Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

Аз не съм съгласен, че dan4o_pra4a стрелка наляво и надясно със невярна информация, дори напротив, това е човека който дава едни от най-точните прогнози подчертавам ПОДКРЕПЕНИ с доводи, защото прогнози дават и по телевизията. Без него и колегата St0ky с неговите чартове, които намирам също за много точни. мисля тази тема нямаше да се развие така добре. Хубаво е, че форума е за това, хора с различни мнения да си ги изразят безнаказано и всеки от добавената информация тук, да си отсее важното си за него, жалко че понякога се превръща в заяждане тука, вместо всички да работят към всеобщото благо. 

Guest Given

Данче, Хюманик например е 5х откакто съм пуснал инфото за ICO-то. Това за да мирнеш, не смятам да си меря полезността на информацията.

Въобразявам ли си или се случва нещо странно. Мощност се излизава в ETH и биткойн копачите ще си накопаят на бързо няквко количество...(там на какво време се коригира трудността?)

Въпросът е какво ще се случи с биткойн ще му се намали трудността след 10 дни и ще се върнат там?, ще разпродадат ETH за да му подбият центата или ще си пазят ETH? Ще копаят докато е по рентабилно? ...

Справка:

Reward last 24h
1,313 BTC ($3,000,753.73 USD) по-малко от обичайното
27,630 ETH ($5,185,596.04 USD) повече от обичайното

Guest Given

Хах, с откровено ненормални хора не може да се спори. Поне научи как се пише ICO, чиче. Успех с форума, докато на Стамен не му писне и не те банне де. Няма нужда да отговаряш, принтирай си парички вместо това. :D :D :D

Място има за всички в тоя форум, пускайте графики , прогнози, анализи.... мен ме интересува представата ви за следващите месеци до август какво очаквате. Интрадей движенията ги напипвам, но ми убягва дългосрочната картинка. Много туитър биткойн герой/злодеи се навъдиха и вече незнам графики ли да гледам или да дебна тиутове  :D  :D  :D  :D

По другия ти въпрос.Биткойн и крипто валутите  ,станаха адски много динамичен пазар,всеки ден буквално се случват някакви неща, и да се прогнозира дългосрочно е много трудно.

Тука Стамен беше прав оня ден, че няма фундаментална новина,която да обуслави края на този бичи тренд.Имаше само техническо свръх- изнасилване и трябваше напрежението да бъде освободено.Не казвам че отиваме нагоре,нито че падаме до 1000$. Засега обаче технически няма,или аз поне не виждам, даже и с 80%  сигурност,накъде ще продължим.За по краткосрочни прогнози е горе-долу ясно.

Точно !!!

Технически трябва да коригираме до 1200$, но фундаментално всичко това е реакцията на няколко събития:

Реакцията когато бяха събитията не беше моментална, а в определени случаи беше краткосрочно обратна, но при фундамента е така.

1. Легализиране на ВТС в Япония

2. КНБ реши , че е време да излезнат на светло ВТС корифейте

3. Ясни знаци от САЩ и Русия, че са по-скоро благосклонни

4. Бум на стартъпи в ЕТН

5. Привличане на рисков капитал предимно от Русия 

6. Отхвърляне на ЕТФ - не на последно място

Сигурно пропускам нещо , но може да ме допълните

Търсенето според мен е драстично повишено, което кара ВТС да се движи еднопосочно и тази дълбока корекция (1200$) ми се струва трудна задача.

Да,явно си поел дръвчето.личи ти :D

................................................

Иначе нещо умно като това ли https://hash.bg/forum...биткойн/?p=6223

имаш предвид да казвам ?

Че новината за Германия от 2013г е причина за пъмпа от 800$ нагоре??? :lol: Или на тази умна прогноза,която си "проракувал" само преди 2 седмици ?

4uk4e, на 11 Mar 2017 - 12:16 AM, написа:

Кой спад? Местя таргета на 1590-1690$

Теб наистина не те слуша главата явно :D

Не разбираш от търговия,нито от анализи,нито от крипто,ами седи си там в дупката и не цапай темата и форума !

Аз май наистина трябва да ти събера оракулските прогнози и глупостите в една тема, да не се забравят ,и като напишеш пак някоя глупост, да ти я показвам :) ама не ми се занимава ...

Е щом се досещаш,очевидно е за теб.Аз анализи и убиди не правя.Просто ми направи впечатление убийствено грешната ти прогноза относно цената на койна,и то при най големия му пик.За сега де.Ти и за Етера имаш подобни изказвания,за теб прогнози....Подвеждаш тълпата

Ако се абстрахираме от горния трол и се върнем по същество към темата,мисля че краля има чисто техническо ходене до някой фибо нива 2120 евро  (Кракен) и ако пробие следващото е 2240 .

Горе долу аз го чакам на горния дневен Болинджър.

От някой от тези нива мисля, че е възможно да почне голям дъмп.От тея по-големите и продължителни,така че имайте едно на ум. 

А то от тези нива,почне ли такъв голям дъмп(зависи и големината му),почти сигурно ще значи край на тоя буул тренд и "пукане на пирамидата".

Но нека видим..

Винаги съществува и другия  вариант, а той  е да  продължат да му вкарват горещ въздух под налягане,но вълшебната ми топка казва ,че компресорите им имат гориво за още около  4-5 седмици  максимум.

Добре казано, мога да допълня, че просто защото сме в юни месец трябва да внимаваме :) В момента цената расте, но обемите падат, трябва да се проследи къде и колко ще коригира на дневна зада предположим  къде отива следващите 2-3 месеца. Преди в подобни ситуаци след голям дъмп, възстановяване и beartrap мечия обем също беше хилав.

18836661_1682676102028213_32082069702992

Сега ни обясни кой има полза от подобно движение? Все пак някой трябва да гони някакъв интерес за да се случи.

Данчо е пропуснал да си купи? Че купи си сега.

Имаш ли представа каква стена от закъснели купувачи има на 1200$? Е кой ще се раздели с койните си за да им прави подаръци?

Трябва да има очаквания за 600$ за да може да смятат , че 1200$ е добро ниво за продажба.

Е очакваш ли 600$? Принципно технически е вярно , но за форекс търговци. Това не е валутна двойка !!! Валутните двойки са подплатени с печатници и в двете посоки.

Преди 2 години голям бой ме налагаха от 500$ към 300$, точно защото се опитвах да прилагам форех анализи. Сега доста млади инвеститори от форекса се включиха и ще ядат бой чак до 10к. Но ти си акула и сигурно навреме ще избягаш от скарата.

Въпреки , че от рибоците само акулите консумирам.

Краля е в балон,но кога ще се пукне ,никой не може да каже със сигурност. А ситуацията при балон е такава, че средно положение няма ! Или трябва да катери нагоре или ако покаже слабост и арматурата поддаде ,то става една лавина и се получава събитието "ПУК" ,което винаги е съпроводено с много кървища и връщане в реалността    :)

Кое те кара да мислиш за балони? Технически индикатори? Дай фундаментални измерители , които ползваш.

• batibon locked and unlocked this topic