Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tayr

Непотвърдена транзакция

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да попитам относно една моя транзакция която стои непотвърдена във менпула от вече 24 часа и въпросите ми са има ли вероятност да не се испълни ,колко време ще отнеме ,защо се получи така и има ли възможност да се попутне някак си да се испълни

Благодяря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
25 minutes ago, stamen said:

Мисля, че тази статия - https://hash.bg/ускорим-биткойн-транзакция/ - ще ти отговори на въпросите. 

Благодаря ,но съм я чел тази статия и изпратих нови койни към адреса който не са подвърдени и тези които изпратих ми си се потвърдиха а другите още си ги чакам ...., но сега като прочетох статията пак май разбирам че трябва да изпратя койни от същия адрес от който не ми е потвърдена  транзакция към същата сметка ... или греша ?

Благодаря 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, по-късно ще пиша, сега нямам възможност

Също ще е добре, ако прочетеш много внимателно статията и се опиташ да си помогнеш сам. Ще разбереш много неща за това, как работи биткойн. А те ще са ти от полза цял живот, повярвай ми...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 minutes ago, stamen said:

Също ще е добре, ако прочетеш много внимателно статията и се опиташ да си помогнеш сам. Ще разбереш много неща за това, как работи биткойн. А те ще са ти от полза цял живот, повярвай ми...

Няма проблем

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ми писва от тия постоянни проблеми с транзакциите. Каква световна валута може да е биткойн с тия мега скъпи и мега бавни транзакции??? LN ще стане ли факт в близките месеци? Ако не, май трябва да се преориентираме към други криптовалути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На който не му харесва биткойна да не се занимава с него. Който не е разбрал все още биткойна не е валута с която да ходиш и да си пазаруваш от магазина , а е стандарт като златото и ако искаш да си пазаруваш някъде отиваш и си го сменяш в друга монета с която няма да имаш проблеми с транзакции и забавяния. Все едно аз да имам злато и да ходя да си пазаря с него в магазина - еми не,  сменям си го за пари и тогава отивам и си купувам каквото искам. Напоследък забелязвам много неориентирани хора които започват да се занимават с биткойни и постоянно питат във форумите кое и как да направят. Защо аз до сега съм нямал проблеми с биткойна и транзакциите - защото знам какво правя, а тези които не знаят ги мързи да четът , а и всеки проблем е описан в нета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавенето на LN изнервя. Аз си въобразявах, че са готови, но май ще се наложи да почакаме поне няколко месеца. Някой разполага ли с по-конкретна информация докъде са нещата и дали има по-конкретен срок за пускането?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, StanchoBS said:

На който не му харесва биткойна да не се занимава с него. Който не е разбрал все още биткойна не е валута с която да ходиш и да си пазаруваш от магазина , а е стандарт като златото и ако искаш да си пазаруваш някъде отиваш и си го сменяш в друга монета с която няма да имаш проблеми с транзакции и забавяния. Все едно аз да имам злато и да ходя да си пазаря с него в магазина - еми не,  сменям си го за пари и тогава отивам и си купувам каквото искам. Напоследък забелязвам много неориентирани хора които започват да се занимават с биткойни и постоянно питат във форумите кое и как да направят. Защо аз до сега съм нямал проблеми с биткойна и транзакциите - защото знам какво правя, а тези които не знаят ги мързи да четът , а и всеки проблем е описан в нета.

Това е така !! Но нали за това са форумите  и създаването на статии ... някои хора ги създават да спестят време и се надяват да  вземат  отговор без главоболия и всичката помия която се пише по нета . 

Това с транзакците в момента е масов проблем  в който се надават всякакви мнения ... ок злато, но златото няма да го чакаш по 5 ,6 дена да го вземеш и няма да плащаш безумна такса ...,но поне знаеш  къде точно е и може да намериш предполагаемите хора които евентуално може да са го взели ....

Просто е добре хората които са с опит на две три изречения да отговарят на начинаещите ,ако са толкова надменни и неискат някой да стигне и разбере това което те по лесен път да не пишат бе ... аз лично такива хора не ги тача и бих помогнал при всяка една възможност на всекиго .

Благодаря 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, petget написа:

Каква световна валута може да е биткойн с тия мега скъпи и мега бавни транзакции???

Така отговорих на този въпрос.

преди 8 минути, tayr написа:

Това е така !! Но нали за това са форумите  и създаването на статии ... някои хора ги създават да спестят време и се надяват да  вземат  отговор без главоболия и всичката помия която се пише по нета . 

Това с транзакците в момента е масов проблем в момента в който се надават всякакви мнения ... ок злато, но златото няма да го чакаш по 5 ,6 дена да го вземеш и няма да плащаш безумна такса ...,но поне знаеш че къде точно е и може да намериш предполагаемите хора които евентуално може да са го взели ....

Просто е добре хората които са с опит на две три изречения да отговарят на начинаещите ,ако са толкова надменни и неискат някой да стигне и разбере това което те по лесен път да не пишат бе ... аз лично такива хора не ги тача и бих помогнал при всяка една възможност на всекиго .

Благодаря 

На теб ще отговоря така. Форумите са за това да се помага, но има хора които не заслужават помощ. Аз гледам да помагам в още няколко форума по най различни теми , но има хора, които чакат на готово и нямам никакво намерение да им отговарям , колкото и добре да знам отговора. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, StanchoBS написа:

Така отговорих на този въпрос.

На теб ще отговоря така. Форумите са за това да се помага, но има хора които не заслужават помощ. Аз гледам да помагам в още няколко форума по най различни теми , но има хора, които чакат на готово и нямам никакво намерение да им отговарям , колкото и добре да знам отговора. 

Твое си мнение !

Моето е че при възможност или помагаш или не ако го играем на съдници и ги сортираме, кой заслужава и кой не  и то във форуми в които не ги познаваш  по скоро не 

Благодаря !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, stamen написа:

Здравей ,

Все още чакам съдействието :)

Не знам дали е различно при мен ,но не мога да вържа нещо , защото изпратих от една борса към друга койни .. това което ме притеснява е че платих висока такса за превода такава каквато е във жакса на максимум и нищо,както казах изпратих и от жакса със максимума към този адрес който не са потвърдени и пак НЕ ... чакам вече 36 часа ,разбрах че не мога да ги изгубя поне ,но искам да разбера това което ме посъветва за да нямам този проблем за в бъдеще . 

Благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера в най натоварените часове превеждах няколко пъти и си плащах по 0,001 - около 30лв такса но си ми пристигаха нормално. Веднъж само имах забавяне някъде преди месец 2-3 дни , но всичко си пристигна след това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станчо, всички знаем, че като се плати висока такса ще пристигне нормално. Много са полезни тия сайтове като https://bitcoinfees.earn.com/. 

Обаче не навсякъде дават възможност да си настроиш сам таксата. А и не всеки желае да плаща по 0,001 за всяка транзакция. В Jaxx нямаш кой знае какви възможности да настройваш таксата. Може и високата за тях да се окаже ниска.  Electrum  е много по-добър вариант в това отношение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, StanchoBS написа:

Аз вчера в най натоварените часове превеждах няколко пъти и си плащах по 0,001 - около 30лв такса но си ми пристигаха нормално. Веднъж само имах забавяне някъде преди месец 2-3 дни , но всичко си пристигна след това.

Да и аз платих толкова  и досега си писах с доста  хора, които имат този проблем от последните два дни и всички са бесни  ,зашото са платили високи такси и потвърждение няма ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението с мемпула става плашещо. Според мен трябва да обявят някаква ваканция по празниците ден два три, борсите и онлайн портфейлите.

Друго решение не виждам към момента, а и да се вземат в ръце тези които се дърпат от сегвита и го бавят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята транзакция от крипто.бг вече 2-ри ден стои непотвърдена. Таксата е г-д 30 лв - 0.001, което е изключително ниска такса за транзакция. За сравнение в електрум най-ниската е 0.006 над 160 лв, което е 6 пъти повече. Това означава, че е супер нерентабилно да се вкарват малки суми поне на този етап. Другото е, че може би трябва да се интегрира в системата поръчителят да има възможност да предпочете по-голяма такса за транзакция, защото 0.001 води до това което е при мен...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вчера и днес имам 6 транзакции от бинансе към други борси и към портфейл ,даже преди три дни и към крипто бг .. таксата винаги е 0.0005 и какво да кажа максимум на 10 минута имам потвърждение .Това което ми се случва ,виждам и чувам е че има разлика от къде ги пращаш и проблема не е каква е таксата .Може и да греша но масово в борсите където се пише за този проблем паралелно с това се пише и че с бкеша няма проблем .. не знам може и да е съвпадение може и да греша 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, tayr написа:

Да и аз платих толкова  и досега си писах с доста  хора, които имат този проблем от последните два дни и всички са бесни  ,зашото са платили високи такси и потвърждение няма ..

Не ползвам сегвит адрес и с 0,001 минах за десетина минути. Може и да съм изкарал късмет , но пък няколко пъти вчера незнам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За преводите от борсите: Реално когато вие пращате на там си е ваша отговорността за транзакцията. Иначе като пристигнат на адреса там те си остават на този адрес, дори и да ги продадете пак си остават на вашият адрес но нямате възможност да ги ползвате. Поне в Кракен е така.

Предполагам, че борсите групират повече тегления в една транзакция(може да се проследи по транзакцията ви), от всички събират такса и пускат превода наведнъж с една транзакция, която е голяма по обем kb и по сума сатошита, и погледнато като сатошита на байт явно е достатъчно голяма да мине.

https://jochen-hoenicke.de/queue/#30d

третата графика показва кои транзакции колко мегабайта държат и може да се ориентирате по това колко са пред вас

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове