Jump to content
hash.bg - биткойн форум
ivan

Lightning Network - Какво е и кога ще се появи.

Recommended Posts

Явно ще му трябва още време за да го настроят и да заработи, както трябва. Но това не означава, че не се движат в правилна посока. В коментарите по-скоро се вижда, че спорят за качеството на писане на кода и как всеки си има предпочитания за език на който да се пише(понеже него си знае най-добре) и негови виждания за това на кой език трябва да се напише.

LN най-вероятно ще заработи към края на годината, както трябва. Ама знам ли, не съм програмист, не съм аз този който участва в писането на кода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://blog.lightning.engineering/announcement/2018/03/15/lnd-beta.html

Announcing LND 0.4-beta

препоръчвам да се обърне внимание и на секцията - Beyond Beta, когато излязат и тези подобрения, може би ще видим по-широко приемане

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакванията ни след влизането на ЛН цената да скочи главоломно не се случиха, явно пазара не му пука особено... жалко, защото това е голяма стъпка нагоре в развитието, а не оказа влияние на пазара...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Pistolero написа:

Очакванията ни след влизането на ЛН цената да скочи главоломно не се случиха, явно пазара не му пука особено... жалко, защото това е голяма стъпка нагоре в развитието, а не оказа влияние на пазара...

повечето трейдъри не знаят какво е payment channel, а и не е добре да скочи цената, само заради една новина... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече работят на 100 човека в LND, това означава, че до края на годината ако не и по рано трябва да видим завърнеш LN мобилен порфейл/запис на отворените канали в облака , разбиване на плащаният да стават през няколко канали и тн.. Хубавото е че хората работещи върху всичко това най-вероятно ще продължат работа върху другите екстри и подобрения които чакат да бъдат развити.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този туит, скоро ще има мобилно приложение за Lightning. Ако работи добре, нещата ще почнат да се случват:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да са го пооправили еклер, че имаше гадни бъгс. Аз само намерих 3 4 за няколко часа тестване, ама не съм гледал дали ги фикснаха. Логнах ги и уж казаха, че ще ги видат. То май не бива да се бърза просто заради цена. Цената ще си доиде с времето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eclair бързат само и само да са сред първите и мисля, че ще им е бъгав, от LND като пуснат портфейлите/ леки тежки/мобилни десктоп и тн мисля, че нещата ще са ок за масовката.

Jaxx разработват v.2 която ще поддържа segwit, да но се включат и с LN поддръжка(но май от тях ще се види след поне година две LN).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста бързо напредват приложенията:

https://bitcoinmagazine.com/articles/not-month-beta-lightning-applications-continue-grow/#1522869410

Мисля като първо да пробваме Wordpress-а на hash.bg да му сложим ЛН плащания за контент. Някой би ли се навил да го имплементира?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване