Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Преди 1 час, hjzagf4sb написа:

След днеска и вчера чакам @ivan да се включи в темата за да каже как нямало bitcoin по борсите :)

преди 33 минути, Гари написа:

Винаги могат да се пратят BTC на борсите. В неделя са закарали там 37000 BTC. 

BTC210221.jpg

Съчетано и със спряно изкупуване от големите риби и засилват цената стабилно, все пак трябваше да се оберат печалбите от алтовете, след това с тези долари на марджин селл биткойн и после изкупуване на ниската цена и така става фокуса.

Не съм твърдя че няма да има корекции и големи резки пропадания... но дългосрочно цената е ясна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, vamp111 написа:

Петък 58К, нов ATH този уикенд

м/у другото ако не затворим месеца над 58К очаквам рейндж до края на Март като на картинката, която 3 годишното ми дете нарисува, базирано на графиката с месечната възвращаемост на Биткойн, което ще е добре за тези, които искат да акумулират още, съответно и може би ще създаде условия за един АЛТ сезон, на който всички се надяват, после профита от АЛТ-овете отива за гориво на експанзията

Er-jO9NXEAMKe2w.png

изтеглен файл434.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, vamp111 написа:

м/у другото ако не затворим месеца над 58К очаквам рейндж до края на Март като на картинката, която 3 годишното ми дете нарисува, базирано на графиката с месечната възвращаемост на Биткойн, което ще е добре за тези, които искат да акумулират още, съответно и може би ще създаде условия за един АЛТ сезон, на който всички се надяват, после профита от АЛТ-овете отива за гориво на експанзията

Er-jO9NXEAMKe2w.png

изтеглен файл434.png

А дано си прав , че това е моята стратегия за сезон 2021 :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/23/2021 at 11:34 AM, vamp111 said:

пак ли бъркаме корекцията с обръщане на тренда ? 

58->45 за часове - това не е корекция. Но зависи как ще го погледнеш. Ако правилно си спомням, когато писах цената беше около 50 или над него.

Много възможно е да посетим и предния ATH, който е около 42к.

Т.е. тези които на 58 продадоха, продадоха. Другите сега чакат търпеливо и спокойно да свърши зимата в позициите им. Но винаги може да фалират още 500к като слязат до 35к, нали? :D

Мъск ще е удвоил, цената същата, а мафията му срина фирмата. На всичко отгоре медиите го плюят, като оправдават спада с "пирамидата" Биткоин, който беше наречен "рисков актив" и едва ли не виновник за спада в акциите. (като си помислиш само, че Мъск е купил около 30к, а дори сега цената е 50к!)

Но не бих се чудил ако утре стане ясно, че това е поредният цирк и Мъск следва много добре начертан Глобален план, в пряко сътрудничество с другите зависими - борсите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, vamp111 said:

баха, а какво е? 4 часов Беър маркет :lol:

Доста трейдинг стратегии бяха вход след потвърждение за пробив, т.е. пробив на 42к. Сети се вход44->58->45 как са се чувствали.

Но всичко зависи от типа търговия. И ти като мен си 1-5x. При 5x и неправилен вход при пробив на 48... -_-

Пъмпа може и да е спрял все още. Ако Мъск е поредният скам, може да ни подкарат под 35к дори. До края на годината и таргета който е близо има много време!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.02.2021 г. at 8:13, vamp111 написа:

И докато всички треперят дали това не е поредната смърт на Биткойна, Майкъл Сейлър товари с голямата лопата, вече чакам днес/утре да обяви, че пак е купил за 900 милиона и цената да си тръгне на горе. 

отново всички са изненадани

MICROSTRATEGY BUYS ADDITIONAL 19.5K BITCOINS FOR $1.03B

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

Ако и аз имах кеш, и аз бих купил. Но кеш няма, или са стотинки при тази цена.

На левъридж - пак стотинки, за да не се зануля ако нещо стане. В този пазар няма нищо сигурно. Чудесна новина, и логично от над 50к паднахме на 49к. Къде е логиката?!? Някой пори пазара по шевовете с мега поръчки, а цената не само, че не реагира, но и бавно се влачи в другата посока. Вярвам не съм единственият, на който му е писнало. Много големи риби опорочиха всичко, само заради лична изгода и манипулация. Но пък без всичко това нямаше да има левъридж изобщо.

Аз няколко пъти го казвах, но аз самият не го осъзнавам. Левъриджът е нещо лошо, което не трябва да съществува. Или да му сложат лимит 1x.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, hpz написа:

Някой пори пазара по шевовете с мега поръчки, а цената не само, че не реагира, но и бавно се влачи в другата посока. Вярвам не съм единственият, на който му е писнало. Много големи риби опорочиха всичко, само заради лична изгода и манипулация.

трябваше да видиш какво беше преди във Окех и Битстамп :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, hpz написа:

Левъриджът е нещо лошо, което не трябва да съществува. Или да му сложат лимит 1x.

Цитат на годината...

+1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, vamp111 написа:

....Към 24 февруари 2021 г. компанията притежава съвкупност от приблизително 90 531 биткойна, които са придобити на обща покупна цена от около 2,171 млрд. Долара и средна покупна цена от около 23 985 долара за биткойн, включително такси и разходи.

Всичко над тази средна цена им е печалба...така че и 46К им е добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, batibon написа:

Цитат на годината...

+1

само почакай като @hpz разбере как се употребява 1х левъридж като хедж :lol: Infinite money 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, vamp111 said:

само почакай като @hpz разбере как се употребява 1х левъридж като хедж :lol: Infinite money 

Хедж е забранена дума. Духовно самозадоволяване, с елементи на екстаз, целящо да опрости сложни схеми, струващо своята цена - услуга.

Хедж по самата същност е отварянето на обратна сделка в същата или друга хеджираща двойка. За търгуването в 2 актива има повече смисъл, но с все повече двойки по борсите и баланс между активите, тази схема е сигурна, но мизерна. Отделно двойните позиции винаги означават двойни такси, а те са основното перо в дългосрочен план.

Та затова ще попитам, @vamp111 какво имаш предвид?!?!?!?? Ако ми говориш за 1x покупка при цена 45к и никаква възможност да паднем под 28к - това го разбирам много добре, само че спадът средата на годината какво ще го правим?!?? Въпреки Мъск и всичко останало, цикличността се е запазила и е рано да правим стръмно 100к за 10 месеца, като вече сме на 50к. А теориите за 600к вероятно ще си останат същите като теориите за 1к този цикъл.

И не забравяйте да продадете преди Мъск и другите фондове :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
32 minutes ago, vamp111 said:

Sell 1x bTC-spot

Long 0.1x10 bTC-perp

а как да ползваш 1х perp ще те оставя да измислиш сам

Абсолютно нищо не разбрах.

Предлагаш (ако имам толкова много) да продам 1 биткоин и да вляза с 10x на левъридж. И 9/10 от парите да останат свободни (може би за други сделки).

Всичко това е много хубаво, но не е ли по-добре да се сложи 1 BTC в Bitmex и да се купят 50 000 контракта с общ (плаващ) левъридж (т.е. другите сделки).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали ме пита за хедж, казах ти как се хеджира най-просто позиция, например продаваш спот 1 бтк, във кеш ти остават 0.9 другите 0.1 ги пускаш с 10х на дълго в случай, че цената продължи да расте

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, hpz написа:

А теориите за 600к вероятно ще си останат същите като теориите за 1к този цикъл.

До края на годината има време. Някога и @Facira викаше подобни неща за декември 3к. а то стана 30к.

Аз лично смята, че 200-400к е на масата до края на годината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове