Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Vaeran

Създаване на собствен ICO в Етериум

Recommended Posts

Здрасти колеги интересно ми е мога ли и аз да направя някоя криптовалута базирана в Етериум платформата имам чуството,че всеки започна да си изкарва валути и си помислих не мога ли и аз?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето как можеш да си направиш валута - http://solidity.readthedocs.io/en/develop/introduction-to-smart-contracts.html#subcurrency-example

но за какво ще се ползва е въпроса?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих собственно ICO - Token на https://wizard.oracles.org има и обяснителни клипчета в youtube При мен стана бавно с потвърждаването на транзакиите отне ми около 4 часа,(трябва търпение и да се чака да излезне прозореца отново)  през metamask wallet а цената е направо смешна за около 10-20 $ в етериум стана цялото чудо, като на други места които проверих цените за това бяха около 600-1000$ и стигаха до 10 етериума като депозит :)

А сега и аз имам нужда от помощ - повече съм човек на идеите отколкото програмист и за това :

Някой запознат ли е как да се интегрира портфейл за ISO в website 

какъв портфейл?

дали мога да ползвам шаблон като си го купя от някаде и от каде?

има ли някои който може да ми го направи (срещу заплащане разбира се) или да ми препоръчате някоя фирма която е добра в това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този портфейл защо е? В туториалите, които прочетох сега, казват да се пращат етери от MyEtherWallet.

С този портфейл ще могат директно да пращат етерите от сайта на ICO за удобство ли?

Също е добре, ICO да има някакъв бизнес план, white paper.

Аз например си мислих за едно DAO с ICO, което да събере етери и да купи един апартамент, който да се дава под наем.

Но има доста неясни неща - кой ще е собственик на този апартамент в имотния регистър, и кой ще изповяда сделката при нотариус и с етери или трябва банкова сметка.

Трябва нотариуса да може да проверява в блокчейна какво точно е упълномощен представителя да прави с парите, апартамента.

Когато тези въпроси се решат, криптовалутите ще станат по-мощни от фиата.

Идеалния вариант е имотния регистър да каже че собственика е дадения етереум адрес.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята идея е за събиране на средства в зелената енергия като за начало строеж на рафинерия за биогорива,бензиностанции и преработка на коли, а след това и по-мащабни проекти. Собственни разработки на алтернативни системи независими от традиционните енергоизточници.

Всичко това е първоначално събиране на капитал а след старта и разбира се когато започне да се печели от това тези които са купили птрвоначалния актив който е без никакво покритие в началото след това могат да спечелят в доста ако идеята проработи, а ако не и аз незнам какво се случва.

Аз одарих на камък още в началото с портфейла :) на MyEtherWallet неможе да се интегрира в website твой портфейл с парола и наличност на монетите. Ако отвориш някое ICO ще ме разбереш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така да се вижда колко време остава до края на кампанията, каква е цената на токена, колко има в наличност и тн. но най-важното е да има адекватен портфейл за самия потребител да се вижда колко е купил и да ги пази вътре ! защото metamask ме прави на маймуна всеки път различно количество на токени ми показва и ако съм инвеститор ще се замисля.

виш на тия не е койзнае какво но има всичко и е лесно да се купува https://socialmedia.market

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя токен се казва FreeEnergyCoin   -  FEC и за да излезне в metamask е цяло приключение сега се рова в wordpress има няколко предложения но не са точните.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен излиза без проблем, че имам 0 от твоя токен.

Ето ти javascript как да показваш притежаваните токени, http://jsfiddle.net/bdLehocw/9/

Но едва ли ще е по-надеждно от metamask, защото кода използва информацията от него, просто е по-достъпна от metamask.

Може да ти се струва че се губят токени защото трябва да си в акаунта и мрежата в която са токените за да се виждат.

Друга възможност да изчезват е ако нода който използа metamask е проблемен, тогава можеш да пробваш с друг, например локален.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  javascript ми помогна да видя каде бъркам благодаря за това. Видях една възможност за направата на сайт който има доста опции от wordpress plugins струва 74$ http://crypterio.stylemixthemes.com/ico/ ще бъде добре ако повече българи се заемат и реализират собственни идеи, аз поне ще опитам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да metamask е невинен :) за да качиш в coinmarketcap твоя токен - едно от условията е да си с над 100 000$ капитализация и да се търгуват за 24  часа. Аз лично за сега не бързам 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете,че се намесвам аз съм нов и ми е интересно как се постига тази капитализация от 100к какво да направим за да е постигнем и дори да е постигнем не създаваме ли пирамида по този начин каква икономика точно стой зад токена ни?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 minutes ago, sheremon said:

Извинете,че се намесвам аз съм нов и ми е интересно как се постига тази капитализация от 100к какво да направим за да е постигнем и дори да е постигнем не създаваме ли пирамида по този начин каква икономика точно стой зад токена ни?

Токените по принцип са начин за финансиране на идеи/проекти. Значи трябва да имаш идея, описваш я в whitepaper https://hackernoon.com/how-to-write-a-good-white-paper-for-ico-tips-and-examples-42d71c3fa4fe

трябва да имаш екип който може да я реализира и да и правиш маркетинг. Това си е доста работа, но може да ти помогне network effects - освен финансиране проектът може да получи реална работа или маркетинг от включилите се.

Самата капитализация е броя на токени умножени по текущата цена по която се търгува на борсите.

Повечето токени обаче се обезценяват с времето и трябва да си доста убедителен за да ти повярват хората че не си пирамида.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора ясно е,че няма да мога да направя такова нещо сам има ли някакъв форум или нещо такова където мога да събера хора с който да ги направм понеже в реални живот малко трудно е да намеря такива?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има доста хора и се събират на живо всеки месец https://www.facebook.com/groups/550409705136927/

Аз разцъквам по малко техническата страна на проблема и може да пробвам ICO някога.

В началото като нямаш опит най-важно е идеята, с която да привлечеш някой който разбира повече. Може да е някаква еко или социална кауза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове