Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Няма лошо, но между траша хвърляйте в тези пусти постове и по нещо полезно по темата, на никой не му се четат разни сапунки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да хванем баса ще има и много конкретика  :)

ПП. Ти колко си сигурен в тази графика?

Това са възможни сценарии... ти колко си сигурен в жена си? Тя е честна докато не се събудиш с рога нали така :)

Смятам, че важното в случая е горната зелена линия на предишния ATH, тя решава за мен всичко

https://www.tradingview.com/x/2YawaRlo/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК наблюдавай я и когато си сигурен колко искаш да спечелиш се обади да видим дали мога да те уредя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От графиката се вижда че за сега все още сме във възходящ тренд защото самата графика се намира над 200 дневната МА - виолетовата линия - въпреки това синия канал е нисходящия тренд който е насочен на долу така че има вероятност да пробие 200 дневната МА след седмица или 2 ако продължи спада - за сега след последното покачване синият канал е пробит на горе от свеща на цената но не се знае кога и колко дълбок ще е следващия откат. https://postimg.org/image/7qtkgpn37/BTCUSDDaily.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този син канал е най-странния виждан от мен ....

Ми не съм много добър в чертането но общо взето показва временния тренд.Проблема е че даже и да пробие 200 дневната МА цената трява да потвърди пробива като пробие 61.8 фибо(жълтата хоризонтална линия) а след това и 50 фибо за да обърне тренда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ме разби. Как го отиграваш това? Кога влизаш и кога излизаш?

Аз съм играч по тренда влизам със стоп бай и стоп сел ордери като за да ги поставя гледам другите индикатори - можеш да видиш кои индикатори основно гледам самите ордери си имат тейк профити и стопове.В момента гледам че стохастика приближава критичната зона и МАСD показва че ще обръща нисходящия тренд но другите индикатори още са в нормите така че е рано за ордер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само неочакван форк от BU ще създаде паника и предостави на спекулантите възможност за големи движения надолу. Споделете причините си за потенциалните движения, за които твърдите.

Бавното възстановяване е възпрепятствано от заплахите от форка на BU, но въпреки това ще се движим нагоре, макари бавно за сега.

п.с.

Тази волатилност в момента яко клати "слабите ръце", тъкмо да пробие нагоре и греда. Тръгва надолу и тъкмо да пробие за по долното ниво, бам греда и тръгва пак нагоре :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че BU само разлайват кучетата защото каквото и да говорим Битмайн си е китайска компания а китайското правителство няма изгода от висока цена на биткоина щото не може да го контролира в световен мащаб.Ако случайно стане форк ще бъде както при ЕТХ/ETC цената на фока BTU ще е в пъти по ниска от ВТС и мошностите бързо бързо ще се прехвърлят да копаят ВТС.Пък и ще си удвоим койните поне тези които знаят как да си експортнат и импортнат частните ключове - аз обаче имам проблем ако стане форка - докато си купя нов хард диск щото на моя няма място за 2 блокчейна и докато ги синхронизирам ще изтърва първите няколко дена когато цената на BTU  е най висока.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само неочакван форк от BU ще създаде паника и предостави на спекулантите възможност за големи движения надолу. Споделете причините си за потенциалните движения, за които твърдите.

Бавна промяна на общите нагласи от бичи към мечи, и то не поради някакъв форк а просто заради патовата ситуация, от една страна имаме невъзможен консенсус, а от друга възможностите за разрастване,които предлага протокола в този му вид са практически изчерпани. Освен това макар да очаквам сериозна корекция надолу то втората ми графика изглежда супер позитивна в дългосрочен план. Също така тренд от 18 месеца се нуждае от не малко време зада нарисува сериозна кореция, ако някой очаква да пробием MA200 или трендлинията за един месец не е познал. Ако има мечи пазар въобще ще е най-вероятно това лято.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да си дойдем на думата - фундаменталната причина биткойна да се движи бавно на горе е че още е много млад и не е станал обект на инвестиране от институционалните инвеститори но ще му дойде времето

http://www.coindesk.com/business-bitcoin-becoming-hobby-exchange-employees/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавна промяна на общите нагласи от бичи към мечи, и то не поради някакъв форк а просто заради патовата ситуация, от една страна имаме невъзможен консенсус, а от друга възможностите за разрастване,които предлага протокола в този му вид са практически изчерпани. Освен това макар да очаквам сериозна корекция надолу то втората ми графика изглежда супер позитивна в дългосрочен план. Също така тренд от 18 месеца се нуждае от не малко време зада нарисува сериозна кореция, ако някой очаква да пробием MA200 или трендлинията за един месец не е познал. Ако има мечи пазар въобще ще е най-вероятно това лято.

Е то е ясно че не може вечно да расте - все някога тренда се обръща въпроса и до къде ще бъде спада след обръщането му все пак себестойността на добива се качи значително след последния халвинг а не ми се вярва да мине под тая себестойност за дълго време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://i.imgur.com/BkBsTrQ.png  (забравил съм да ви го приложа) 

Най-простото ми обяснение, може да обърнете внимание от началото на 2015, тенденцията продължава и до днес. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.tradingview.com/x/MrdfB4IB/

Червено - програма максимум

Синьо - програма минимум

Твойто фибо защо не уважава последния връх

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само един връх и той е бил 2013 година

ПП. Ако държиш на ретрейс на предишното колебание 750$ до 1270 $ = 520$ . сегашното ще е 520$ = предишното (890+520= 1410$) или 520*1.25= 650$ или червената линия.

Средния вариант 1410->1096->1814$ (1096+ 520*1.382=1814) също е вероятен, но е вътре в описаната зона.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа защо се качва? Алтовете почервеняха ... да не е заради новите разкрития около asicboost?

да, заради това се покачва биткойн.

Иначе лайткойна заби, защото шефчето на F2Pool каза, че нямало смисъл да пускат SegWit в Лайткойн, след като нямало да се въведе при биткойн. Преди секунди пък шефчето на Лайткойн пусна СМС на sicarious, че говорил с предното шефче, което му казало: 

C8wMsI6UMAAnlKk.jpg

Така че може би лайткойн сега може да се купи, още повече че май ще го листнат и в Coinbase.

Етериум заби, защото покрай един от многото им токени - GLN Голем - се оказва, че имат пак някакъв генерален проблем...

Общо взето, ако се следи Twitter и реагира бързо, може добре да се печели.... не го правя, но така ми се струва, защото днес доста време прекарах в twitter и ми изглежда лесно... но сигурно не е

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това снощи се случва, доведе до дъмп в LTC но е породено от BTC scaling войната

https://twitter.com/f2pool_wangchun/status/850060922349432833

ясно ми отговаря, че Greg Maxwell го е накарал да размисли, по-късно пък твърди че ще спре съпорта като стигне 74%

накрая Чарли Лий излезе със съобщението, че все пак ще продължат работата, но ако проследите коментарите ще видите и доста от разработчиците в LTC ,че напълниха гащите!

За мен това е просто едно доказателство колко централизирани са нещата всъщност и как едно изявление на основен миньор в туитър 21 секунди по-късно доведе до 20% спад в цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова пък, за големите алт трейдъри, това беше знак да купуват - пак от коментари в туитър. Ще се моткат, но ... голямата помпа там няма как да не се случи според мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз съм на това мнение, даже днеска го дебна да падне може би още малко, че се чуди в момента на къде да тръгне горкото и да се включа :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове