Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Може би трябва нова тема за тази война...

вижте какво пишат тук за плана им

https://np.reddit.com/r/btc/comments/7cibdx/the_flippening_explained_how_bch_will_take_over/

това е след 1800 блока ~12 дни. Може би Вер за това си зареди имането в борса да е готов.

то е трол този, но възможно е пак да се готвят за удар.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва нова тема за тази война...

вижте какво пишат тук за плана им

https://np.reddit.com/r/btc/comments/7cibdx/the_flippening_explained_how_bch_will_take_over/

това е след 1800 блока ~12 дни. Може би Вер за това си зареди имането в борса да е готов.

то е трол този, но възможно е пак да се готвят за удар.

Дано не бъркам, но продължавам да мисля, че миньорите нямат интерес от подобно безкрайно отлагане в промяната на трудността и всичките последствия от това за цялата система. Те търсят краткосрочно най-добрият профит, но предполагам ако не са тъпи ще мислят и за това, че са с двата крака вътре дългосрочно по отношение на инвестицията си в хардуер. Защитниците на големите блокове смятат, че има някаква икономическа логика, която ще изкара роджъркойн на предна линия, ако това въобще е вярно може да се случи бавно и постепенно с утвържаването на някакъв фундамент а не с P&D. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля, че роджър койн, може да излезе напред (не разбирайте пред Биткойн, прост пример) само ако се приеме в модерна Азия като средство за масово разплащане, което изисква, ниски/нулеви такси, светкавично бързи транзакции

със тези спекулации и алчни изяви, не мисля, че технологията е узряла към момента за подобни мечти....не само за роджър койн, но и за който и да е койн, тука говорим за първобитна човешка природа, да консумира и унищожава да живее за деня, в това са се превърнали най-влиятелните фигури в тази сфера... (изключвам разработчиците разбира се)

за такова нещо може да говорим в близките 4-5 години, може би да греша, технологиите се развиват много по-бързо от колкото си мисля, но аз пак залагам на това, че 2020-2022 ще бъде бум-а на криптовалутите и технологиите в/у които са построени

Япония, може би най-хай тек страната, 2020 хост на олимпийските игри, маса народ от цял свят, отивам да ям Дюнер при Накамото-Кебап-Сан, плащам с телефона през мобилно приложение, бам 1000 JPY за няколко секунди потвърдени, без никакви такси, ето тогава би ми станало интересно, ето това е пряка конкуренция на Visa и прочие..

докато не дойде този момент на функционалност на криптовалутите, няма да има мас адобшън, а без адобшън няма да има БУМ, само ще гледаме във борсите кой как спекулира с цените....

не всички хора са дошли да търгуват та това да ги вълнува, но не мисля и, че са много тези които си купуват биткойн (например) заради идеята на децентрализация и т.н., а не заради рязкото и постоянно покачване на цената му

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това сега ако се отрази на пазара, честно затварям всички средства за масово осведомяване и всички борси....

обаче пък дали нямаше да се отрази добре на BTG ??

от около час циркулира, до сега повече от $50 движение не съм видял, а е с дата от 3-ти Ноември

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го разбирам, че хидроелектроцентралите зимата затварят и това ще е проблем с мощностите които черпят миньорите, но това ставало всяка зима, не ми звучи като нещо сериозно,ще видим цената  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам не се отразява на цената, може би хората ги е страх да не е поредната новина от която за загубят койните си, но ще видим довечера как ще реагира китайския пазар

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bitinfocharts.com/comparison/top100cap-btc-bch.html#6m

Сега видях, че реално КЕШ компания, не е спирала да харчи средства в покупка на биткойн кеш(и консолидирането му в топ 100 адресите) от пускането му. 

И реално при последната им игра с мощността, те не са се охарчили повече от седмичният си бюджет.

Интересно ми е още колко ли време могат да издържат месец два? Май ще се окаже че имат много боткойни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че това с Чикагската борса е нож с 2 остриета, предполагам ще правят големи схеми да вдигат/смъкват цената. Не ми се вярва когато се включат с търговията цената да расте само нагоре, прекалено е лесно и звучи хубаво....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и Роджър така и Те и както и всеки друг човек/бот на борсата, всички искат да направят твоите монети техни, а тези момчета са професионалист, имат стратегията как да стане това, също и ресура, само казвам..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата атака срещу Биткойна вече тече От сутринтта започна помпане на Етера. Бкаш пада прехвърлят пари в етер. На корейските борси плавно вдигат цената на Етера. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата атака срещу Биткойна вече тече От сутринтта започна помпане на Етера. Бкаш пада прехвърлят пари в етер. На корейските борси плавно вдигат цената на Етера. 

Етера няма как да дръпне миньори от Btc.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква нова атака пък от Етъра. Само атаки сънувате, без да искате да прогледнете. Don't marry your coins. Етъра е в страхотен сетъп и то на 1д. Всичко е на squeez, още в началото  на месеца 5500 ETH тримесечна къса позиция беше пред ликвидиране...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека относно цената за биткойн коментарите да си ги държим в тази тема, понеже другите теми се разводняват. И като продължение от другите теми:

Глобалното богатство е нараснало с по-бърз темп до 280 трлн. долара, което е най-високото ниво откакто банката започва да го следи през 2000 г. На САЩ се дължи повече от половината растеж.

Да приемем, че този абзац е верен и аз го виждам така, след 2-3-5 години, богатството е 300 трилиона, като много от тези активи акции, резерви и тн. са се прехвърлили в биткойн. Да предположим че биткойна са намести и вземе 5% от общото богатство.

1% х 300 трилиона = 3трилиона капитализация => 1биткойн = 176к$

5% х 300 трилиона = 15трилиона капитализация => 1биткойн = 880к$

нагоре няма да го смятам

Да предположим, че всички "неверници :)" които го определят, като най-големият балон на всички времена, някакси този балон за да бъде най-големият(в световен мащаб) е логично да достигне поне няколко процента от цялото богатство.

Също така възможно ли е всички да викат това е пирамида/балон и той да се надува, аз не знам до сега в историята да са разправяли за нещо, че е балон пирамида и то да се е надувало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваме към 7800, нищо чудно да го видим още този уикенд, аз продължавам да съм изключително булиш настроен и все още твърдя че биткойн под $5К няма да видим

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има балонен характер на този етап и това е факт, но да се определи цялостно като балон или пък още повече пирамида е вече нещо друго. Прав си, пирамидите докато не бъдат разкрити ги смятат са страхотни финансови фондове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове