Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Xander

Портфейл за дългосрочна инвестиция на алткойни ?

Recommended Posts

Здравейте на всички , нов съм във форума и още по нов в крипто света , последните дни не спирам да чета относно това къде мога да “ складирам “ известно количество алткойни - iota , ripple, neo, dash и Ethereum. Дали има портфейл във който мога да оставя тези койни за 2-3-4 години , не мисля да търгувам с тях , просто ще чакам един ден.. Четох доста противоречиви мнения за Jaxx, а и нямат мисля рипъл и иота . Мога ли да съхранявам алткойни в книжен портфейл като биткойни ? И ако койните ми стоят на борсата толкова дълго рисковано ли е ? Извинявам се за многото въпроси но още съм твърде нов в материята

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си Jaxx на телефон, който не е свързан с интернет. Запиши си добре 12-те думи.

Запиши си публичните адреси някъде и после изтрий уолета или преинсталирай телефона.

Само за ripple не става - но ако ме питаш, нямаш нужда от тях (както и от повечето други неща). 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си вземеш Ledger Nano S, ще можеш да направиш почти същото. Записваш 24-те думи, зареждаш акаунтите си (вкл. Ripple). После даваш 3 пъти грешен ПИН и устройството самозаличава достъпа. Така оставаш с опция да си го импортнеш в някакъв късен момент без опасност да ти вземат койните ако го загубиш или някой ти го вземе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си взема ledger Nano s и го ползвам на преинсталирам лаптоп който ще ползвам само и единствено за това , през останалото време и wallet -а и лаптопа ще стоят в домашен сейф няма нужда да го заличавам с грешен ПИН ? И също ако реша да ползвам Jaxx също ще е на нов телефон който ще се ползва само за тази цел и който ще бъде свързан само и единствено с домашния wi-fi ако евентуално веднъж на няколко месеца реша да си проверя наличностите достатъчно сигурно ли е

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината, на която ще го ползваш не обезсмисля заличаването и няма нищо общо. НаноС може да се ползва и на незащитен компютър. Има си собствена OS  и не ползва ресурси на компютъра, а само захранване. Комуникацията с апликейшъна става само и единствено с действие, което се извършва на флашката, т.е. оторизацията няма как да се прихване от нищо. Просто да речем, че попадне на технически грамотни хора, каквито ще се навъдят вероятно и ти разберат ПИН-а. За мен лично това е слабото място ... поне теоретически.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове