Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

@Facira Специално за теб... и какво от това, те за долари пак арестуват и за евра и тн... Просто още едни тетъри които няма да ги обръщат в долари скоро време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, нямаше нужда да доказваш, че нищо не ти е ясно.

декември както казах е близо, просто се подготви да ти експлодира главата

това че отказваш да приемеш фактите, си е твой проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Facira написа:

Ванка, нямаше нужда да доказваш, че нищо не ти е ясно.

декември както казах е близо, просто се подготви да ти експлодира главата

това че отказваш да приемеш фактите, си е твой проблем.

Взимам си едно армирано тиксо и я омотавам с него да не може да експлодира.... декември наближава...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, ivan said:

Съмняваме. За нас може да изглежда бързо за него може да не изглежда.. да има по-сериозни планове. Много хора си мисля, продължават да мислят, че 1 млрд вкаран в биткойна ще вдигне капитализацията с 1млрд както е грубо казано при акциите...

Тук няма нищо такова койните в обръщение са много по малко от тези на които се смята капитализацията. Не мисля, че дори и на цена 100 000$ за бтц ще има повече от 1-2млн койна в обръщение, което е 10 пъти по-малко от това което се предполага че всичко е в обръщение... не знам да ли ме разбирате.

При достигане на 20к и след това поемане към нови висини... сегашните койно държатели ще бъдат уверени, че това винаги ще расте а новите които до сега не вярваха че биткойна ще оживее и ще се възстанови ще приемат това което ние сме приели преди 4 години, че винаги ще се възстановява.

Колкото и да не ви се вярва койните по борсите свършват... поне тези които се продават... да има форекс търговци които само търгуват но техните правила игнорират възможността дълго време в една посока, което позволява да бъдат лесно обрани.

други бонуси:

- За новият бул рън няма да имаме КЕШ компания която да спира биткойна

- За новият бул рън няма да имаме алткойн маниаци които да мислят че ще флипнат биткойна

- ако за предишният бул рън е имало ще се повторили лудостта 2 ри път ( като преди това е било 1100$), сега ще имаме ще се повторили лудостта 3 ти път... (предишни два 20к, 1.1к), да не смятам че някога може би и 100$ е било същата лудост. Нещо повторено 2 пъти е много по вероятно да се повтори 3 ти път. уж за финансите не важи ама...

и др... + ве

Заедно с пазарната цена в последните десетина дни доста бързо расте и Realized Cap. От април досега са се появили на нови адреси биткойни за $18+ млрд. Надали всички са били досега на борсите, мисля си че огромната част от тях са нови инвестиции, влезли за крлатко на борсите и изтеглили се "на студено". 

BTC.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Гари

Трябва да имаш предвид че тук има изкривяване от биткойните, които се миксират в момента, и не говоря за тези през официалните миксери а за други скрити. Пример хака от бинансе 6к койна вече е разхвърлян на милиони адреси, идеята е че ги раздробяват и постоянно прехвърлят на нови за да може после тези милиони частички които ще се получат да бъдат много-по трудно проследими и да могат да ги миксират допълнително през казина и разни други места където нямат възможност за добро проследяване на мрежата както борсите, а след време при отваряне на възможност да миксират и в някви други миксери които наистина миксират а не само да раздробяват...

От тези 300к транзакции на ден сигурно 100-200к са такива. Лично съм ги разглеждал и е супер играчка да откриеш транзакция борса към нов адрес в един блок ако просто щракаш наред.

Разбира се има не малко OTC сделки и койни които не са на борсите а сменят собственост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някога какво говореше шефа и. Третият пробив ще е смъртоносен.... Ковид .. световно рекордно свиване на икономиката.... Печатане на пари .... Дано следващата година мине горе-долу нормално за ситуацията....  Че безредиците ще продължат това е ясно... Но дано не стане по-сериозно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тред за ефекта на халвинга, след като недостига на койни удари борсите, прочетете то, заслужава си

https://threadreaderapp.com/thread/1319734166557081600.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, vamp111 написа:

Тред за ефекта на халвинга, след като недостига на койни удари борсите, прочетете то, заслужава си

https://threadreaderapp.com/thread/1319734166557081600.html

Да допълня без да съм го чел....

Цената за копаене скочи вече много високо. Преди халвинга беше около 8-9к след това примеме заради половината съплай х2 = 16к, отделно трудността продължи нагоре с още едно 20% тоест, може би гоним цена за копаене към 20к вече. Според по-долното е по малко но все пак датата е от  преди месеци от тогава трудността е нагоре s 20%. А като сложим и цената на оборудването, все пак за новите копачи трябва да си купят копачки и този кост да го разхвърлят за 2-3-4 години напред.

image.png

Излиза, че вече дори и със стотици милиони да искаш да влезеш ставя по-изгодно през борсите а не през копаенето. Тоест вече сме в период цената да гони цената за копаене а не както беше обратно.

Като цяло за този булрън мисля че това ще е водещото. Парите няма да влизат само през борсите и цената да нараства а трудността да я догонва. По скоро двете ще се съревновават. Което няма да позволява супер резки покачвания като миналият период и респективно супер резки пропадания. 5-10% на две седмици не са резки :) Но ще видим какво ще бъде...

пс. отдавна % на изкопаните койни, които отиват на борсите е минимален(може би едноцифрен <10%). Така, че къде има една дума за напред може да видим миньорите(бъдещите инвеститори) да купуват койни от пазара :D когато цената падне по-ниско от добивната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изкл. на 2016-2017-та цената винаги е гонила хашрейта, хашрейта измерва буквално сигурността на мрежата и това е основното качество, което Биткойн има. Сигурна, неизменима, не подлежаща на цензура, глобална парична система, за която няма граници. Интернет парите на света.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

С изкл. на 2016-2017-та цената винаги е гонила хашрейта, хашрейта измерва буквално сигурността на мрежата и това е основното качество, което Биткойн има. Сигурна, неизменима, не подлежаща на цензура, глобална парична система, за която няма граници. Интернет парите на света.

Мисля, че е обратното - хашрейта гони цената. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vamp111 написа:

преди 36 минути, Гари написа:

Мисля, че е обратното - хашрейта гони цената. 

Аз мисля, че за първи път в историята виждаме хашрейта да е много над цената. Преди се е случвало за по малко и като цяло хашрейта е гонил цената със забавяне. Но сега определено хашрейта е с голям превес над цената от доста време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 trln капитализация Ябълката...

image.png

Дневен оборот от акциите 166млн!?!?!?!?!?!? Предполагам това е реалната спот търговия. Ако някой е по-добре запознат да каже 

БАККТ има подобен дневен оборот на биткойни а се води че тамса малки обемите. 

Съпоставено с капитализацията на биткойна... супер много изгубени биткойни и такива които едва ли някога ще видят пазар. Излиза, че биткойна има доста голям обем.... Убеден съм че много играчи вярваха и продължават да вярват, че след 12 трябваше да падне на 7-8к но на 10к ги посрещнаха милиарди и ги фалираха/ликвидираха. Сега много вярват че на 13-14-15 ще  краха и пак ще има надолу до 10к и в момента им изкупуват койните други милиарди, които чакат. 

Със всеки изминал ден койните по борсите стават по малко.. това се вижда и от статистиките на биткойн адресите.

image.png

За последният месец липсват данните понеже са платени, но едва ли посоката е различна :)

Тоест искам да кажа, че за цена 100к вече имаме предостатъчен дневен оборот... просто трябва да е на по малко койни и да има съгалсие че толкова струват.

От друга страна златото има много по-голям оборот 100-200 млрд$ дневно -> https://www.gold.org/what-we-do/gold-market-structure/global-gold-market

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове