Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Обмених всичкия етер за биткойн. Целта ми беше докато беше паднал биткойна да съм на етер за да не изгубя много (макар че и неговата цена падна малко) и сега като приключва спада да се върна с отскок на биткойн и да имам малко повече биткойни отколкото преди спада.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много разочарован от него и Белев - хора, които винаги съм препоръчвал и на които съм помагал.. 

Но като цяло са добри момчета и се надявам да не пропагандират глупости на следващите им събития 

хора с под 200 койна да не ми пишат !!!!

Това в кръга на шегата, Стамен четох във ФБ какви щуротии ти бяха писали петък вечер.... ..без коментар ще остана

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана, къде са таласъмите?

Това за хлебаря и биткойна е резонно поставено като въпрос според мен. Има девелъпъри и икономисти на новото време, ще измислят нещо, но с консенсуса на цялата общност, а не с долните задкулисни уговорки на шепа богати хора взели се за криптобогове. В момента се пише нова история, а в нея новаторите са носили прогреса на времето. Възможно е банките да участват като инвеститори на този пазар, стабилизирайки го, а не да се плашат от него. За мен бъдещето на биткойн е свързано главно с инвестиционната му функция за запазване на стойност, но и платежно средство по избор за по-големи суми, не за хляб. Та кой плаща с пари, които утре може да са +-20%? Трябва да се помисли за универсална деноминация на цени нещо като mBTC и сериозен консенсусен форк за сериозен ъпгрейд на платежната функция.

Трябват дискусии на биткойн обществото за консенсусни мерки за спешни мерки за преодоляване някои слабости на биткойн, но най-вече каква да бъде основната му функция в бъдеще - злато, пари или и двете. И двете ще бъде огромно предизвикателство така щото да можем да си купим бързо и лесно както самолет, така и хляб.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пич много ясно обяснява какво представлява децентрализацията при Биткойн, децентрализацията като глобално историческо явление, защо миньорите и периферния бизнес нямат интерес от децентрализиран Биткойн и т.н. ( https://medium.com/@mo6e.nathanim/%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BD-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-fa95cbb92f88). 

За мен също така ми е интересно защо има компании, чийто интерес е именно развиването на децентрализиран втори слой. Lightning Network и други (малко на брой) проекти се разработват със сериозно участие на компании, които по принцип са доказали интерес от развитието на децентрализиран крипто свят - освен конкретни проекти, захранват с пари един куп събития не само в тяхната екосистема, а дори и конкуренти.

Много е просто защо има всичко опира до това кой ще прибира таксите от транзакциите.

Миньорите искат да ги прибират чрез по-голям блок щото след 2г като стане по 6.25 биткойна на блок и си остане 1МБ блока им пада дохода, а трудността се вдига всеки 14 дена.

ЛН от друга страна не става за миньорите понеже това не е да наблъскаш в едно хале Асици, а трябва да подържаш софтуерен сървър да го апдейтваш и мониторираш 24/7 за да не ти избяга печалбата от таксите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новото CEO на Bcash https://falkvinge.net/wp-content/uploads/2017/11/letter-from-the-ceo.pdf

отново се произнесе:

https://twitter.com/Falkvinge/status/930037516866027520

това тука също е интересно:

https://twitter.com/btcWhaleclub/status/929976595212795908

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е просто защо има всичко опира до това кой ще прибира таксите от транзакциите.

Миньорите искат да ги прибират чрез по-голям блок щото след 2г като стане по 6.25 биткойна на блок и си остане 1МБ блока им пада дохода, а трудността се вдига всеки 14 дена.

ЛН от друга страна не става за миньорите понеже това не е да наблъскаш в едно хале Асици, а трябва да подържаш софтуерен сървър да го апдейтваш и мониторираш 24/7 за да не ти избяга печалбата от таксите.

Идеята на този материал е да се види глобално цялата картинка. Тази жажда за повече биткойни в блок е доста късогледа позиция, но с всяка една история е така - всички се учат от грешки. Защо е късогледа позицията. Ами ЛН като предизвика mass adoption и цената стане стотици пъти по-висока ... по-добре ли е, отколкото да си остане ниска и миньора взима не 4, а 15 биткойна от транзакция. Слава богу механизмът на Биткойн мрежата е железен. Ще посучат оттук оттам мляко и после ще се върнат при парите ... в което няма нищо лошо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това тука също е интересно:

https://twitter.com/btcWhaleclub/status/929976595212795908

Ужас. Ще има много самоубийства в Корея. Станахме свидетели на безпрецедентен панически FUD и последствия, които ще доведат до сериозно разклащане на доверието за дълъг период от време. Тази грозна атака, и то елементарно прозиращо планирана и организирана през уикенда, е най-грозното нещо, което може би се е случвало в историята досега. Може да се охарактеризира като биткойн черния петък. Аз лично бях отвратен от цялата история, не знам за вас и сега винаги ще имам едно наум. Някои обръщаха в етери, други продаваха бтц, трети като мен на кръстосана търговия се опитваха да запазят стойността на инвестицията си, четвърти с по-големи пари на борсите удариха неочаквани джакпоти от тотото покрай целия този скам и сега притежават примерно парите на корейците. Всички знаем, че когато един печели, друг губи. Дано BTC си върне позициите и се стабилизира, за да се уталожат нещата с времето, но определено понесохме сериозен удар по розовите си нагласи. Винаги ще имаме едно наум, че на следващия ъгъл дебне някой луд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз най-голям шанс на бцх-а давам 2020 год. (ако оцелее до тогава) което също мисля, че ще стане

тогава за олимпийските игри в Япония, а Rоджър действа точно там с бцх

с Dаша действа в Aфрика

и Rоджър има над 300К бтц, да не си помисли някой, че си ги е продал всичките, той само 10К да заложи в борса и предизвиква паника...

не е за подценяване ситуацията все още, ама въобще не е!!! без значение, че в момента бцх надолу, бтц нагоре

@rippleche това не е съвет от мен, да си ги стискаш още, ако цената те устройва продай ги за бтц, аз съм продал голяма част от бцх-а, имам едни дето съм заложил в Кракен и чакам определена цена за тях имам и едни дето чакат по-слънчев ден

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момена 20К дълги с/у 10К къси във финекс

https://www.bfxdata.com/positions/btcusd

ако от борсата не решат да ги оберат ще е добре за катеренето в момента

това циркулира из нет-а в момента, изглежда логично

DObY8shUMAAX9jX.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момена 20К дълги с/у 10К къси във финекс

https://www.bfxdata.com/positions/btcusd

ако от борсата не решат да ги оберат ще е добре за катеренето в момента

това циркулира из нет-а в момента, изглежда логично

DObY8shUMAAX9jX.jpg

Изглежда прекалено лесно.  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен, още една корекция дирижирана от уолстрий, да може да накупят, все пак декември месец CME, може ли на гол гъз да тръгват..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз съм бетнал на още един дъмп на цената под $5к

Btw към vamp , логиката в крипто при голяма част от случаите не отговаря на случващото се :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BBL.jpg

Откакто попаднах в мечия капан на корекцията на 1200 долара не правя прогнози. Все пак  пускам това за да гледат  новодошлите (изключвам ходлерите :)) къде сме на нелогаритмична графика (да тук пропорциите са реални и линиите вертикални). Параболата може да приключи и тук и на 10к, и на 20к...никой не знае. 

Интереса към криптото е сериозен, но големите пари - не мислите ли, че искат по-добър вход и ще си го изработят? Другият вариант е да направят всички ентусиасти малко по-богати на техен гръб.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз съм бетнал на още един дъмп на цената под $5к

под $5К не мисля, че ще видим БТК, чак сега видях че долар си написал, аз все в евро ги смятам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам, че ще има мечи период. Ще има корекции и тн. Предишният път когато стига пика от 1100$ се вижда една нормална корекция и всичко се скапва за година две заради Mt. Gox, което подкопава до голяма степен доверието. 

На този етап това е стара история, преодоляна още няколко пъти с по-малки хакове и суми.

Мисля, че забравяте защо всичко това се случи има една единствена причина за сегашната парабола и това е Япония. Япония го прие за законно платежно средство! Япония беше 2-та по големина икономика в света, сега е трета, Китай ги измести с растежа си и най вече защото от 10 години Япония няма растеж в БВП-то си. До колкото знам са се опитвали всякак да го постигнат но не става.

Някъде четох, че Япония с това целят:

1. Раздвижване на пазара си

2. ДА СТАНАТ СВЕТОВНА ОФШОРНА ЗОНА, чрез легализацията на биткойна на тяхна територия. Това означава всички екзотични острови които ги чувате по новините с някакви милиарди скрити там да отидат чрез биткойн в Япония я да се харчат я да се съхраняват. 

Япония има много голям проблем с Китай, който е исторически, териториален и икономически. Също така имат много застаряващо население, което не се подновява и очакват да им се срине пенсионната система (там правителстовото им организира бързи срещи с цел да се размножават).

Според мен биткойн им е плана да издържат икономически срещу Китай. И докато го поддържат този план, ще има корекции но не и мечи тренд.

Всички тези фючърси, етф-и, легализация под някаква форма в други страни само ще ускори възприемането на биткойн, като световна резервна валута.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за хлебаря и биткойна е резонно поставено като въпрос според мен. Има девелъпъри и икономисти на новото време, ще измислят нещо, но с консенсуса на цялата общност, а не с долните задкулисни уговорки на шепа богати хора взели се за криптобогове. В момента се пише нова история, а в нея новаторите са носили прогреса на времето. Възможно е банките да участват като инвеститори на този пазар, стабилизирайки го, а не да се плашат от него. За мен бъдещето на биткойн е свързано главно с инвестиционната му функция за запазване на стойност, но и платежно средство по избор за по-големи суми, не за хляб. Та кой плаща с пари, които утре може да са +-20%? Трябва да се помисли за универсална деноминация на цени нещо като mBTC и сериозен консенсусен форк за сериозен ъпгрейд на платежната функция.

Трябват дискусии на биткойн обществото за консенсусни мерки за спешни мерки за преодоляване някои слабости на биткойн, но най-вече каква да бъде основната му функция в бъдеще - злато, пари или и двете. И двете ще бъде огромно предизвикателство така щото да можем да си купим бързо и лесно както самолет, така и хляб. 

skd много точно мнение....деноминация не мисля, че ще стане даже като теоретичен вариант....   играта на цената всяка минута мисля, е обезсмисля плащането на дребни суми като кафе и хляб

Какво ще стане като свърши копаенето и миньорите останат само на таксите си.....риторичен въпрос с почти известен отговор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моето мнение на лаик, след приключване на копаенето, системата може да се поддържа само чрез таксите, но ако размера на блока е малък, таксите ще са космически и това ще доведе до стоп на ръста на биткойна като разплащателно средство. От друга страна, дори и да се увеличи размера на блока и оттам да се смъкнат таксите, всеки опит на биткойна да конкурира фиат парите ще доведе до огромно енергопотребление, стойността на което в един момент ще го направят пазарно неконкурентен на фиат парите. Аз не виждам някаква алтернатива рано или късно крипто валутите да запазят децентрализираната си логика, с което световната финансова система да се освободи от сегашната си зависимост от шепа олигарси, но в същото време и да се освободи от напълно ненужните ограничения на емисиите - просто трябва да се намери начин те да са вързани с реалната икономика и количеството на паричното предлагане да бъде регулирано наистина автоматично без намесата на каквито и да е групи със специални интереси. Всъщност, каквито и да е ограничения неизбежно пораждат рано или късно групи със специални интереси. Това го виждам и в биткойна - какво означава, че има някакви си хора, които могат да манипулират пазара с масата пари, които притежават? С какво този Вер (или както му е името) е по-различен от който и да е олигарх? Какво означава, че цели провинции в Китай се изхранват от копаене? Не е ли китайската държава, която им осигурява това? Защо го прави това Китай? Всичко това е възможно само защото има изкуствено наложени ограничения в предлагането на биткойни. Богатите и правителствата обичат ограниченията. Няма да се усетите, кога ще се намърдат на първия ред. Мернах, че май пак този Вер имал 240 000 биткойни - при курс 7000 това прави само над милиард долара. Ами него ще го схрускат на закуска големите момчета, ако решат да манипулират цената на която и да е крипто валута. По добре помислете как биткойните да станат масови и достъпни - дори лелките в хлебарниците да разбират как и за какво плащат. Това няма как да стане със сегашните ограничения. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да са малки таксите, трябва транзакциите да са много, hodl къде ще отиде,...за да има много трафик на сатоши трябва да има стабилен курс и без очакване на луната, без растеж или с умерен такъв, прогнозируем, тоест рамков....къде отива тази децентрализация при която некъф си китаец си играе игрички....въпроси въпроси

Редактирам - интересното е, че сякаш идеята за биткойн е зелена идея, в по-урбанизираните и технологично развити страни тока е скъп, за да копаят трябва да намерят по-икономични начини,страните с недокосната природа и естествени източници на енергия-вода, вятър, слънце излизат с едни гърди напред, като се изкопае последния биткойн, миньорите ще си търсят печалбата някъде другаде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да са малки таксите, трябва транзакциите да са много, hodl къде ще отиде,...за да има много трафик на сатоши трябва да има стабилен курс и без очакване на луната, без растеж или с умерен такъв, прогнозируем, тоест рамков....къде отива тази децентрализация при която некъф си китаец си играе игрички....въпроси въпроси

Редактирам - интересното е, че сякаш идеята за биткойн е зелена идея, в по-урбанизираните и технологично развити страни тока е скъп, за да копаят трябва да намерят по-икономични начини,страните с недокосната природа и естествени източници на енергия-вода, вятър, слънце излизат с едни гърди напред, като се изкопае последния биткойн, миньорите ще си търсят печалбата някъде другаде

Опасявам се, че миньорите ще бъдат там, където по един или друг начин, по една или друга причина някой ги спонсорира (както в Китай сега). Онези с естествените източници ще са твърде скъпи да доставят 24/365 дни в годината ток. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове