Jump to content
hash.bg - биткойн форум
ivan

Lightning Network - Какво е и кога ще се появи.

Recommended Posts

Здравейте! Най-накрая се реших и си купих Raspberry Pi за Lightning node. Мисля, че малката инвестиция си заслужава каузата за подкрепа на Лайтнинг. Поразрових се за бързо за софтуер и се спрях на Umbrel. Може ли да споделите наблюдения или пък предложения за друг софтуер?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, stanoev94 написа:

Здравейте! Най-накрая се реших и си купих Raspberry Pi за Lightning node. Мисля, че малката инвестиция си заслужава каузата за подкрепа на Лайтнинг. Поразрових се за бързо за софтуер и се спрях на Umbrel. Може ли да споделите наблюдения или пък предложения за друг софтуер?

Здрасти, видях, че си писал и във ФБ.

Умбрела ти дава потребителски интерфейс изключително лесен за работа, това за мен е единственото предимство. Ако искаш да ползваш всички функции и инстументи, MyNode е по-добър вариант. Ако искаш да почувстваш силата на софтуера, най-добре RaspiBlitz под Линукс, но като цяло няма кой знае какво значение софтуера.

Важното е да си backup-ваш редовно, винаги последния ъпдейт, канали се отварят Неделя следобяд, защото мемпула е празен и таксите са нищожни.

Вземи си нещо за защита от токов удър, защото може да ти се скапе харддиска.

Друго не се сещам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм кодер. Имам някакви базови познания, но определно ми е по-лесно с UI. Просто виждам, че има няколко различни софтуера за флашване и използване на Lightning.
Umbrel , MyNode , Start9 Embassy etc. Просто би било полезно, ако някой знае повече информация за тях да сподели, за да има яснота за новите, които биха искали да подкрепят Светкавицата :)

ПП.Видях, че някой е писал, че трябва да отварям канали с количество БТЦ. Може ли жокер, ако някой знае какво количество БТЦ трябва да депозирам? Как да го защитя? С бекъп на каналите ли?

ПП2. Намерих голям български нод - http://www.bitcoin.bg Има ли смисъл да отварям канал с тях, или да пробвам с някой по-голям?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 0.2 БТК капацитет и около 40 канала в момент, средно по 500 000К сатошита на канал

това е снапшот от преди година, умишлено не искам да пускам актуален, някой от тези вече не функционират 

CHNL.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ivan написа:

@vamp111 Колко е изкарал за последният месец?

не всеки месец изкарва

+ много трябва да се гледа кога се отварят канали и от време на време някой скрипт да пускаш за ауто кап. баланс

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно достъпен през лукчето VPN https://mullvad.net/  който може да заплатите анонимно, чрез lightning: https://vpn.sovereign.engineering/ 

Бъдещето е сега, старче :ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове