Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

Може би трябва нова тема за тази война...

вижте какво пишат тук за плана им

https://np.reddit.com/r/btc/comments/7cibdx/the_flippening_explained_how_bch_will_take_over/

това е след 1800 блока ~12 дни. Може би Вер за това си зареди имането в борса да е готов.

то е трол този, но възможно е пак да се готвят за удар.

Може би трябва нова тема за тази война...

вижте какво пишат тук за плана им

https://np.reddit.com/r/btc/comments/7cibdx/the_flippening_explained_how_bch_will_take_over/

това е след 1800 блока ~12 дни. Може би Вер за това си зареди имането в борса да е готов.

то е трол този, но възможно е пак да се готвят за удар.

Дано не бъркам, но продължавам да мисля, че миньорите нямат интерес от подобно безкрайно отлагане в промяната на трудността и всичките последствия от това за цялата система. Те търсят краткосрочно най-добрият профит, но предполагам ако не са тъпи ще мислят и за това, че са с двата крака вътре дългосрочно по отношение на инвестицията си в хардуер. Защитниците на големите блокове смятат, че има някаква икономическа логика, която ще изкара роджъркойн на предна линия, ако това въобще е вярно може да се случи бавно и постепенно с утвържаването на някакъв фундамент а не с P&D. 

аз мисля, че роджър койн, може да излезе напред (не разбирайте пред Биткойн, прост пример) само ако се приеме в модерна Азия като средство за масово разплащане, което изисква, ниски/нулеви такси, светкавично бързи транзакции

със тези спекулации и алчни изяви, не мисля, че технологията е узряла към момента за подобни мечти....не само за роджър койн, но и за който и да е койн, тука говорим за първобитна човешка природа, да консумира и унищожава да живее за деня, в това са се превърнали най-влиятелните фигури в тази сфера... (изключвам разработчиците разбира се)

за такова нещо може да говорим в близките 4-5 години, може би да греша, технологиите се развиват много по-бързо от колкото си мисля, но аз пак залагам на това, че 2020-2022 ще бъде бум-а на криптовалутите и технологиите в/у които са построени

Япония, може би най-хай тек страната, 2020 хост на олимпийските игри, маса народ от цял свят, отивам да ям Дюнер при Накамото-Кебап-Сан, плащам с телефона през мобилно приложение, бам 1000 JPY за няколко секунди потвърдени, без никакви такси, ето тогава би ми станало интересно, ето това е пряка конкуренция на Visa и прочие..

докато не дойде този момент на функционалност на криптовалутите, няма да има мас адобшън, а без адобшън няма да има БУМ, само ще гледаме във борсите кой как спекулира с цените....

не всички хора са дошли да търгуват та това да ги вълнува, но не мисля и, че са много тези които си купуват биткойн (например) заради идеята на децентрализация и т.н., а не заради рязкото и постоянно покачване на цената му

това сега ако се отрази на пазара, честно затварям всички средства за масово осведомяване и всички борси....

обаче пък дали нямаше да се отрази добре на BTG ??

от около час циркулира, до сега повече от $50 движение не съм видял, а е с дата от 3-ти Ноември

аз го разбирам, че хидроелектроцентралите зимата затварят и това ще е проблем с мощностите които черпят миньорите, но това ставало всяка зима, не ми звучи като нещо сериозно,ще видим цената  :D

като гледам не се отразява на цената, може би хората ги е страх да не е поредната новина от която за загубят койните си, но ще видим довечера как ще реагира китайския пазар

https://bitinfocharts.com/comparison/top100cap-btc-bch.html#6m

Сега видях, че реално КЕШ компания, не е спирала да харчи средства в покупка на биткойн кеш(и консолидирането му в топ 100 адресите) от пускането му. 

И реално при последната им игра с мощността, те не са се охарчили повече от седмичният си бюджет.

Интересно ми е още колко ли време могат да издържат месец два? Май ще се окаже че имат много боткойни.

Аз си мисля, че това с Чикагската борса е нож с 2 остриета, предполагам ще правят големи схеми да вдигат/смъкват цената. Не ми се вярва когато се включат с търговията цената да расте само нагоре, прекалено е лесно и звучи хубаво....

Както и Роджър така и Те и както и всеки друг човек/бот на борсата, всички искат да направят твоите монети техни, а тези момчета са професионалист, имат стратегията как да стане това, също и ресура, само казвам..

Новата атака срещу Биткойна вече тече От сутринтта започна помпане на Етера. Бкаш пада прехвърлят пари в етер. На корейските борси плавно вдигат цената на Етера. 

Етера няма как да дръпне миньори от Btc.

Новата атака срещу Биткойна вече тече От сутринтта започна помпане на Етера. Бкаш пада прехвърлят пари в етер. На корейските борси плавно вдигат цената на Етера. 

Каква нова атака пък от Етъра. Само атаки сънувате, без да искате да прогледнете. Don't marry your coins. Етъра е в страхотен сетъп и то на 1д. Всичко е на squeez, още в началото  на месеца 5500 ETH тримесечна къса позиция беше пред ликвидиране...

Нека относно цената за биткойн коментарите да си ги държим в тази тема, понеже другите теми се разводняват. И като продължение от другите теми:

Глобалното богатство е нараснало с по-бърз темп до 280 трлн. долара, което е най-високото ниво откакто банката започва да го следи през 2000 г. На САЩ се дължи повече от половината растеж.

Да приемем, че този абзац е верен и аз го виждам така, след 2-3-5 години, богатството е 300 трилиона, като много от тези активи акции, резерви и тн. са се прехвърлили в биткойн. Да предположим че биткойна са намести и вземе 5% от общото богатство.

1% х 300 трилиона = 3трилиона капитализация => 1биткойн = 176к$

5% х 300 трилиона = 15трилиона капитализация => 1биткойн = 880к$

нагоре няма да го смятам

Да предположим, че всички "неверници :)" които го определят, като най-големият балон на всички времена, някакси този балон за да бъде най-големият(в световен мащаб) е логично да достигне поне няколко процента от цялото богатство.

Също така възможно ли е всички да викат това е пирамида/балон и той да се надува, аз не знам до сега в историята да са разправяли за нещо, че е балон пирамида и то да се е надувало.

Има балонен характер на този етап и това е факт, но да се определи цялостно като балон или пък още повече пирамида е вече нещо друго. Прав си, пирамидите докато не бъдат разкрити ги смятат са страхотни финансови фондове.

• batibon locked and unlocked this topic