Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам, какво бихте посъветвали един новак, който има желание да се научи да се занимава с crypto trading? 

Всичко би било от полза - опит, статии, книги, курсове, блогове ...

Благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търгуването с крипто не е някаква нова наука. Ето малко за четене:

1. Тук, освен статиите има и безплатна PDF книга: 

http://www.forex-hobby.com/nachalo/

2. https://www.investopedia.com/university/charts/ 

Забележка: Нищо от това не ми влезе в главата ... ама нейсе, не е за всеки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещу теб стоят хора, които са учили за това 5 год, после 5 год. са се упражнявали с демо сметки и от 5 год. търгуват форекс и сток срещу стотици хиляди други кат тях. Същевременно зад тези хора във всеки един момент стои човек който да ги съблюдава и контролира, техника, информация, опит и цели отдели в институции, които се занимават с търговия от 1907 год. насам.

Биткойна няма история, няма фундамент, техническия анализ в/у цената му НЕ РАБОТИ! Борсите са нерегулирани, ботовете работят с/у хората и основната им цел е да оберат тези БЕЗ опит! Мога да продължавам до безкрай да пиша по тази тема.

Запитай се, наистина ли искаш да се изправиш срещу всичко това?? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре да не четеш нищо за по-напреднали

чети крипто трейдинг форуми, защото крипто индустрията си има собствен пулс, много по-различен от другуите трейдинг пазари

ако го напипаш и не играеш с марджин, можеш да имаш успех

достатъчно ти е да знаеш какво support и resistance

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията :) 

Срещу теб стоят хора, които са учили за това 5 год, после 5 год. са се упражнявали с демо сметки и от 5 год. търгуват форекс и сток срещу стотици хиляди други кат тях. Същевременно зад тези хора във всеки един момент стои човек който да ги съблюдава и контролира, техника, информация, опит и цели отдели в институции, които се занимават с търговия от 1907 год. насам.

Биткойна няма история, няма фундамент, техническия анализ в/у цената му НЕ РАБОТИ! Борсите са нерегулирани, ботовете работят с/у хората и основната им цел е да оберат тези БЕЗ опит! Мога да продължавам до безкрай да пиша по тази тема.

Запитай се, наистина ли искаш да се изправиш срещу всичко това?? 

Честно казано, не знам срещу какво се изправям, затова проучвам нещата. Но сега започвам да разбирам. А ако мога да попитам, хората тук във форума, които се занимават с трейдинг и те ли са от тези които описваш, с много образование и опит? 

най-добре да не четеш нищо за по-напреднали

чети крипто трейдинг форуми, защото крипто индустрията си има собствен пулс, много по-различен от другуите трейдинг пазари

ако го напипаш и не играеш с марджин, можеш да имаш успех

достатъчно ти е да знаеш какво support и resistance

Стамене, благодаря за съвета. И на мен така ми се струваше, че крипто индустрията има свой пулс, както ти се изрази. За това искам да пробвам, иначе за стандартните борси съм съгласен с vamp111

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Survival tips as a trader:

• Don’t try to guess the top or the bottom: Take profit and use stop losses

Don’t be a believer: even though some coins might be good long term holds, the big majority of them aren’t. Assume everything is a scam and have a clear exit strategy.

Check the liquidity of a coin, there are people that are comfortable with coins that have 0.5-1 BTC daily volume. I am not one of those people. Make sure you can enter and exit your position easily.

Don’t chase pumps, everyone misses trades and that’s fine, just find a setup for your next trade.

Be critical of everything you read on Twitter: there are some good traders that make good calls but always assume they’re trying to dump their bags on you. DYOR (Do Your Own Research) They only tweet after they already accumulated enough themselves.

Get some trader friends that you can bounce ideas off. This will take time but is quite important. Don’t expect this to be easy as a newbie, when newbies approach veteran traders the veterans will be extremely distrustful since they all know how many scams there are. Don’t take it personal.

ICO’s can be very profitable to trade, but do proper research:

• Is the ICO capped? How much money is their minimum/maximum?

Why do they need that much? What will they use the funds for?

How much is the premine for the devs?

Who is involved in the development and who is shilling it?

How likely is it that coin is going to be added to major exchanges?

Do they have a proper website, whitepaper and bitcointalk ANN?

What is the coin/token about? Do you think it can actually be good or are they trying to solve a non-existent problem?

What do your trader buddies think about the ICO? They might see some red flags that you’re not seeing.

Avoid scams: smaller exchanges are very eager to add new coins without proper research: the bigger the exchange the less likely the coin will end up being a scam. Poloniex is the biggest exchange so there you have the smallest chance of a coin turning out to be a scam. Of course devs can always leave a coin and the coin will end up dead.

If you’re a new trader: be very careful with margin trading Bitcoin: anything over 10x is gambling at that point. Always use stop losses and NEVER margin trade an alt.

Be careful with paid groups, always ask yourself: why are they doing a paid group? Are they not profitable enough to just trade for themselves? That being said: I’m in 1 paid group and that’s the Gambit one. I’ve known Collin for a long time and trust him with my private keys even though he would call me an idiot if I would actually do that.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

От скоро се интересувам от крипто валути. Направих демо сметка в tradera и започнах да ги купувам и hodl-вам от 1-2 седмици. За момента приемам начинанието доста на сериозно и всеки ден сядам сутринта и се информирам от далеч за света на криптото. Направих си отделни gmail, twitter, youtube, facebook само и единствено с цел да следя какво се случва в момента. В традера не разбирам напълно нещата, но за това се хванах да уча фундаментален анализ поне за начало, както и support & resistance линии. Традера с тези маржини и задължителното затваряне всеки петък не ми изглежа надеждна платформа. Надявам началото на другата година да съм добил достатачно знания да започна сам да търгувам на борсите. 

Въпросът ми е, коя е най-подходящата борса за България? Насочил съм се към Coinbase i Bittrex за обмяна на крипто и фиати, не знам дали са адекватни за нашите ширини? Също как стой въпросът с банките тук? Последно четох, че ПИБ са спрели сметките за крипто търговия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли откривам топлата вода, но възможно ли е да вкарвам в Bithumb BTC и да вадя ALT, обръщам ALT в BTC и пак вкарвам и тн... арбитражче?? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
24 minutes ago, Sundy said:

Едва ли откривам топлата вода, но възможно ли е да вкарвам в Bithumb BTC и да вадя ALT, обръщам ALT в BTC и пак вкарвам и тн... арбитражче?? :D

чувал съм, че в Битхъмп могат да си отварят сметки само корейци. Но защо не пробваш сам и да ни кажеш, дали може :)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм чувал, но обмислям варианта да си пусна черните връзки към Кореа и да намеря някой жълтур за работата, започвам да чопля казуса :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Sundy написа:

Напълно възможно . Аз по този начин направих този номер с една друга борса ,като това ми бяха най лесните пари в живота .. ,но си беше чист късмет мойто

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, CryptoPanda написа:

Здравейте, 

От скоро се интересувам от крипто валути. Направих демо сметка в tradera и започнах да ги купувам и hodl-вам от 1-2 седмици. За момента приемам начинанието доста на сериозно и всеки ден сядам сутринта и се информирам от далеч за света на криптото. Направих си отделни gmail, twitter, youtube, facebook само и единствено с цел да следя какво се случва в момента. В традера не разбирам напълно нещата, но за това се хванах да уча фундаментален анализ поне за начало, както и support & resistance линии. Традера с тези маржини и задължителното затваряне всеки петък не ми изглежа надеждна платформа. Надявам началото на другата година да съм добил достатачно знания да започна сам да търгувам на борсите. 

Въпросът ми е, коя е най-подходящата борса за България? Насочил съм се към Coinbase i Bittrex за обмяна на крипто и фиати, не знам дали са адекватни за нашите ширини? Също как стой въпросът с банките тук? Последно четох, че ПИБ са спрели сметките за крипто търговия

За момента може да използваш  Бинансе  или битрекса и просто вкарвай и изкарвай пари  от крипто бг така няма да са ти нужни всички варификации  .. с този марж на биткойна за момента не се   обръща особенно внимание на таксите ,но ако ще търгуваш с по над 20к е малко по сложно 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, малко попрочетох и разгледах ситуацията, но новините не са добри както се и очакваше :D. Курсовете на всички валути в Bithumb са доста по-високи спрямо останалите борси. Направих няколко прости сметки и няма как да се направи арбитраж. Единствения вариант е да вкарваш койни и да обръщаш в техния фиат (ако имаш корейска банкова сметка и дебитна карта), но там вече идва и проблема с властите и регулациите. За да ги имаш трябва да си next level verification user. NO CHANCE.

Пример:

Купуваме от Bitfinex 1 BCH на стойност 2700$ и го вкарваме в Bithumb където е 3437$. След това с този 1 BCH на стойност 3437 купуваме XRP на стойност 1.30$ за брой = 2643 XRP. Към момента на изчисленията стойността на 1 XRP в Bitfinex беше 1$. Крайния резултат е загуба 57$ от сделката без да включваме транзакциите и комисионните на борсите...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо, което се подразбира, но все пак - Как да търгуваме безопасно на биткойн борса. Става въпрос предимно за 2-factor authentication на мейла и борсата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamen не можеш в Bithumb да си отвориш борса с БГ тел. номер. Имаше някаква услуга за виртуални телефони номера беше или холандска или английска (приемаха биткойн) който го интересува да потърси.

@Sundy арбитража, не е за простосмъртни като нас, не си чупи главата да го мислиш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kpacuxakepa написа:

Сега е моментът за купуване! Отново са пуснати временно регистрациите в Binance (една от най-добрите крипто борси), за хубавата новина, можете да се регистрирате чрез моя реферален линк: https://www.binance.com/?ref=12387070

Браво хакер, сега е момента за купуване на какво ? какао ли, брашно ли ? дай малко акъл моля. Освен това binance си пуснаха отново регистрациите още на 8 Януари, почти на време ни съобщаваш хубавата новина

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове