Jump to content
Честит празник на всички БЪЛГАРИ ×
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Голям смях с тия китайци... Едни и същи новини с ясни последици, който следи кога излизат може да направи много пари и със сигурност някой се налапва много яко покрай тях. Аз все ги виждам 1-2 часа по-късно когато цената вече е поне -$50 и е късно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Petbita, сложи и ти някоя профилна снимка - да е повече мацки от на пастета :)

Иначе вижте една интересна точка:

http://www.cryptocoinsnews.com/news/bitcoin-transaction-volume-dropped-lowest-since-2011-positive-sign/2014/05/07

Макар и явно писана от човек, който има биткойни и желае да се вдигне цената, в нея има и нелоша логика според. По този начин се изграждат дъната в графиките и да се надяваме, че $400 е границата, под която мнозинството смята, че биткойн би бил прекалено евтин... 

Колкото и да ни е болно, явно без китайците равнвесната цена в света е около $400... като се пообразоват хората с времето, ще расте :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха :)

Аз не съм по бройката, а по качеството :P ама като знам колко време губя като избирам снимки не ми се занимава сега.

Ето и още един интересен анализ във връзка с новините от китайските борси - http://pastebin.com/0aNm4tZ5.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на китайците, this is the way forward :) лека полека културата на дивия запад в биткойна ще се поизчисти :) Даже се замислям, дали да не вкарам до дупка (но не allin) в биткойни и да си гледам живота :)

Ето друга интересна статия от днес, в която може да се види колко стартап-и подготвят борси за институционални търговци като хедж фондове, банки и прочие.

http://www.coindesk.com/bitcoin-trading-platform-vaurum-raises-4m-seed-funding/

Тия Ваурум са взели $4 милиона. За да им ги даде някой, те трябва да са представили доста убедителни аргументи и проучвания, които да докажат, че ще има достатъчно интерес от таргет групата им (институционалните). Следователно анализите показват, че те са готови да влезнат.

А както не спирам да повтарям, те като влезнат ще стане интересно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох момчета :) и аз я чакам тази цена да тръгне нагоре. по коледа си казах за под 10 бона на биткойн не продавам. сега мисля че 1500 е добре :) само дано не падне до 100-200 че тогава яко ще затънем. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо зациклихме ми се струва? Смея да твърдя че от около месец насам сме в онази фаза на затишие която се наблюдаваше през Май-Септември миналата година. Вече ежедневните новини не са ни интересни защото са ни омръзнали, и всички които го наблюдаваха и се чудиха дали да си купят в момента си казват "добре че не се набутахме, ето че отшумява". Коя ли ще е искрата която след няколко месеца ще запали новата вълна? Явно че няма да са Китайците, нито Силк роад, те се изтъркаха. Няма и да е легализирането на биткойните, а институционалните инвеститори трябва да вкарат милиарди че да бутнат цената а ме съмнява да го направят бързо. Идеи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гоогле май че ги е страх да влязат все още. По едно време миналата година вървяха някакви слухове че гоогле тествали нещо ама така и си остана...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На конференцията се подвърляха едни цифри за ежедневен ръст на ползвателите от около 10%, който бил напълно достатъчен да абсорбира постоянното предлагане от миньори и мърчанти.

Очаквало се с времето този ръст да повдигне цената по здравословен начин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не бъда нахален , но в духа на офтопика - има ли друга интересна информация от тази конференция, която би споделил  :)

Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мислех си в духа на igrach.com да понапиша някой друг ред с впечатления, но не знам, дали ще е интересно и кога ще намеря време :) ама след като питаш, май ще трябва

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо зациклихме ми се струва? Смея да твърдя че от около месец насам сме в онази фаза на затишие която се наблюдаваше през Май-Септември миналата година. Вече ежедневните новини не са ни интересни защото са ни омръзнали, и всички които го наблюдаваха и се чудиха дали да си купят в момента си казват "добре че не се набутахме, ето че отшумява". Коя ли ще е искрата която след няколко месеца ще запали новата вълна? Явно че няма да са Китайците, нито Силк роад, те се изтъркаха. Няма и да е легализирането на биткойните, а институционалните инвеститори трябва да вкарат милиарди че да бутнат цената а ме съмнява да го направят бързо. Идеи?

а това пропуснахте ли го:

http://www.coindesk.com/ebay-ceo-actively-considering-bitcoin-integration/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам цената мина $450, а преди месец отскочи от там надолу като не знам и аз какво...

което е добър знак от гледна точка на техническия анализ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах да :) сега започна да става интересно. Дали не се е обърнала посоката :) Стамене напиши наистина едно ревю на конференцията че и на мен ми е интересно (май че на всички тук). 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не е истина какво става с потока от новини... Явно технологичното време почва да отминава и сега вали от нови яки проекти... дано сме минали прохождащата фаза и да няма изцепки като преди (а то не трябва да има, защото се видяха слабостите) и ще стане мазало :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$578 and rising :)

Някой добре си напазарува рано неделя сутринта (а може би през нощта в Ню Йорк или неделя следобед в Азия).... Интересно защо в този момент:

от една страна може би най-неликвидният момент на борсите, следователно вдига много цената и купува на по-висока цена;

от друга страна може би избягва другите, които като видят, че цената се вдига, почват и те да купуват и така повече му оскъпяват изкупените койни...

И последен brain fart: в рамките на 1 час цената се вдигна с $30, като обемът на битстамп е $2.5 милиона... кой тип инвеститор пазарува с милиони :)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е дълго, ако някой може да го разкаже с 1-2 изречения..

Фалшив акаунт разкрит в MtGox, който май е дело на хакер, пробил базата на MtGox. С този акаунт хакерът е купувал койни и после теглил. Оттам и липсата на 700К

Има и аргумент за това, че тези покупки са вдигнали цената на биткойна в края на 2013-а, а не китайците, но аз прочетох някъде, че обемите на този акаунт се развняват на няколко процента от всички, така че едва ли... Китйаците си бяха :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това за добро или за лошо е? Не бяхме ли стигнали до извода, че в момента търгоивците всъщност свалят цената, защото продават всичко за долари?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека продават, нали хората за да купят с биткойни първо са ги купили от някъде. И най-вероятно са купили повече от колкото ще изхарчат за покупката, така че всичко е точно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове