Jump to content
hash.bg - биткойн форум
ivan

Предстоящи форкове на Bitcoin

Искате ли да има още форкове?  

29 гласа

1. 1. Искате ли да има още форкове?

2. 2. Как ще се отразят тези форкове на Bitcoin - BTC ?

• По-скоро положително
    • По-скоро отрицателно
    • Не мога да преценя

Recommended Posts

Можеше и по добре, но бързах да вечерям. Датите може и като стъпка номер едно две и т.н. и още нещо новият ключ от портфейла си е само за теб след прехвърлянето. Точно заради това я правим и тази стъпка с прехвърлянето , за да не може някой фалшив протфейл от новата монета да ти открадне старите монети със стария ключ който слагаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://b2x-segwit.io/

@ivan знам, че си го сложил в картата, слагам го тук за да напомня на хората, отново с риск да се повторя, да НЕ СИ ПИШАТ ЧАСТНИТЕ КЛЮЧОВЕ ПО РАЗНИ ОНЛАЙН ПОРТФЕЙЛИ И Т.Н. изчакайте някой по-сериозен портфейл, изчакайте някой по-сериозна борса, не бързайте, не рискувайте! Знам, че се повтарян, но ме плаши броя хора, които ме питат подобни неща и въобще не знаят какво правят и за на косъм от това да си изгубят биткойните...

П.С. представяте ли си, в действителност има хора които ми вярват, че знам какво правя...  :D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което разбирам за UB, че май няма всеки да получи автоматично койни там. Това което им е написано в сайта:

Active bitcoin wallets will receive UBTC at a rate of 1:1, and inactive wallet funds will go toward supporting other high quality blockchains or other projects in the ecosystem.

Time

The fork will take place at BTC block height #498777 (around 12:00 on 12 December 2017 GMT).

Eligibility

All users who transfer Bitcoins from his/her own address to his/her own address between Block 494000 and Block 498777 (11 November 2017 to 12 December 2017 GMT) will be eligible if the transaction meets the following criteria.

The output address (receiving address) must also be listed as one of the input addresses and cannot be a totally new address

The output address (receiving address) must end up with a balance of more than 0.01 BTC

If you are not sure if the operation is complete, please make two transfers. (тоест задръстете още биткойон мрежата)

Също така в bitcoinmagazine.com има статия (мисля, че първият път беше друга статия, когато го четох), че до 3 януари който не е правил трансфер към неговият адрес в биткойн има втори шанс да направи трансфер за да получи койни от новата верига. Сега виждам, че има и на сайта на unaitedbitcoin има втори брояч с втора фаза, но не намирам описание за втората фаза.

nyone with a prior balance of 0.01 BTC in an “inactive” address at the time of the November 11 fork can still get UB tokens, so long as they are willing to take such a “proactive step”: that is, they make at least one transfer to their own Bitcoin address between Block 498,777 and Block 501,878 (December 12, 2017, to 12:00 GMT on January 3, 2018).

За мен проблема е че аз реално имам трансфер от стар на нов адрес в първият период който са записали 11 ноем - 12 дек но понеже новият адрес е изцяло нов за блокчейна нямало да се зачете, един вид е трябвало на ползван адрес. Та сега обмислям да направя един превод към сегашният адрес преди 3 ти (ако таксите се нормализират).

Имали някой наясно с цялата процедура, че и този форк, ще го помпат?

image.thumb.png.45079a2fe09821101f52d75be1c5c8e3.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, 

Относно форковете, има една борса, която незабавно ви предоставя съответните монети след момента на форка: https://gate.io

Въпроса е дали си заслужава риска да пратим биткойни там, в случай че решат изведнъж да бъдат хакнати например :)

Случайно имах 1 BTC там по време на форка на BCD и една сутрин се събудих и видях че имам 10 диаманта, които незабавно продадох за около 0.1 BTC.

Изглежда, че ще подържат всички напред във времето форкове, стига човек да има BTC при тях.

Съвсем скоро, на блок 5001225 предстои форка на GOD и се чудя...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, thulium написа:

Привет, 

Относно форковете, има една борса, която незабавно ви предоставя съответните монети след момента на форка: https://gate.io

Въпроса е дали си заслужава риска да пратим биткойни там, в случай че решат изведнъж да бъдат хакнати например :)

Случайно имах 1 BTC там по време на форка на BCD и една сутрин се събудих и видях че имам 10 диаманта, които незабавно продадох за около 0.1 BTC.

Изглежда, че ще подържат всички напред във времето форкове, стига човек да има BTC при тях.

Съвсем скоро, на блок 5001225 предстои форка на GOD и се чудя...

f2pool я рекламират тази борса и общо взето тези китайчета натискат да излязат в предна позиция, т.е. стават все по-модерни, обаче аз на китайци не вярва, всеки сам решава..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BitcoinDiamond(BCD) deposit and withdrawal will be enabled

https://gate.io/article/16323 ще приемат депозити на BitcoinDiamond до 24 часа, https://bither.net/ този портфейл позволява да се изтеглят диамант и супер биткойн. Има линк към него от bitcoin,org така че би трябвало да е сигурен, но това не трябва да успокоява. Аз лично чакам още малко да се успокоят нещата с таксите и най-вероятно ще местя койните на нов адрес след нова година. Ако някой е мераклия и има желание да пробва, би трябвало да стане.

Остава риска дори и да си преместил койните на нов адрес и всички форкове от дек. да са на старият адрес с въвеждането на ключа от старият адрес в някой портфейл, да получиш даденият форк а друг да го откраднат. BitHer портфейла изисква странен достъп на телефона до всичко, достъп до медейни файлове,  микрофон, общо взето до всичко.

Тук, може би се виждат всички форкове - http://pieifo.com/pages/endefault.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
47 minutes ago, ivan said:

BitcoinDiamond(BCD) deposit and withdrawal will be enabled

https://gate.io/article/16323 ще приемат депозити на BitcoinDiamond до 24 часа, https://bither.net/ този портфейл позволява да се изтеглят диамант и супер биткойн.

Там виждам само BCH, BTG и SBTC. BCD няма. Откъде ти е информацията? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно, съм се заблудил. Като цяло портфейла bitpie, който гледах ги поддържа даже и още един bitcoin world,  и като търся в гугъл как да импортна ключовете в него ме препраща към bither. И съм се заблудил, че поддържа същите както bitpie.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bitpie e нова платформа, разработена от девс на bither. Там не можеш да вкараш нито сийд от друг портфейл, нито прайвът кийс. Но така или иначе и там няма даймънд.. Не знам кой ще депозира, като сдобиването му е мистерия :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, като търсих в гугъл ми показа за bither, но не съм го инсталирал, че ми иска много голям достъп до телефона да може да чете почти всичко.

Иначе ми дава, че приема койни като генерира и адрес.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих и двете. В bitpie  не можеш да ресторнеш нищо. Позволяват ти да направиш само нов портфейл и да депозираш. Ще поддържат и всички форкове на бтц и за напред, възможно най-бързо. Явно срещу това да си държиш биткойните при тях. А в bither можеш да си вземеш само кеш, голд и супер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super bitcoin (sbtc) го има в hitbtc ~$220 се търгува в момента. Мисля, че през electrum може да се извади, но още не е разрешено депозирането в hitbtc!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UnitedBitcoin

Phase 2
Final round of Distribution of UBTC

(1) did not receive UBTC in the first round; and
(2) had a Bitcoin balance at block 498,777 higher than 0.01 BTC; and
(3) had activity (outgoing) between block 494,000 and 501,878 (around 12th November 2017 to 3rd January 2018);

Моля, който отговаря на условията да каже да му се показват в техният експлорер:

https://www.ub.com/explorer

Че не са за изпускане тези безплатни койни. Аз не съм правил точка 3 и май трябва да я направя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan какво трябва да направя, че да ми ги дадат, аз не разбрах ?

вкарвам транзакцията в експлорера, вкарвам адрес, нищо не става само им зарежда тъпия сайт...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз това което разбрах е, че който каквото имал в блок 498,777 на това може да се надява да получи в новият форк. Но понеже не искат да дават койни на тези, които са само холдъри а и искат да запушат мрежата с реални транзакции а не с спам(понеже спама не вдига таксата). Именно затова искат да направиш (последно уж) изходяща транзакция от този адрес на който холдваш и е бил с баланс при въпросният блок 498,777. Тазаи изходяща транзакция трябва да се случи преди блок 501,878.

Уж след това ще имаш на твоят адрес който е бил активен на блок 498,777.

Но преди това имаха съобщения, че трябва на сайта им да заявиш, че ги искаш и да си пратиш адрес и транзакция, че си имал движение на койните, един вид към адреса трябва да има изход и вход на койни. Май това вече последното им се явява трето уточнение/условие, какво да правиш. 

Като цяло им е много объркана работата, хем целят да не пуснат на всички койни(да си оставят за тях койните на Сатоши и разни други които са изгубени/забравени и тн..), хем да задръстят биткойн мрежата. Колко му е 1М потребителя които холдват да пуснат по една транзакция.

Та ако някой отговаря на тези условия да каже дали ще си види баланса или има желание да направи веднага една транзакция, Тоест имаш 1бтк на адрес Х който е бил там на блок 498,777. Да направиш една транзакция от 0,01 + такса към друг твой адрес. И след това да провериш дали имаш от UB койните на старият адрес където вече трябва да имаш малко под 1бтк. Аз лично чакам още малко да се успокоят таксите за да пусна транзакцията(но и времето изтича, блока 501,878 ще дойде по рано от 3 януари както го очакват, но и пише че могло да го променят).

@vamp111

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове