Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Най-коварно ще е да направят някаква държавна криптовалута, която могат да "изключват". Примерно нещо не им харесваш, знаят ти порфейла и директно го изкл. от мрежата и оставаш гладен, понеже няма и кеш...прекалено зловещо звучи, но като гледам как пуснаха короната, няма да се учудя и на това...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Гари написа:

Правителствата ще си направят собствени криптовалути, в които да имплементират разни гаднички неща като например отрицателни лихви. Ще задължат всички да си имат криптортфейли и ще им знаят идентификаторите. И понеже всички транзакции ще се записват в блокчейна, никой няма да може да крие данъци. Мечтата на всички политици. Какво ще измислят срещу биткойн не знам, сигурен съм, че няма да го забранят, а ще измислят нещо по-фино.Нищо не пречи например да се съберат Г-20 и да обявят някаква нова международна криптовалута, която също както биткойна е с гарантирано по някакъв начин ограничено предлагане и затова е защитена от инфлация. Само че няма да се копае, а ще си поделят количеството на някакъв квотен принцип.  И я пускат в употреба като се използва за международни разплащания. Тогава ще има държавно гарантирана алтернатива на биткойн и ние ще духаме супата. 

Няма как да стане, каквото и да милсят ще си има централен орган. Децентрализирана и без ясен създател и да има идеята на религия, явно може да е само една.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някакво бъдеще време ще се появи нещо по-добро от биткойн, и Стамен го знаеше...но все още сме в началото на приемането, а за началото на изместването има още доста години... Държави и правителства, особено в тази криза, си дърпат чергата да е към техния край/ прост поглед към ЕU/, камо ли да създадат нещо общо...ше има пренареждане на колодата, приоритети, приятели и врагове, една, две или три локални или не толкова вражди или войни...  едва после може би ще има искане за някаква си цялостност...

Биткойн никога досега не е преживявал криза, но е правен за такава. 

Преди халвинга Вамп прогнозира вдигане на цена след 7-8 месеца , досега винаги това се е случвало година и половина -две след преполовяването. Така че нищо за чуденка ако това е близо до върха или е връх между халвингите. Но този път е нетипично, защото и нормалните борси и всичките им производни продукти са такива. 

Радвайте се че сте участници в случващото се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Alexleo написа:

@vamp111 стари кучета сме в този форум....сега чакаме корекция и пак да накупим на тънки пари :) Проста математика - акумулиране, печалба, акумулиране, профит и хоДл чат пат :) или стратегия, както искаш го наречи.

корекцията беше миналата седмица :ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, batibon написа:

В някакво бъдеще време ще се появи нещо по-добро от биткойн, - НЕ!

Биткойн никога досега не е преживявал криза, но е правен за такава. - Март 2020-та

Преди халвинга Вамп прогнозира вдигане на цена след 7-8 месеца  - нов ATH 7-14 дни след халвинга, начало на бул ръна 150дни след халвинга (може да го напишеш в search-а) 

Радвайте се че сте участници в случващото се. - ДАААААААААААААААААААААА! Наздраве на всички, които са тук, заслужавате това което ви се случва :wub: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко рано или късно идва до етап корекция. Говорим за -40-70% надолЕ. Точно тогава може пак да се закупи и пак същите и стари трейдинг игрички и хоДл стратегии. Регулации, Световно крипто, чипове, правителствени портфейли с наши данни, световни кризи, конспирации.... винаги ще ги има, дори извънземни цивилизации, но като цяло трябва да се гледа реално на нещата и момента в който живеем. Който има биткойн и друго крипто значи има интерес и му разбира/ или не толкова, но пак има. Загуба, печалбичка, пак купуване, пак продаване и ако си баш играч и ВЯРВАЩ, като повечете от вас, пишете по едно завещания на децата с портфейла си и 12-те думички и ги направете финансови независими след време. Дотогова аз ще трейдвам и ще печеля независимо от ATH или не е . Не гоня 30 години хоДл и да продам на 65 да се радвам какъв крипто тарикат съм бил, че съм държал един живот нещо си.

Пак казвам, настрани от какво евентуално би било , и с малко ум и следене печелете, заделяйте и образовайте децата си, пък ако има за ламбо.... нап ще ти го вземат, понеже ще се набиеш на очи ;)

Последно и спирам, понеже имам работа на работа :) . Всички или аз поне искам цената да расте, но искам и да има корекциики. И очаквам скоро да има падане, но моето очакване е едно, реалността друга. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично прогнозирам бум на самоубийства за онези които чакат и вярват в числа като 500-1000К долара за биткойн. 100-150К са предостатъчно като макс. при цена от милион капитализацията ще е колко бюджета на ЕС или САЩ в момента. нищо ново под слънцето и този път. това и очаквам разума да донесе сигурност и спокойствие, а прекомерната алчност......не ми се мисли за ония които и се подадат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.04.2020 г. at 14:04, vamp111 написа:

аз съм го писал, 150дни след халвинга почва следващия бул цикъл, 7-14 месеца след халвинга ще видим нов ath 

също годината ще я затворим по-добре от черния четвъртак в DJI и S&P500

ние си принтираме тетър, те си принтират долар, кервана си върви, кучето си лае

молете се да съм прав :lol: а ако не, след 4 години ще имаме пак халвинг

м/у другото този халвинг след 2 седмици дето е ще свали инфлацията на биткойн под 2% (което е някаква цифра, която някой икономист е измислил и твърди, че е много важна в световно ниво)

Да.

Преди 11 часа, vamp111 написа:

В някакво бъдеще време ще се появи нещо по-добро от биткойн, - НЕ!

Биткойн никога досега не е преживявал криза, но е правен за такава. - Март 2020-та

Преди халвинга Вамп прогнозира вдигане на цена след 7-8 месеца  - нов ATH 7-14 дни след халвинга, начало на бул ръна 150дни след халвинга (може да го напишеш в search-а) 

Радвайте се че сте участници в случващото се. - ДАААААААААААААААААААААА! Наздраве на всички, които са тук, заслужавате това което ви се случва :wub: 

Точка две още продължава, гледаме глобално... ще се види след края. Другото е точно. Но все пак съм замислен за биткойн ... и то в далечното бъдеще, първия автомобил се е движил с пара...

Преди 3 часа, veznata написа:

аз лично прогнозирам бум на самоубийства за онези които чакат и вярват в числа като 500-1000К долара за биткойн. 100-150К са предостатъчно като макс. при цена от милион капитализацията ще е колко бюджета на ЕС или САЩ в момента. нищо ново под слънцето и този път. това и очаквам разума да донесе сигурност и спокойствие, а прекомерната алчност......не ми се мисли за ония които и се подадат.

Социологията и психологията са сложни науки за трейдъри...хайде всеки да си гледа в какво е най-добър...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, batibon написа:

и то в далечното бъдеще, първия автомобил се е движил с пара...

Много е трудно човек да остане с прясна мисъл при такава поредица от събития. Особено когато е вътре в случващото се от не малко време. Поздравления за което ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, AdamKadmon написа:

Много е трудно човек да остане с прясна мисъл при такава поредица от събития. Особено когато е вътре в случващото се от не малко време. Поздравления за което ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по важното е, че преди 6 месеца бяхме на $10К днес сме 6х , но хей, нека да разкешим малко биткойн, че е много волатилен и да инвестираме в стоковата борса :lol:

Ex8tHvVU4AAvWur.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

статия, която отсява най-важните неща за биткойн и криптовалутите за първото тримесечие на годината

-FinCEN

-FATF -

-Biden

-Bitcoin ETF

https://jchervinsky.substack.com/p/q1-2021-in-review

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След време само привилегированите ще имат по значителни количества Биткойн. И не, няма да се появи нещо по-добро от него, просто защото неговата функция ще бъде да е основно съхранение на стойност, както и прехвърляне на огромни средства без нуждата от посредник. За да направиш нещо подобно в момента с декретни пари(легално) е трудно, много бавно и изключително одитирано от органите. В един момент и големите централни банки ще почнат да го купуват и да го ползват, като резерв за собствените си валути(както е златото в момента). Цената му ще скочи още повече особено след обявяването на първата централна банка, която го е направила. Повечето от хората със спестявания в Биткойн ще продават за фиатни пари и така основните запаси на BTC ще отиват у големите играчи, които ще емитират, дали собствени криптовлути частично обезпечени с резерви от BTC, дали нещо друго. Със сигурност ще има криптовалути(то има вече), които като функция за ежедневно разплащане, са много по-добри и няма нищо лошо в това. Всяка криптовалута си има своето предназначение и бъдеще. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.04.2021 г. at 15:52, Гари написа:

Правителствата ще си направят собствени криптовалути, в които да имплементират разни гаднички неща като например отрицателни лихви. Ще задължат всички да си имат криптортфейли и ще им знаят идентификаторите. И понеже всички транзакции ще се записват в блокчейна, никой няма да може да крие данъци. Мечтата на всички политици. Какво ще измислят срещу биткойн не знам, сигурен съм, че няма да го забранят, а ще измислят нещо по-фино.Нищо не пречи например да се съберат Г-20 и да обявят някаква нова международна криптовалута, която също както биткойна е с гарантирано по някакъв начин ограничено предлагане и затова е защитена от инфлация. Само че няма да се копае, а ще си поделят количеството на някакъв квотен принцип.  И я пускат в употреба като се използва за международни разплащания. Тогава ще има държавно гарантирана алтернатива на биткойн и ние ще духаме супата. 

На мен с проста логика ми изглежда, че това само ще вдигне цената на биткойна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канадски 17к биткойна, като одобрят сащ общо техните етф-и ще имат поне колкото пъти им е по-голяма икономиката или поне половината от тази сметка....

Тоест х5 или х10, но и самото одобрение ще доведе до световно казване на света сащ смята биткойна за достойна инвестиция за пенсия, защото това ще даде на пенсионните им фондове правото да инвестират в биткойн директно и то само лонг право.

Което ще доведе до лавионообразно купувана на още повече от други страни.

В същият момент на още повече хора притежааващи биткойни ще им се набие в главата да не продават на цена без много нули.

2021 H1 H2 ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не знае дали предишните цикли ще се повторят или сме във суперцикъл, които ще изстреля цената до космически стойности и ще е доста по-дълъг във времето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, veznata написа:

никой не знае дали предишните цикли ще се повторят или сме във суперцикъл, които ще изстреля цената до космически стойности и ще е доста по-дълъг във времето.

Никой не знае нищо ... Освен че това е най-хубавото нещо , което ни се е случвало ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Bitcoin Gold is under 51% attack. Recent mined blocks can be invalidated. Paused BTG withdrawals temporarily.

За последната седмица е плюс 200 %  Този пул държи 1/10 от общия хашрейт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, bersi написа:

Между другото 2 трлн капитализация я михаме кът малка гара...:)

при 10 трилиона става интересно..  "gold parity"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове