Jump to content
hash.bg - биткойн форум
ivan

Lightning Network - Какво е и кога ще се появи.

Recommended Posts

Явно ще му трябва още време за да го настроят и да заработи, както трябва. Но това не означава, че не се движат в правилна посока. В коментарите по-скоро се вижда, че спорят за качеството на писане на кода и как всеки си има предпочитания за език на който да се пише(понеже него си знае най-добре) и негови виждания за това на кой език трябва да се напише.

LN най-вероятно ще заработи към края на годината, както трябва. Ама знам ли, не съм програмист, не съм аз този който участва в писането на кода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://blog.lightning.engineering/announcement/2018/03/15/lnd-beta.html

Announcing LND 0.4-beta

препоръчвам да се обърне внимание и на секцията - Beyond Beta, когато излязат и тези подобрения, може би ще видим по-широко приемане

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакванията ни след влизането на ЛН цената да скочи главоломно не се случиха, явно пазара не му пука особено... жалко, защото това е голяма стъпка нагоре в развитието, а не оказа влияние на пазара...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Pistolero написа:

Очакванията ни след влизането на ЛН цената да скочи главоломно не се случиха, явно пазара не му пука особено... жалко, защото това е голяма стъпка нагоре в развитието, а не оказа влияние на пазара...

повечето трейдъри не знаят какво е payment channel, а и не е добре да скочи цената, само заради една новина... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече работят на 100 човека в LND, това означава, че до края на годината ако не и по рано трябва да видим завърнеш LN мобилен порфейл/запис на отворените канали в облака , разбиване на плащаният да стават през няколко канали и тн.. Хубавото е че хората работещи върху всичко това най-вероятно ще продължат работа върху другите екстри и подобрения които чакат да бъдат развити.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този туит, скоро ще има мобилно приложение за Lightning. Ако работи добре, нещата ще почнат да се случват:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да са го пооправили еклер, че имаше гадни бъгс. Аз само намерих 3 4 за няколко часа тестване, ама не съм гледал дали ги фикснаха. Логнах ги и уж казаха, че ще ги видат. То май не бива да се бърза просто заради цена. Цената ще си доиде с времето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eclair бързат само и само да са сред първите и мисля, че ще им е бъгав, от LND като пуснат портфейлите/ леки тежки/мобилни десктоп и тн мисля, че нещата ще са ок за масовката.

Jaxx разработват v.2 която ще поддържа segwit, да но се включат и с LN поддръжка(но май от тях ще се види след поне година две LN).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста бързо напредват приложенията:

https://bitcoinmagazine.com/articles/not-month-beta-lightning-applications-continue-grow/#1522869410

Мисля като първо да пробваме Wordpress-а на hash.bg да му сложим ЛН плащания за контент. Някой би ли се навил да го имплементира?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно допълнение на LN, без пеналти транзакции, и без фиксирани он-чейн такси.

https://blockstream.com/2018/04/30/eltoo-next-lightning.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове