Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Lightning Network - Какво е и кога ще се появи.

ivan
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Здравейте! Най-накрая се реших и си купих Raspberry Pi за Lightning node. Мисля, че малката инвестиция си заслужава каузата за подкрепа на Лайтнинг. Поразрових се за бързо за софтуер и се спрях на Umbrel. Може ли да споделите наблюдения или пък предложения за друг софтуер?

Преди 8 часа, stanoev94 написа:

Здравейте! Най-накрая се реших и си купих Raspberry Pi за Lightning node. Мисля, че малката инвестиция си заслужава каузата за подкрепа на Лайтнинг. Поразрових се за бързо за софтуер и се спрях на Umbrel. Може ли да споделите наблюдения или пък предложения за друг софтуер?

Здрасти, видях, че си писал и във ФБ.

Умбрела ти дава потребителски интерфейс изключително лесен за работа, това за мен е единственото предимство. Ако искаш да ползваш всички функции и инстументи, MyNode е по-добър вариант. Ако искаш да почувстваш силата на софтуера, най-добре RaspiBlitz под Линукс, но като цяло няма кой знае какво значение софтуера.

Важното е да си backup-ваш редовно, винаги последния ъпдейт, канали се отварят Неделя следобяд, защото мемпула е празен и таксите са нищожни.

Вземи си нещо за защита от токов удър, защото може да ти се скапе харддиска.

Друго не се сещам

Не съм кодер. Имам някакви базови познания, но определно ми е по-лесно с UI. Просто виждам, че има няколко различни софтуера за флашване и използване на Lightning.
Umbrel , MyNode , Start9 Embassy etc. Просто би било полезно, ако някой знае повече информация за тях да сподели, за да има яснота за новите, които биха искали да подкрепят Светкавицата :)

ПП.Видях, че някой е писал, че трябва да отварям канали с количество БТЦ. Може ли жокер, ако някой знае какво количество БТЦ трябва да депозирам? Как да го защитя? С бекъп на каналите ли?

ПП2. Намерих голям български нод - http://www.bitcoin.bg Има ли смисъл да отварям канал с тях, или да пробвам с някой по-голям?

аз имам 0.2 БТК капацитет и около 40 канала в момент, средно по 500 000К сатошита на канал

това е снапшот от преди година, умишлено не искам да пускам актуален, някой от тези вече не функционират 

CHNL.png

преди 4 минути, ivan написа:

@vamp111 Колко е изкарал за последният месец?

не всеки месец изкарва

+ много трябва да се гледа кога се отварят канали и от време на време някой скрипт да пускаш за ауто кап. баланс

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...