Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0

AltCoins Trading


St0ky
 Share

Question

Тук предлагам да обсъждаме спекулативните си предложения и идеи свързани с еднодневките. Съзнавам, че това си е доста рисковано занимание, но смисълът на 90% от коините е да надуят балона вместо да предложат смислена иновация.  :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Това е добра идея, отдавна търся начин да намеря как да ги следя, хем си губя по цял времето и гледам с едно око bitcointalk, хем обаче нито си върша работата като хората, нито успявам да ги следя. Като прочета за нещо, вече е напомпано, и като купя, пада. 

Според мен трябва да се следи много изкъсо и то различни форуми, и да се влиза в много начална фаза на проекти като Маза и Аурора, които имат нещо интересно и имат шанс да излезат и по медиите. 

Мазата например нямаше дори официална тема в bitcointalk, бяха я мернали в друг форум и имаше отворени 1-2 малки темички в bitcointalk, които се бяха изгубили в океана от други теми. Но бяха пуснати навреме, преди пъмпа 40х за 3 дни. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

хем обаче нито си върша работата като хората, нито успявам да ги следя. Като прочета за нещо, вече е напомпано, и като купя, пада. 

Абсолютно, аз само заради тия причини мисля да се откажа да се занимавам с пъмпидъмпове.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Спекулативно предложение №1  :lol: : HeavyCoin (HVC) - info ( старт 8 Март, CPU only!)

 

Официална страница   :ph34r: 

 

thumb-91A0_531EE4D8.jpg

 

Отворих тема за тази монета преди официалния й старт, още докато събираха IPO-то. Цената формирана от IPO-то - 0.00003477051 HVC/BTC (общо 5М HVC). Девелъпърите се издъниха и направиха забавяне в старта с един час, което натрупа негативни емоции и доведе до истерия някалко тролинвеститора. Към момента соло майнинга е безмислен, но има един приличен пуул - http://hvc.1gh.com/ . Поради проблеми с алгоритъма девелъпърите не могат да подкарат стратум и затова няма други работещи пулове. Очаква се до края на деня това да се промени - тестовете да приключат и пуловете да тръгнат с пълна сила.

 

   Да си дойдем на думата. Цената на монетата по борсите се върти в тесни граници около тази фиксирана при IPO-то, търговията е вяла.Това го приемам за отправна точка нагоре от която никой начален инвеститор няма да прави дъмп защото рално няма да има профит. Сегашната цена (0.000045 HVC/BTC докато пиша това е дръпнала нагоре) според мен не е реална. Има потенциал за поне 0.00015 BTC. Това са само очаквания!

 

Борса - ТУК

Да видим дали съм прав!

Аз съм long run със смешната инвестиция от 3500 HVC взети на цена 0.000035 HVC/BTC

 

П.С. Ако работим задружно и се влиза с премерен риск мисля, че имаме добри шансове да нацелим стабилен пъмп! 

 

П.П.С. :blink: ! Това е само лично мнение и не препоръчвам на базата на тази информация  да предприемате търговия свързана с HVC !  :blink: 

 

Edit: 11  Март 12:15 Вече има работещи пулове! 

Edit: 11 Март 16:45 Борсата MintPal добави HVC,раздаването на HVC от IPO-то приключи (неофициално!). 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

И вече е 0.00004 BTC/HVC... Кажи че си продал на 0.0001 и сега фриролваш

Дъмпът нa ИПОто е почнaл.

С подобен сценaрий бях късметлия, или поне тaкa вярвaм, днес дa купя зa 1.5 бтк нa около 30 сaтоши гпу койн, зa който вече писaх. Ценaтa бе 140 вчерa, след кaто рaзпределихa ипото зaредих рекуести нa около 30 и ме мaчнaхa. Ценaтa при ипо продaжбите бе 22. И aз не вярвaм дa слезе под товa ниво, още повече, нa 32 вече не искaт дa ме мaчнaт чaсове зa още 0.7 бтк. Aко бизнес моделът се окaже успешен, очaквaм многокрaтен скок след месец-двa. Aко не-лек пъмп до първaтa продaжбa нa кaрти, която aко не мине глaдко може дa предизвикa тотaлен спaд. Инвестирaйте нa собствен риск и когaто ви съветвaм зa инвестиции, помнете, че съм лош инвеститор.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Дъмпът нa ИПОто е почнaл.

С подобен сценaрий бях късметлия, или поне тaкa вярвaм, днес дa купя зa 1.5 бтк нa около 30 сaтоши гпу койн, зa който вече писaх. Ценaтa бе 140 вчерa, след кaто рaзпределихa ипото зaредих рекуести нa около 30 и ме мaчнaхa. Ценaтa при ипо продaжбите бе 22. И aз не вярвaм дa слезе под товa ниво, още повече, нa 32 вече не искaт дa ме мaчнaт чaсове зa още 0.7 бтк. Aко бизнес моделът се окaже успешен, очaквaм многокрaтен скок след месец-двa. Aко не-лек пъмп до първaтa продaжбa нa кaрти, която aко не мине глaдко може дa предизвикa тотaлен спaд. Инвестирaйте нa собствен риск и когaто ви съветвaм зa инвестиции, помнете, че съм лош инвеститор.

Тези кога почват да продават картите? Има ли обявен някакъв график и къде може да се следи за актуална информация?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

И вече е 0.00004 BTC/HVC... Кажи че си продал на 0.0001 и сега фриролваш

 

Бях на работа, когато го add-наха и нямаше как да депозирам. Сега цената е стабилизирана, но инвестицията ми е повече от символична, затова ще ги оставя да чакат. Цялата работа я правя за да си извадя някакви полезни изводи ако е възможно.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Тези кога почват да продават картите? Има ли обявен някакъв график и къде може да се следи за актуална информация?

В началото бе обявено 2 седмици след старта, който беше в неделя, за да се форимира дотогава стабилна цена на валутата. 

Най-големият проблем са ъпдейтите, по-точно, изобщо няма такива, собственика вече е потвърдено, че не е скамър, но си гледа интереса да си продава картите, а не да развива койна и не се занимава с маркетинг и не отговаря в темата. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Актуални новини за спекуланти относно HVC (CPU ментето).

 

След дълги часове на прайс даун... слуховете официално са истина - GPU копачите налазиха монетата. Очаквам сериозен пъмп. Оказва се също така, че копането на HVC държи доста ниски нива на шума и отделената топлина. 

Към момента на публикуване цената е : 0.00002721 HVC/BTC

 

П.С.  :blink: ! Това е  лично мнение и не препоръчвам на базата САМО на тази информация  да предприемате търговия свързана с HVC !   :blink: 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Убедих се, че всички алтшитове са просто игра на спекула и мечти. Предлагат по някоя друга хитра идея, но са временно явление и реално приложение нямат. Само б(тц)атко им става за разплащане.  B)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Убедих се, че всички алтшитове са просто игра на спекула и мечти. Предлагат по някоя друга хитра идея, но са временно явление и реално приложение нямат. Само б(тц)атко им става за разплащане.  B)

Абсолютно!

 

Сега ще изригне само някой от новите алгоритми като дойдат асиците за скрипт обаче, защото всички ще насочат картите я към верт, я към дарк. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Честито!

Следващия път можеш ли да кажеш тук преди да излети, ще сме ти много благодарни. 

Аз ги видях и черния и еврейския самолет ама в тая фаза е самоубийство да се качиш  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Мале, сега ми писа девелопера на PAWN, че и те ще правят същото. А и ако е по план всичко пускат заложната къща на 24ти и почват маркетинга, тоя петък отваряли някаква специална борса, не казват каква но лично аз предполагам, че PAWN/USD. Взех от IPOто на около 3к сатоши, а оня ден взех на 675 и вече е над 1600. Да не ви подведа но според мен ще има помпа и тук  :lol:

 

П.С. Един съвет от мен: гледам да купувам винаги от Bittrex защото ликвидността е плачевна и като видя, че на моментната цена има минимален бид, слагам дебел бид на доста по-нахална цена и ме мачват, защото явно който има койни в тая борса бърза да ги продаде или не знае, че койна се търгува другаде и като види даже 0.2 BTC на мойта цена е доволен, че ще продаде и на нея, без да срути пазара до нулата  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Тва с пула е интересна идея. Според теб докога ще помпа цената?

 

Да си призная в началото не бях оптимист да мине 20к сатошита. Пъмпа е налице, но има вероятност да го докара до 1$. Проблема е, че предишните пъмпове бяха на периоди от по 4-5 дни консолидация между  всеки, а сега има пъмп всяка нощ (китайците товарят мощно) и парите станаха много (Mintpal издиша постоянно). Та теорията ми е , че ще последва още един скок, който може да го докара почти до 1$ и после ще гледаме пързалка надолу. Разбира се на този етап вече всичко е много много рисково.

 

П.С. Тази нощ например в 3 часа дебнех дъмпа дето удари на връх 70к за да разтоваря и натоваря отново. Успях да продам на прилична цена, но сайта  го удариха ддос атаки...в крайна сметка се включих на същата цена на която излязох. Но това си беше преднамерена манипулация и дъпма и ддос-а.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...