Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Tokotome

Място за вашите въпроси...

Recommended Posts

Здравейте,

нов съм в света на криптовалутите и ме интересуват предимставата и недостатъците на това, да държиш средствата си в борса(в случая bittrex) или от там да бъдат прехвърлени на портфейл(софтуерен)? Благодаря ви предварително за отоговрите по темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съхраняваш дългосрочно криптовалути в борси, рискуваш, защото не притежаваш ключа към сметката - много хора изгоряха така (MtGox, BTC-E, Cryptsy...). Сигурният начин е ключът да е само и единствено на хартия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хартията е най-сигурна, но малко фунцкионална, хардуерен портфейл като трезор, леджър или опендайм са добра опция, който пък по-често търгува може да ползва софтуерен порфей, опен сорс, който предоставя достъп до частните ключове, не бих се ангажирал с реклама на такъв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Аз също съм нов, и последният месец хвърлих доста време за да чета, гледам и информирам относно криптовалутите, и честно казано съм зашеметен и силно развълнуван от революцията която предстои ! Точно когато реших, че съм готов да направя профил в binance и да закупя 1вата си част ETH разбрах, че ПИБ са спрели пращанията към крипто борсите. Въпросът ми е, има ли банки, които все още го правят, и има ли някакъв начин това да се случи двупосочно, т.е когато реша да си изтегля парите ? Ако 1вото ми изглежда сложно за момента, 2рото ми звучи невъзможно !

Ще съм много Благодарен на обратна връзка !

С нетърпение очаквам следващите 5 години !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора !

В крайна сметка, ще откривам сметка в ДСК ....Регистрациите към кракен отворени ли са ? Опитвам се да въведа парола, и въпреки, че използвам букви и цифри, пак ме връща и ми казва, че трябва да съдържа и цифри ??? Това някакъв проблем в самият сайт ли трябва да е ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за съдействието @vamp111! Оказа се, че е трябвало да съдържа и специални символи паролата ! Сега остава от coinbase да ми приемата снимките, което явно се случва много  бавно, и да успея да им изпратя пари за да закупя 1вата си част ETH ! Предполагам, че ПИБ-> Kraken -> Coinbase -> Binance не би трябвало да има проблем ?

Благодаря много за съдействието !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове