярващи в 3к, да възможное ако се срине света с нещо по-голямо от това, което беше март април и то много по сериозно....нещо равносилно на серизен бъг в биткойна...(който ще го отстранят на бързо :))

От тук цената мисля, че ще се движи с дижението на икономиката образно казано.

Някога 2016 халвинга и до пролетта на 2017 когато се възстановява до 1000$ става и сподем в икономиката. След това цялата 2017 си е подем до последно.

Така че очквам и сега така ако икономиката върви следващите месеци нагоре ще върви и цената нагоре. 

Има и един куп друго фактори за които не знаем... но не мисля, че без супер катаклизам ще видим под 8к... също така и че без сериозен подем от дъното което се стигна или серизоно намаляне на случайте ковид (масова ваксинация и тн...) не мисля, че ще видим и повече от 11-12к.

Просто мнение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
55 minutes ago, Facira said:

За всички хопиум бичета и проЦесори, пригответе се да бъдете прецакани от борсите B) #love

EdgqYJfWkAESntl?format=jpg&name=large

Като го пишеш това тука, не знам кой визираш ама е хубаво да си вярваш :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, vamp111 said:

шортърите сигурно са бесни 

Колко бесни :D   

On 7/17/2020 at 1:16 PM, vamp111 said:

брат то падна с 200$ ако това ти е падането и преди съм ти писал, намали левъриджа

ако искате да не мърда пазара изобщо най-добре ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.07.2020 г. at 15:14, vamp111 написа:

в добро ниво сме ако вдигне с още $100 ще ликвидира всичко с над 25х лев. а над 9650 ликвидира лейт шортърите с 25х дето влязоха на 9300

бъгяса ми се TV да си актуалзирам рисунката от сутринта, там са отбелязани ликвидациите

и все пак не бих търугвал точно сега

златото и среброто помпят, биткойна следва, следете фондовия пазар

преди 40 минути, hpz написа:

Колко бесни :D   

точно това имах в предвид

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвайте да купувате Биткойни, че няма да останат! Хората остават без работа, просрочени наеми, заеми, ипотеки, а бизнеси се затварят за постоянно, други фалират, ако успееш да изкараш седмицата, късмет, но хората се осъзнават и най-накрая разбраха колко е подценен Биткойна и как ще забогатеят за една нощ.

BTC Halving, Grayscale не остават и сатоши за плебеите, S2FX $288К, institutional investors - TO THE MOON

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-07-22/more-than-half-of-u-s-business-closures-permanent-yelp-says

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Gold-а ще удари $2к

цифровото злато, също е на своя път към $2к

*не $20К, няма грешка, всичко е коректно написано по-горе и сте го прочели правилно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Facira написа:

#Gold-а ще удари $2к

цифровото злато, също е на своя път към $2к

*не $20К, няма грешка, всичко е коректно написано по-горе и сте го прочели правилно

В бичи пазар познават бичетета, в мечи мечетата и крайностите са много странни  невъзможни според това колко сте бичи/мечи настроени. 

Признавам моя грешка когатобиткойна  почна 10-15-20к$ ще отиде на 100к$ 200к$ след седмица... бях млад и зелен.  след 2018 и 2019 се пооравновесих и вече си мисля, че уж виждам нещата по неутрално :rolleyes: а дано ама на дали....

Напомняш ми на точно този момент когато всички бичета опианени от хопиума през 217 през цялата 2018 вярваха "това е последното пропадане сега тръгва нагоре" та от 20 на 10 на 8 на 6 и на 3к$.... и 2019 бяхме във взъторг, като стигна 13-14к и си викаме е сега ще отиде на 20...

Сега ти си опианен от тези пропадания където бяха 2018 - 3к сега от кризата 4к (моментното) и вярваш, че сега ще разбие всички представи за пропадане, за да можеш явно да купиш(друга причина не се сещам) Просто виждам едно огледално настроение към пазара спрямо хората(включително и аз), които се надяваха 2018 и 2019 да стане чудото... 100к

По нищо не се различаваш от тях/нас/мен, замисли се те познаха ли, ти ще познаеш ли!? Всеки си прави преценка на ситуацията и пазара... но знай, че не знаеш много неща както ние не знаехме и продължаваме да не знаем. Тогава ние бичетата не погледнахме трезво на нещата...мисля, че сега и ти не гледаш трезво. Това не означава, че ние гелдаме вече трезво. Просто няма как, само с поглед отгоре може да имаме трезва преценка, сега сме водени до голяма степен от желанията ни..... основна грешка на дейтрейдъра, трейдара новак, и всякакъв друг вид трейдър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирам, че си яко бичи, коментарите на всички са видими за всички и бичито зове в теб от преди месеци

не знам кой от какво е воден, аз лично знам за себе си най-добре, както и ти за себе си, а като ми изготвиш психологически профил за мен самия, нищо в мен няма да промениш, освен мнението на хората, което не е моя работа :)

всеки е свободен да вярва в каквото иска, по същия начин да плаща цената за това, от 8г. съм в матрицата, има и по-стари от мен, но всеки е различен малко или много , колкото и да си ветеран

да, в дългосрочен план (години) е без значение на колко $ си купил, защото знаем какво ще се случи с цената

аз предпочитам да следвам това, което съм решил и ти или който и да било, не може да го промените

резултатите ще са видими, "ще поживеем, ще видим" и тогава вече ще определяме, кой бил заслепен и т.н. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем набързо... С две думи каза - вашето мнение не променя моето решение. Абстрактно...но с твоето мнение ти променяш  друго мнение, влияеш...както и Иван или който и да е пишещ....натрупвания на позитивизъм или обратното. :)

Хубаво е да има коректив, нещо в което всеки да се огледа, и е пожелателно да са много такива, за да се види всеки ъгъл.

Матрица означава рамка, кой я е надскочил?...и дали ще пише по форуми след това?:)

Психологически анализ надали някой ти прави, сайтовия стига. 

Ако ще идват още души от другаде,  да се насладят на спокойствието и безконфликтната дружеска атмосфера в сайта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Facira написа:

резултатите ще са видими, "ще поживеем, ще видим" и тогава вече ще определяме, кой бил заслепен и т.н. :)

Еми така ще е :)

Хубаво е да  имаме и двете гледни точки, дори и от различни хора, две години бях бичи а пазара не беше.. но нищо не продължава вечно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, batibon написа:

Съвсем набързо... С две думи каза - вашето мнение не променя моето решение. Абстрактно...но с твоето мнение ти променяш  друго мнение, влияеш...както и Иван или който и да е пишещ....натрупвания на позитивизъм или обратното. :)

определено не казах това, грешно си перифразирал казаното от мен

с повече от две думи, казвам - ако защитаваш мнение или каквото защитаваш там, пиши по същество, а не 10 реда как аз съм напомнял на нещо си или съм бил опиянен и т.н. и това си е точно психологически профил, а аз не си позволявам да го правя с друг, без да го познавам

нищо лично и без лоши чувства :)

а за другото съм съгласен, трябва да има и от двете, уважавам бичите възгледи на всички бичета, когато са "умерени", разбира се - ако очакваш $200к другата година (това не е "умерено") :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове