Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stamen

Атаките на BCash срещу Биткойн

Recommended Posts

Нямаме такава тема  за дискусия, а е добре да отворим, защото очевидно кукловодите, начело с Роджър Вер, не се отказват лесно.

В момента тече втората сериозна атака от страна на BCash. Ето защо е атака:

По принцип няма лошо да има алтернативи на Биткойн, които да предоставят бързи и евтини транзакции. Затова бих разбрал собствениците на Coinbase/GDAX, че вкарват съпорт за БКеш. Но не мога да си отговоря на въпроса, защо го правят така тайно.

После, как така, уж тайното подкарване на BCash съвпадна точно с огромния дъмп на биткойн. Съвпадна и със статията в биткойн.ком за Шведа, който твръди, че биткойн бил свършен, само в БКеш е бъдещето.

Има и още добри доводи по тезата, за справка вижте моите likes в Twitter (много добър източник на информация за хората, които споделят моите виждания).

Иначе за цялото аз мисля, че този филм го гледахме миналия месец, този път е по-добре организиран, но в момента в който затихне, мисля да шортна доволно BCH.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ще бъде полезна за бързи пари от BCH и техните схеми. Жалко, че е за сметка на BTC!!!

Преди месец си купих BCH и си казах, че ще хвана следващата помпа и я хванах доволно. Направих дубъл в $ днеска и веднага продадох всичкия BCH за алтове и хич не съжaлявам!

Определено много сериозна атака и много лесен начин да изкарат една камара пари кучетата. Нека да добавя към по-горният коментар, че снощи имаше за няколко часа продажба на копачки от Bitmain, които и те оказаха някаква роля защото се приемат поръчки само платени с BCH. За копачките било оповестено и в тяхната facebook страница, т.е. е хубаво да я следите и видите ли, че ще пускат копачки се очаква скок в цената.

Ще бъде хубаво, който следи майнинг профита (vamp :) ) да драсва по 1 ред тук за евентуален флипенинг и скок в цената BCH.

Твърдо съм за BTC, но все пак трябва да изкарваме и някой лев от такива оферти :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен, че може и трябва да се изкарват сравнително лесни пари, като им прозираш играта. Аз преди 3-4 дена купих ВСН на марджин във финекс за около 0.1, защото видях, че битпей ще ги интегрира. После ми дойде този коледен подарък, продадох половината на 0.21 и другата половина чакам да я продам двойно, като тръгне самосвала надолу...

Горното не означава, че препоръчвам на всеки да спекулира. Особено на марджин. Но сякаш играта при БКеш е най-прозрачна и лесна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи на двойна ще ги продадеш Стамене ? Очакваш още една вълна пъмп в цената на БЦХ ли ? Аз си мисля , че този път няма да има много свличане в цената на БЦХ, поради новините по-горе които си описал и целия този съпорт който се увеличава към БЦХ ! Ако мислиш , че ще слиза цената - защо и кога го очакваш? Мерси

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че ако имам лонг на 25 BCH, ще направя sell за 50 BCH и ще обърна от лонг в шорт...

Не знам докъде ще иде, но ще обърне по някое време и ще се закрепи между 0.1 и 0.2

Пак казвам, определено има търсене от блокчейн транзакции с ниски такси в момента. За един филипинец, който работи в Дубай, биткойн не е интересен. БКеш обаче е.

Но такива са и лайткойн и етер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добавя защо са толкова активни към момента КЕШ компания. Понеже времето им изтича. Сега осъзнах как с новият производител на техника https://www.gmo.jp/en/news/article/?id=762 ще се променят наистина много неща. Реално те ще пуснат в производство, платка която си я слагаш на компа и почваш да копаеш биткойни. Тази платка ще дойде с готов софтуер, който само инсталираш, правиш акаунт в пул който ще е подготвен за тази цел и почваш да копаеш. И всичко това ще доведе до още един играч на сцената с порфейли. Предполагам, че ще видим портфейл, който ще поддържа SegWit, ще поддържа LN(за да си вземеш дяла от изкопаното) и най-важното ще е user friendly портфейл така, че да бъде възприет бързо. 

В общи линии GMO ще направи мрежата да е много по-децентрализирана:

Платка GMO -> Активен НОД с копие на блокчейна -> Голям Басейн съставен от много потребители (1к 10к, 100к в даден момент)-> Реално ползване на LN и SW -> Модерен и хубав портфейл -> и какво ли още не

GMO явно са доста сериозен играч с доста персонал(най-важното) и ще могат да предоставят необходимото на биткойн за да се развива, убеден съм че поддържат връзка с Блокстрийм / Биткойн Коре и нещата се координират. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази платка за която пишеш че ще я бучнеш в компа и ще започва да копае биткойни - така може да започне да копае и кеша. Двете монети са на един и същи алгоритъм и спокойно може да превключваш когато си поискаш. По мои сметки ако този чип е 300 вата както показват в клипа - то значи да очакваме нови машини три пъти по бързи от сегашните около 40ТН 1500вата. Няма да могат да смогнат с производството , защото търсенето ще е огромно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
32 minutes ago, StanchoBS said:

значи да очакваме нови машини три пъти по бързи от сегашните около 40ТН 1500вата. Няма да могат да смогнат с производството , защото търсенето ще е огромно

Така е, следващото поколение ще е голяма скок и тези нм са много важни за разхода на ток. Даже имам леки съмнения, че Джихан ще успее толкова бързо да мине на 7нм, сегашните са му на 16нм.

А относно това какво ще копаят, ме съмнява да има включена поддръжка на КЕШ в готовият софтуер, с разни други софтуери, които Джихан ще пусне може и да може.

От цялата работа най ми е надежда да изкарат хубав портфейл,  който да конкурира JAXX, тогава самият JAXX за 2 седмции ще интегрира SW и LN когато излезе. Но в момента в който поточната линия тръгне много неща ще се променят.

Предполагам, че ще се появи и сериозен конкурент на ShapeShift някъде в Джапан.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitaeca.png

Прав ли съм, как мислите? Много е хитър китаеца и много добре знае, че няма как да пребори биткойна с кеша, а зад всичко това има друга цел , която остава скрита за обикновения потребител

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми що пък да не си прав? Тоя филм сме го гледали вече, и то неотдавна. Китаецът може да спечели, а кореецът духа супата, че му паднала борсата. Всички сме го правили това, но този път аз съм пас, тъй като знам, че точно това следва. Не ми се рискува и занимава с игри в момента, предпочитам да си гледам празниците на спокойствие. После ще му мислим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетете задължително това

https://steemit.com/bitcoin/@gank/the-truth-about-roger-ver-and-bch-and-why-you-and-your-usd-should-stay-away

Roger бил замесен с MtGox, с Brian Armstrong, съден за пращане на експлозиви по пощата! Баси ако тва е истина не е шега заплахата му към биткоин.

В началото на бкаш нарочно симулирал с майнерите, че нямали интерес, за да изкупи всички дъмпнати бкаша.

Незнам този дето е писал дали наистина го знае това или си фантазира, но си е конспирация..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо коеото ми се върти в главата , но и аз не съм сиг. дали е така ! Относно Вер - четох преди форка на БЦХ е имал към 300к БТЦ , а скоро видях някъде , че вече има към 450к БТЦ! Това ме навежда на мисълта , че той си прибавя все повече БТЦ с тези флипове с БЦХ и топката става все по-голяма , ако ме разбирате! Накрая ще стане централизиран тоя пазар.... звучи доста плашещо това? ! Какво мислите за това ?

Edit. Май 25 000 БТЦ има .....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така е - имал е 100-ци хиляди биткойна, продал е някъде, където си е мислил, че ще има корекция..

и сега не може да си го прости - за това се държи като всички #nocoiners 

а то е логично - ако си пропуснал 15000$ на 400к койна, ти си пропуснал възможността да си милиардер... Не че има значение за качеството ти на живот, дали имаш 100 милиона или 1 милиард, но за хора с его като неговото има, и то огромно...

Освен това, ако сега имаш 6 милиарда в биткойн, дали ще се правиш на палючо, само и само да му свалиш цената...

това, което му признавам, е, че ако имаше 400к койна, щеше да направи много за биткойн... но съдва - може и да е полезен за биткойн, защото заради атаките му, биткойн става все по-устойчив и по-устойчив...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новобранците във форума - статия по темата само от преди 40 дена:

https://hash.bg/атаката-срещу-биткойн-чрез-биткойн-ке/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето защо в бкеш-а няма нищо полезно, а е просто една добре финансирана атака/реклама и не е нищо по-добро от доста модерни алт-ове, които разрешават проблеми в биткойна, но с цената на нещо друго...

DSmrflZX0AApgCe.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/3/2018 at 11:12 AM, vamp111 said:

ето защо в бкеш-а няма нищо полезно, а е просто една добре финансирана атака/реклама и не е нищо по-добро от доста модерни алт-ове, които разрешават проблеми в биткойна, но с цената на нещо друго...

DSmrflZX0AApgCe.jpg

Digibyte ги виждам все по-често в такива класации и все повече се убеждавам, че след няколко години ще стане доста атрактивен/печеливш модел.  

LONG SHOT - LONG HODL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVe4WWjVwAAJrHG?format=jpg

главен разработчик на openbazaar Chris Pacia спредва фъд с/у блокстрийм и LN

първи към отбора на BCH се присъедини Washington Sanchez, последва го Brian Hoffman и двамата са продажни и вероятно са получили добри стакове от бкеш-а! явно вече и Chris, все още Mike Wolf не се е обърнал към тъмната страна, вероятно е въпрос на време/стак

вероятно тъйкато момчетата направиха програма малко изпреварила времето си и към момента почти безполезна са решили да не остават по назад от колегите си и са свалили гащите...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кампанията им определено ще става по активна срещу биткойн. Но не мисля че ще издържи а ще загуби смисъла си. Когато на нещо казваш "виж това е най-доброто истинското в началото ще се вържат определен процент хора, но с време то ще се изтърка и ще им омръзне да го слушат"

Разбрах и тази графика https://bitinfocharts.com/comparison/top100cap-btc-bch-btg.html#6m как да я тълкувам.

Холдери няма при BCH и BTG всичко се изнася на борсите и се продава и се държи на борсите и се играе само спекулативно. Интересен момент ще е когато всичко това по борсите започне да се обръща в биткойни.

А явно част от хората се продават заради това, че не са от началото и реално нямат бикткойни или имат малко (каквото и да значи за тях малко 10-100-1000бтк).

Някой знаели защо Joseph Poon е притеглен в екипа на Vitalik, някак си той е еидн от двамата ко-автори на LN (ако не и основният) и не работи по LN ами за Етера?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове