Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Предстоящи форкове на Bitcoin

ivan
 Share

Искате ли да има още форкове?  

29 members have voted

1. 1. Искате ли да има още форкове?

2. 2. Как ще се отразят тези форкове на Bitcoin - BTC ?

• По-скоро положително
    • По-скоро отрицателно
    • Не мога да преценя

Recommended Posts

Идея стратегия, питам?

Този Bitcoin God най-вероятно при старта ще направи някой хубав тренд нагоре, виж стигнал 1000 долара. Това което направих със сегашните форкове, диаманд, супер и биткоре е че ги обърнах в bitcoin god. Сега цената му е ниска, повече от половин спрямо голда. Но пък фючърсите ги и ма само на фалиралата YoBit и на новата Gate.io където си въртим и форковете за сега. Отделно нещо и сайта не им се зарежда от вчера - https://www.bitcoingod.org/. Реално уж ще бъдат подкрепени от всички борси, портфейли, миньори...

Та как ви се струва инвестирането в момента и покупката на още от Bitcoin God? Мисля си, че ще направи половината от това което направи КЕШ.

форк-овете са като ико-тата, пазарна ниша, нерегулирана, все още работеща за трупане на капитал, не е нужно да имаш реален продукт, хората кълват на всички оферти водени от алчност си и най-вече възможността за бързо забогатяване....

но като цяло не всички алт-ове са продукт направен да разреши проблема в биткойн с бавните и скъпи транзакции, така че мисля, че тези с реална функция биха се справили

@StanchoBS и аз ги виждам така, но LN ще заработи най-рано пролетта а до тогава ицота форкове алтове ще се джуркат надолу нагоре. Също се надявам фев март койнбейз да пуснат сегвит адресите. Чак при LN и сегвит на 60-70 процента, ще тръгне бтк да яде останалите криптота.

Сигурно над 90% от монетите са пълен шит и няма никаква полза от тях. Единствено виждам някакъв успех за форковете на биткойна при тези монети който обръщат алгоритъма към непроследим. BTG , BTW, BTN , B2X , BPA и може и още някой друг форк да е обърнал към непроследими транзакции , но пак остава въпроса нужни ли са толкова много след като голда беше първия и върши работа. Даже ако това е причината да никнат като гъби тези форкове за да са непроследими мисля че зек класика ще задмине всички , защото не е форк на биткойна и е започнал почти от нулата. Това значи че всеки трябва да я купи за да има някакво количество , което кара цената да расте по бързо от другите. Може би не харесват самият зек заради това че зад него стои компания и взима 10% от блок печалбата за себе си в първите няколко години беше. Само една монета от тези форкове с непроследими алгоритми ще задмине биткойн кеша и то защото той ще се обезцени.

поредният форк, който в gate.io се търгува на супер цена беше 1000+ (вече май е около 400$)долара за форканато бтк. метод на взимане bither->bitpie->gate.io

в github на bit* са коментирали, че ще го поддържат ама кога точно(то това с подръжката по борсите и портфейлите и депозитите са някакви договорки между тях си кога какво да пуснат) май ще го пуснат до седмица две.

Въпроса е ако има друг начин да се клеймне но не намирам.

@skd  опразни си адресите и си дай частните ключове на @ivan  разберете се на % и той ще ти ги клеймне и прати после или обърне в каквото му кажеш, чиста работа. То има даже автоматична така система в един сайт, само че аз не бих се доверил на някой китаец повече от колкото на човек от форума, нищо, че тук повечето сме непознати..

BCX - https://gate.io/trade/BCX_USDT

коментарите в гит хуба на исканата поддръжка в bither https://github.com/bither/bither-android/issues/44

иначе тук един сайт твърди че клеймва срещу 10% ама не знам ако искаш един форк да ли няма да си вземат другите форкове на този адрес, някой който има различни адреси и някой с малка сума ако иска да тества, на мен лично не ми се тества, но пък и цената ще я дъмпят още най-вероятно. 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2434261

Друг вариант е с техният портфейл (който е преработен bitcoin core) и евентуално с него да може да се извлече.

Bither е ъпдейтнат, дава достъп за клеймване на:

BTF bitcon faith -> gate.io още няма разрешен депозит, huobi.pro - още нямам акаунт не знам какво как е там

BTP bitcoin pay -> издирва се къде какво

BTN -> има го в bither, но bitpie където трябва да се прати го няма още, къде ще се депозира не се знае

BitPie има ъпдейт и поддържа всичко каквото може да се клеймне от Bither - BTF, BTN, BTP,  BTW....

Даже са пуснали вътре в портфейла да може да се търгува и обръща към BTC, но през някаква банка където трябва да ги депозираш, но май после за теглене ще трябва да се идентифицираш. Проблема май освен ниската цена на която се търгуват там е и липсата на България като избор на страна (както почти всички малки страни) така и не идването на смс за идентификация на тел. номер.