Jump to content
hash.bg - биткойн форум
elen

Биткойн анонимно 100%

Recommended Posts

Здравейте, изчетох много за биткойн, но явно не е достатъчно. Въпросът ми е глупав за хората които са наясно, но аз не разбрах със тези адреси и акаунти, ключове частни и обществени, Аджеба има ли 100% анонимност чрез използването на биткойн, и как може да се постигне,  или само така се приказва за да се привлече внимание. Никой от разбиращите не казал колко % е тая анонимност и възможно ли е да се постигне 100%

Лично аз желая да закупя дигитални продукти, които не желая да се знае и вижда никъде, че са закупени от мен.

Благодаря ви предварително! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от кого искаш да се скриеш :) Ако е например от продавача, ще си анонимент без да има нужда от "допълнителни мерки". Но ако те гони ФБР, ще трябва да ползваш така наречените "перални".

Случаят е много аналогичен с имейла: може да го изпратиш на 99% от получателите напълно анонимно, за другите 1% трябва да вземеш допълнителни мерки.

Ето ти начин как лесно се анонимизираш: купуваш биткойни в кеш както е обяснено тук: http://goo.gl/Md21xG без да си казваш името и следите към теб са изчезнали. Единствената пробойна на анонимността е връзката биткойн-левове :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, все пак ми помогнаха, а доколкото ФБР, незнам, но някъде прочетох че Едуард Сноудън е споделил, че биткойн е дете на ЦРУ и е пуснато малко след началото на финансовата криза по известни причини.

На мен не ми се вярва, но знае ли човек, всичко е възможно. 

Сайтът и форума са супер и ще помоля Стамен ако има възможност скоро да качи подробно обяснение за работа със multibit и bitaddress.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове