Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

в общи линии този шорт от преди няколко часа май беше да ликвидират дългите и да ги оберат (понеже все още могат)

този марджин, това желание за х1000 ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

for gods sake...

giphy.gif

за какви $20к тази година и $200к, през следващата...

(Тетър, измамата и измамниците превзели пазара)
някой хора не ги интересува или не искат да го чуят?

отново сте заети с избора на цветове за бъдещите ламбота и яхти... никой не го интересува или не иска да прогледне, защо вълшебните интернет $ (USDT), продължават да се печатат без никаква прозрачност и подкрепени от въздуха...

вероятно, това да си HODLer замъглява съзнанието и преценката да обръщаш внимание на подобни измами.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Facira написа:

for gods sake...

giphy.gif

за какви $20к тази година и $200к, през следващата...

(Тетър, измамата и измамниците превзели пазара)
някой хора не ги интересува или не искат да го чуят?

отново сте заети с избора на цветове за бъдещите ламбота и яхти... никой не го интересува или не иска да прогледне, защо вълшебните интернет $ продължават да се печата без никаква прозрачност и подкрепен от въздуха...

вероятно, това да си HODLer замъглява съзнанието и преценката да обръщаш внимание на подобни измами.

2223 години след  създаването на Биткойн , Факира най-накрая позна ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, rippleche написа:

Не мога да разбера фен си на "истинския" долар

??? oh hell no

giphy.gif

за USD бих казал просто, че е много рано да го отписвате така бързо

да се върнем на Тетър измамата и целия фалшив пазар, реших да говоря за това, защото забелязах, че никой не споменава и дума за това

независимо дали сте булиш или беариш за Биткойн, ако някога искаме сериозно да прогресира и да се превърне в истинско store of value, измамата Тетър трябва да бъде прекратена

забелязал съм , че издигащите в култ бтц максималисти, хопиум бичета са най-заслепени и не виждат или не желаят да прогледнат за това, в какво се е превърнал пазара, управляван от измамни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От години има съмнения относно обезпечението на Тетер. До ден днешен няма никакви доказателства в подкрепа на тези твърдения. Без конкретни факти всичко казано по темата си остава празни приказки.

А на фона на новонапечатаните долари Тетера е капка в морето.

Не зная колко пари отиват за миньорите,но аз не бих се притеснявал за тях(особено за големите). И за тях от години все се говори че работят на загуба,а същевременно се наливат милиарди в нови съоръжения.....

Ако големите миньори продават Биткоин това в никакъв случай не е на спот пазарите и няма да го видите отразено в маркет капа.

Може би не всички са чували но съществува  търсене на новоизкопани чисти или Virgin Bitcoins без минало. Купувачите са готови да плащат между 10 и 30% премия над пазарната цена за такива. Търсени са от инвеститори живеещи под юрисдикцията  на чичо Сам и престъпни организации които да изперат незаконно придобити активи чрез тях.

Това за което трябва да се тревожим сега е че от няколко седмици хората които манипулират пазара се опитват да насадят чувството за ФОМО в масите. И са на път да успеят. Нароиха се знайни и незнайни коини някои достигащи 3550% печалба. Това определено няма да завърши добре...

На Полото се търгуват дори пезидентски коини :D

Screenshot_294.png

След президентските избори единият от двата ще струва $1 а другият 0.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Dobrin написа:

От години има съмнения относно обезпечението на Тетер. До ден днешен няма никакви доказателства в подкрепа на тези твърдения. Без конкретни факти всичко казано по темата си остава празни приказки.

обратното също е валидно, няма доказателства, че е обезпечен с нещо и познавайки кой е зад тетър схемата, не бих се учудил да е обезпечен от приказки само, което разбира се не го прави по нищо по-различен от US долара. :) 

напълно съгласен

Не зная колко пари отиват за миньорите,но аз не бих се притеснявал за тях(особено за големите). И за тях от години все се говори че работят на загуба,а същевременно се наливат милиарди в нови съоръжения.....

абсолютно е така, даже тия дето твърдяха, че s9 отдавна били копали на загуба излиза, че китайците копаят на ~$4000 себестойност

Ако големите миньори продават Биткоин това в никакъв случай не е на спот пазарите и няма да го видите отразено в маркет капа.

100% САМО OTC, новоизкопаните койни се абсорбират от частни лица още щом узреят и никога не минават през борса

Може би не всички са чували но съществува  търсене на новоизкопани чисти или Virgin Bitcoins без минало. Купувачите са готови да плащат между 10 и 30% премия над пазарната цена за такива. Търсени са от инвеститори живеещи под юрисдикцията  на чичо Сам и престъпни организации които да изперат незаконно придобити активи чрез тях.

на практика това което написах по-горе, радвам се, че и други хора имат поглед над нещата

:) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Facira съгласен съм с опасенията ти, че Тетър е измама и всичко може да отиде в канала, не веднъж съм го писал!

За мен Tether е най-големия потенциален вектор на атака срещу Биткойн, следван от iFinex и Blockstream на заветното 3-то място.

НО, тука има едно голямо НО, макар да съществува този риск, не пречи да се насладим на трофеите от тази война. Main Street vs Wall Street и единствения левъридж, който имаме е Биткойн.

Това е една нова пазарна ниша, приеми я, възползвай се от нея, експлоатирай я в своя полза, докато все още е достъпна за всеки, защото И това ще се промени! 

Всичко е бизнес, няма морал, живееш веднъж, наслади се!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за което трябва да се тревожим сега е че от няколко седмици хората които манипулират пазара се опитват да насадят чувството за ФОМО в масите. И са на път да успеят. Нароиха се знайни и незнайни коини някои достигащи 3550% печалба. Това определено няма да завърши добре...

и какво значи? ще се доверяваме на хората в интернет, без осезаемо доказателство, освен на думите им, докато си сложил една кошница пари в този пазар?

seems legit

не е зле, ето защо хората един ден се събуждат и нямат нищо

капачката му е пораснала х10 до ден днешен -  и все още няма прозрачност   ⬇⬇⬇⬇

EeoSrL-UEAA8kQr.thumb.png.2de07c85b913f8a651698cda30f1e3cd.png

това е директно от официалния сайт на Тетър

Eebv-AUVoAEEvIF.thumb.jpg.b833abbf26207e8e2dbf344a8391ec16.jpg

последно, имаме $2b за 2 седмици, до края на годината с тези темпове ще имаме $30b+, подкрепени от въздуха

aко ще давате пример с USD,  "той е същия обезпечен от нищото, бла бла бла"   -   окей, ако USD е същата измама, защо подкрепяте Тетър измамата или защото сте заложили кошница пари на БТЦ и не искате да чувате за подобни неща, освен TO THA MOON

всъщност ми хрумва идея от какво реално биха могли да бъдат подкрепени, купища изпомпани, обрани трейдъри и захвърлени криптовалути ?

nahhh те са твърде честни, за да правят подобни неща

Eekr2ZBWkAENMVF.jpg.b7d519a1e750999ab1ba73c50a8aeeef.jpg

дори, измамникът на измамниците ни го каза

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако търсенето на бтц е толкова голямо, пишете ми на ЛС, че тук с колегите не можем да продадем 30к бтц от близо 3 месеца, ще споделя комисионната си с удоволствие, рейта е -5% от пазарната, а може и да договаряме, че вървят като топъл хляб...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо че тетър е пряко свързан с цената на биткойн, все пак да не спамим темата излишно, щом продаваш би трябвало да си доволен, че всъщност  цената е по-висока

p.s. обърни се към алткойнс.бг, крипто.бг и бонекс.бг за ликвидност, ако не си доволен от условията, Кракен имат OTC за Европа, ако искаш пиши ми да видим дали не мога да ти помогна според нуждите и изискванията ти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казах, че НЕ можем да продадем, повече от два месеца суша

доволен от какво? нулевия институционален интерес?

за какво ми е да продавам през ексчейнджове, когато ако нямат акаунт в signature bank, където и се държат средствата на клиента ни, без това е безсмислено, а няма да тръгна да пиша по мейлите на ексчейнджовете за помощ, която вероятно няма да открия, защото ОТЦ сделките не са еднопосочни улици.

п.с. спирам със спама по тази тема

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Facira Мисля, че си много далече от това да се опитваш да продадеш 30 000 койна. Лично мнение. Има доза истина със нещата които казваш. Но както се вижда и от аватара ти, явно си мечи настроен. Интересно ми е когато биткойна беше 1500$ какво си си мислил тогава, колко ще стане до края на годината, ще се радвам да споделиш какви са ти били възгледите през 2017 година а и по назад 2016..15.14

Да аз съм бичи настроен и чакам 20к декември а следващият 200к, може и да не станат но това не пречи на оптимизма ми. Дали е реалистично ще покаже времето. 

Но всички може да сте сигурни, че битфинекс, блокстреам, бинанс и тетър и който и да е друг в биткойн системата има интерес цената да нараства. Пазара на биткойн изобщо не е толкова малък за да може просто ей така да се манипулира цената. Парите в системата влизат, един път към миньорите и един път към старите холдъри разпродаващи за цветни яхти и ламбота. Това, че се манипулира цена да има го но не е в такива мащаби каквито се опитваш да ги изкараш. Краткосрочно пъмп и дъмп има манипулация но за средно месечно няма как да го правят, все пак не стои национална банка зад тях. Търсенето още не много високо... но явно е достатъчно да задържи сегашната цена, надяваме се скоро да е достатъчно да задържи цена 20к.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ivan написа:

@Facira Мисля, че си много далече от това да се опитваш да продадеш 30 000 койна. Лично мнение. Има доза истина със нещата които казваш. Но както се вижда и от аватара ти, явно си мечи настроен. Интересно ми е когато биткойна беше 1500$ какво си си мислил тогава, колко ще стане до края на годината, ще се радвам да споделиш какви са ти били възгледите през 2017 година а и по назад 2016..15.14

Да аз съм бичи настроен и чакам 20к декември а следващият 200к, може и да не станат но това не пречи на оптимизма ми. Дали е реалистично ще покаже времето. 

Но всички може да сте сигурни, че битфинекс, блокстреам, бинанс и тетър и който и да е друг в биткойн системата има интерес цената да нараства. Пазара на биткойн изобщо не е толкова малък за да може просто ей така да се манипулира цената. Парите в системата влизат, един път към миньорите и един път към старите холдъри разпродаващи за цветни яхти и ламбота. Това, че се манипулира цена да има го но не е в такива мащаби каквито се опитваш да ги изкараш. Краткосрочно пъмп и дъмп има манипулация но за средно месечно няма как да го правят, все пак не стои национална банка зад тях. Търсенето още не много високо... но явно е достатъчно да задържи сегашната цена, надяваме се скоро да е достатъчно да задържи цена 20к.

веднага ти посочвам какви са ми били вижданията края на 2016, началото 2017 (добре, че не могат да се трият или редактират мнения в заключени теми, иначе и това щеше да замине, като изтривах всичко и напуснах форума) https://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?p=40306#p40306 , от доста неща останах разочарован, но така се учи човек. :) разбира се тогава не вярвах, че стейбълкойните ще прераснат в такава измама и пазара ще се окупира от банда измамници, в което се превърна днес.

2017-та мейнстрийм хайпа, беше велик!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Facira:
Моята прогноза е даже над $20,000 до края на годината, а самото катерене да започне след април/май 

Добра прогноза...

Ще видим как ще е тази година и началото на следващата в която казваш 3к 2к. трицифрено

Шанса да познаеш 2 пъти подред с екстремни предложения е  много малък... не зависимо дали става въпрос за бтк цена или нещо друго, но времето ще покаже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

златото пада, биткойна следва

People are fomoing into gold, silver and Bitcoin... Хората правят опашки пред магазини и помпи по борси. Значи балонът се е надул, sell! :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не мога да го разбера изобщо къде е този 

I'm here in China *** Bangkok !?!?

Ако може някой с по-добър английски да ми разясни къде е точно?!?!?

Според мен ще видим просто малко корекция на златото ама чак да тръгнат надолу нещата и да стане 1800$ ме съмнява, както и биткойна да падне нещо значимо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук нищо не разбрах от сложните термини и фази.  Може би статуквото ни за виждане се е променило, може би е било променено... Световната конспирация, световния заговор, масоните и т. н.....са решили да минат на ново ниво, това нашето...биткойн... пренареждане на световете... и контрол... и нови възможности за тях.

Добре, че не вярвам в зли джуджета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
52 minutes ago, ivan said:

нещо не мога да го разбера изобщо къде е този 

I'm here in China *** Bangkok !?!?

Ако може някой с по-добър английски да ми разясни къде е точно?!?!?

Според мен ще видим просто малко корекция на златото ама чак да тръгнат надолу нещата и да стане 1800$ ме съмнява, както и биткойна да падне нещо значимо.

Това е германецът Крис от ММ Крипто, който би трябвало още да е в Тайланд, но явно не е много наясно и той къде е точно Банкок. То там всичко изглежда китайско. :)

Разбира се, че това е корекция само. При това фракшъла, който извадих в другата тема, засега доста добре се следва като посоки. Ама трябва да има и малко ФЪД така :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, batibon написа:

Може би статуквото ни за виждане се е променило, може би е било променено... Световната конспирация, световния заговор, масоните и т. н.....са решили да минат на ново ниво, това нашето...биткойн... пренареждане на световете... и контрол... и нови възможности за тях.

Добре, че не вярвам в зли джуджета.

В крипто света всичко се променя много динамично,но едно нещо остава непроменено - манипулирането на пазара. Вината за това не е на масоните,нито на злите джуджета :)

Това според моето скромно мнение се прави от съглашение между няколко от големите борси (предимно американски) + някои приятелски настроени китове. Схемата е твърде сложна и комплексна и далеч не се изчерпва с Биткоин и Тетър.

Манипулациите обикновено следват след свиване на търгуваните обеми,като една от целите е раздвижване на пазара,защото всеки ден те печелят милиони само от такси и свитият обем означава по-малко приходи. От същите тези такси те се сдобиват и с огромни количества алтове и това е начин няколко пъти в годината да се отърват от тях.

Това което се промени е че вече ги няма грубите манипулации от преди няколко години а се пипа с кадифени ръкавици точно за да не си помисли някой че пазарът е манипулиран.

И в момента се водят дела срещу Poloniex, Bittrex, Tether и  Bitfinex за манипулации. Исковете са за един трильон долара.

Цитат

According to court filings made on August 7, lawyers representing Poloniex and Bittrex have pushed for summary judgement in a case involving the two, as well Tether and Bitfinex. The parties have told Judge Katherine Polk Failla of the Southern District of New York of their intention. 

Poloniex, Bittrex, Tether and Bitfinex are fighting a class action lawsuit involving fraud and market manipulation

The lawsuit first began in October 2019, centering on market manipulation

The plaintiffs argue that Bitfinex and associated entities wreaked economic damage, also claim that "false information about USDT being backed 1:1 by U.S. dollars" was shared with the public

Reparations demanded by plaintiffs' exceed $1 trillion

The summary judgement says that it cannot be proved that addresses in the lawsuit belong to Bitfinex

Poloniex and Bittrex's attorneys claim that there is no apparent connection to Bitfinex

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове