Jump to content
hash.bg - биткойн форум
ivan

Lightning Network - Какво е и кога ще се появи.

Recommended Posts

EB7p-1uWwAIwUOD.jpg

EB7p-1uXUAAHVbL.jpg

хората какви неща правят, ние още си мислим, че биткойна отива на $1500 и зеленчуците са полезни......

м/у другото първото такова изобретение беше тествано в Мюнхен, фън!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://travelbybit.com/stats

87% of the number of transactions are Bitcoin.

61% are using the Lightning Network and 26% on-chain BTC

BTC representing 94% of all value transacted. Remainder is mix of LTC, BNB, ETH, DASH, and BCH.

хората в Австралия, не ползват биткойн да пътуват до Тайланд въобще...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vamp111, Извинявам се първо ако въпросите ми са елементарно глупави за теб. 

Доста съм бос относно LN, но ако искаш да ползваш така наречените смарт контракти за  БТК става ли с LN ? 

Ако искаш примерно да играеш шах срещу мен например и аз сложа 0.002 BTC, че ще те бия и ти баправиш същото. Накрая победителя взима парите. Само с LN ли може да се случи това? Или има и други опции? Отделен апликейшън свързан с LN ли трябва да е? Ако накрая ти биеш, а аз натисна че съм победител и ти натиснеш, че си победител?

https://medium.com/@JimmyMow/announcing-olympus-lightning-enabled-fiat-ramps-by-zap-1f5349a96ee9

Това е страхотно, но не разбрах едно. Къде отива фиата от Визата след като си купи БТК в LN?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази апликация olympus е което ще ти позволи да си ползваш "визата" да си купиш биткойн, с кой ще се разплаща тя, не е от значение за потребителя, при положение, че не изискват kyc

колкото до смарт контрактите в биткойн, още не сме доживели да се появи нещо в/у биткойн

лайтнинг е разплащателен протокол с вграден механизъм, който арбирира сделките, за да няма измама

колкото до шах-а, за сега електронните игри обикновено са вързани с лайтнинг, заради самите микро плащания защото са мигновени, няма начин да измамиш системата.

аз самия съм изгорял с доста сатошита покрай експерименти с лайтнинг, да не кажа, че по техническите форуми ме знаят като рекордьор в това отношение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vamp111 написа:

тази апликация olympus е което ще ти позволи да си ползваш "визата" да си купиш биткойн, с кой ще се разплаща тя, не е от значение за потребителя, при положение, че не изискват kyc

колкото до смарт контрактите в биткойн, още не сме доживели да се появи нещо в/у биткойн

лайтнинг е разплащателен протокол с вграден механизъм, който арбирира сделките, за да няма измама

колкото до шах-а, за сега електронните игри обикновено са вързани с лайтнинг, заради самите микро плащания защото са мигновени, няма начин да измамиш системата.

аз самия съм изгорял с доста сатошита покрай експерименти с лайтнинг, да не кажа, че по техническите форуми ме знаят като рекордьор в това отношение

А в момента като изключим за сега Olympus как може да се излезе от LN ? Нали имаше нещо от сорта на смарт контракти RSK. Приключиха ли с него проект или не го следиш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какъв трябва да е крайният резултат, но да попитам за LN в андроид да има интегриран някъде вече. За някоя игра или приложение , което да се разплаща с ЛН нещо кати смарт контракт

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста търсих и мислех, че доста такива игри ще има ама явно не е от най-лесните неща или просто никой не се занимава сега с ЛН и игрите 50к$ събират докошкото видях

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обши линии първо трябва да го направят доста по стабилен LN a и тогава да започнат да го интегрират в портфели борси игри и тн. 

Според мен ще има още една година разработки по BOLT 1.1 и чак тогава ще го видим по масово. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове