Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Това е мега булиш:

а скоро и Revolut пускат биткойн....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan - интересно мнение, не се бях замислял. Да благодарим на САЩ, или по-точно FED, че безконтролно печатат доларЕ. Всъщност, никой не ги контролира, това е проблема. Може и да има много повече от 280 трлн. Като цяло цял процент съсредоточен изцяло в Биткойн ще е голямо постижение :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan - интересно мнение, не се бях замислял. Да благодарим на САЩ, или по-точно FED, че безконтролно печатат доларЕ. Всъщност, никой не ги контролира, това е проблема. Може и да има много повече от 280 трлн. Като цяло цял процент съсредоточен изцяло в Биткойн ще е голямо постижение :)

Определено САЩ не са напечатали физически толкова пари, някъде бях чел че физически напечатаните са около 1,5 трилиона, но веднъж вкарани в банка, после изтеглени и вкарани в друга и тн.. няколко пъти и сумата започва да нараства.

Зада се добие по-добра представа за долара.

Около 70 години САЩ забранява достъпа на трети страни да проверяват(физически) колко е обезпечението в злато на парите им, след това и официално го махат златният стандарт и налагат на света петрола да се продава в долари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено САЩ не са напечатали физически толкова пари, някъде бях чел че физически напечатаните са около 1,5 трилиона, но веднъж вкарани в банка, после изтеглени и вкарани в друга и тн.. няколко пъти и сумата започва да нараства.

Зада се добие по-добра представа за долара.

Около 70 години САЩ забранява достъпа на трети страни да проверяват(физически) колко е обезпечението в злато на парите им, след това и официално го махат златният стандарт и налагат на света петрола да се продава в долари.

САЩ забранява контролирането на златните резерви на 15ти август 71ва година, след като години наред Швейцария и Франция искат да проверят какво става, след като във войната във Виетнам сащ похарчва повече пари от всички други държави взети заедно. - 

Тогава се слага и началот она петродолара, и покровителстването срещу това да продаваш в долари, или ти се случва случка (както на много държави вече).

FED се контролира от частни банки. Тоя дълг не се вдига току така с по трилиони на година. От там и менте-парата, за която  говорих.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа какво точно се случва:

интересно е, че изведнъж в БКеш почнаха да валят много блокове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте трудно се прави децентрализирана валута в централизиран свят.Може малко да отклонявам нещата от крипто ,но тука става въпрос за икономически теории и философия.Сатоши Накамото,за да роди такава революционна идея според мен доста е размишлявал по тези въпроси.Много хора казват той разбира от кодиране, но това е  икономика.Аз съм завършил финанси и харесвам материята ,но се опитвам да правя иновации ,ДА СЕ РЗБЕРЕ ВЕДНЪЖ ЗА ВИНАГИ Света се развива от най-върховната форма на интелект-въображението,визионерството,креативността(да не изборявам личности), всичко останало само помага на основното(Айнщайн - логиката може да те откара от точка А до точка Б , а въображенито навсякъде) В този ред на мисли ,за да разберат хората крипто трябва да се бреборят с отношението си към етатизма и разширяването на държавното управление във всяка една посока (разбитайте Държавно - Корпоративно- държавен капитализъм).Онзи ден млади момчета добре облечени с костюми си говорят на улицата-Държавата не прави нищо за по- добри заплати,не усигурява работни места.Ама държавата нищо не е създала от времената на уседналост до сега.Силно се надявам блокчей да върне нещата в нормата, тези леви политики на държави на благосъстоянието могат да работят само при силна централизирана и увеличаваща се власт,те да казват кое е правилно и кое не е взимайки  решения вместо нас.Така,че си представете манипулациите и механизмите ,който Китай и другите държави по цял ден се опитват да приложат.Лошото,е че с Вер и компания Китай са най-близко до целта. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа какво точно се случва:

Bitcoin Cash was maliciously forked at 504032. If you need Bitcoin Cash Reply Protection, please contact: app@bitmaintech.com . Our Bitcoin Cash Reply Protection is from coinbase transaction after the upgrade in November.
— FuyiLiu (@Fuyi_BTCcom)

<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> интересно е, че изведнъж в БКеш почнаха да валят много блокове.

Bitcoin Clashic

тук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се разглезихме :) с бързият растеж. Би било добре да пробие 10к преди фючърсите за да стане съпротива след това. И да започне 5 цифреното движение :P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се разглезихме :) с бързият растеж. Би било добре да пробие 10к преди фючърсите за да стане съпротива след това. И да започне 5 цифреното движение :P

много правилно помислено и казано, дано обаче Чикагската Mафия Груп не реши да си издейства дискаунт преди пазара

за мене важни дати са следващия Четвъртак и първия Петък на Декември....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще пробие 8к, може би чак за коледа, освен ако няма няк'ва изкуствена помпа. Всъщност, не знам, защо всички смятат, че ще се вдига тогава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен фалшивите ордери за по 1000 койна, не виждам особен бай/селл прешър, т.е. нещата още може би ни ги подготвят в кухнята преди да ни ги сервират за празниците

това което в момента се случва, е че трудноста във кеш-а пак е паднала и миньорите отиват пак да копат кеш, за това малко се срина бтц, съответно напомпа бцх 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще пробие 8к, може би чак за коледа, освен ако няма няк'ва изкуствена помпа. Всъщност, не знам, защо всички смятат, че ще се вдига тогава.

Защото има 50к непотвърдени транзакции - хората ползват биткойн за доста неща.....

а той е ограничен и постоянно все повече хора го купуват за дългосрочна инвестиция.. А все по-малко оставащите биткойн по борсите трябва да "отхвърлят" все по-голям обем обороти в долари. Единственият начин това да стане е като се увеличава цената.....

Нали си спомняте какво беше преди месец, когато цената растеше с по $1000 на ден

Какво те кара да мислиш, че е било помпа или балон, след като месец след това, тя е на ATH

Това може да продължи с години, не седмици...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нета циркулира фрактал на биткойн със златото, не му обръщах внимание дълго време.

https://twitter.com/cryptostardust/status/931303806704504833

Важни дати са 3-5 декември и първата седмица на януари. Не ме питайте що, цикли и прочее, мои си теории.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой, знаели, как са разхвърляни на по колко койна в адреса са биткойните на Сатоши? Един вид ако има 1 милион или 2 милиона негови койни, те не са в един адрес. Както се знае, никога не са били местени, но на по колко койна са в адрес. 

Интересно ми е да знам, какво би се случило след 10 години, когато квантовите компютри ще могат и ще има смисъл да се атакува даден адрес. То реално до тогава ще има хардфорк, който ще вкара куантом устойчиви адреси/криптирания но за тази цел предполагам ще трябва да си преместиш койните на новия адрес.

Интересно ми е, какво ще стане с неговите, дали той ще ги премеси (което ме съмнява), или ще ги остави за страните, които успят да разработят първи мощи квантови машинки. Но пък ако са разхвърляни на по 50 койна в адрес май ще трябва да мине повече време преди да има икономически смисъл.

Едит:

Намерих някакви коментари, май са на по 50 койна в адрес

in the first couple weeks id say 90% are satoshi's. the first month 40% are satoshis first couple months 20% are satoshis
by the end of the first year under 5% are satoshi's but all of those addresses thousands of addresses have ~50 btc on them each.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много правилно помислено и казано, дано обаче Чикагската Mафия Груп не реши да си издейства дискаунт преди пазара

за мене важни дати са следващия Четвъртак и първия Петък на Декември....

Може ли да споделиш защо?

Обема на биткойншит драстично взе да скача, подготвят нещо и с тези тетери покрай битфинекса...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми разясни какъв е проблемът с тези тетъри? Най-големият им обем е в трекс, а не финекса е на 8мо място чак. Има ли нещо общо с това, че все повече хора ги ползват и се увеличава маркет капа им? Тоест има несигурност дали са бакнати с истински долари? Но това пък не е дискусия от вчера...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове