Jump to content
hash.bg - биткойн форум
ivan

Lightning Network - Какво е и кога ще се появи.

Recommended Posts

Преди 14 часа, rippleche написа:

@vamp111 Защо прехвърляш още от банки към кракен. Час и половина 2 от революта към Кракен. Първия път шанс да ти ги заключат ако не си правил превдо 2 часа и си готов. 

Защото явно зависи от сумите...от ДСК превода е 10 евро, но работи! Ползвах Револют защото е без такси и става бързо... ползвах 4 карти защото лимита е 250 евро на ден от 1 карта... и като минах 12000 евра и ме сцепиха да им доказвам доходи, банкови извлечения и данъчни декларации... Изводите са за Вас - малко и евтино или много но сигурно...!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за феновете на изобразителното изкуство: https://satoshis.place/

за тези които искат се чувстват късметлии: http://thunderdice.ws/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех да се направи agar.io версия, но с ЛН. Слагаш 20 сатошита, 10 ти са главата останалите 10 се разпръскват като предмети из полето и на същия принцип, събираш кръгчета и хора с по-малки диаметри и растеш. Просто ще имат всички предмети стойност в сатоши. Нещо като head-hunter.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, stoko написа:

Аз си мислех да се направи agar.io версия, но с ЛН. Слагаш 20 сатошита, 10 ти са главата останалите 10 се разпръскват като предмети из полето и на същия принцип, събираш кръгчета и хора с по-малки диаметри и растеш. Просто ще имат всички предмети стойност в сатоши. Нещо като head-hunter.

звучи ми гениално, освен това ще приложиш чисто новата технология и ще бъдеш един от първите, направи го!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SUBmarine Swaps, на практика ти позволява да харчиш onchain средства offchain (т.е. през lightning)

доста е зелена още технологията, но се работи усърдно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туитъра на хаш.бг ретуитна това.

https://blockstream.com/2018/06/25/c-lightning-06.html

Но кати гледам няма още инсталър или някакъв апп.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още всичко е бета и няма големи канали. Все пак се тества все още. Размера на сумата не е важен в момента, ако има търсене ще има и предлагане. За да пратиш 300 някой трябва да предлага нещо за 300 и какво му пречи да си има собствен канал? 

Другото което още може да се направи е самите уолети да препращат многократно по $1 х 300 пъти и ето ти $300.

Такива изследвания са точно целта на сегашния стадии на мрежата, да се тества, да се намират кусурите и да се гладят.

По-реалния проблем за който никой не говори (или поне аз не съм виждал мнения) е как ще се правят хард форкове? Няма как да се затворят всички канали насилствено. Какво става с локнатите коитни в ХТЛС? Малко странно как ще се случват тези неща. Няма да има повече форкове??? хаха абсурд!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
35 minutes ago, stoko said:

По-реалния проблем за който никой не говори (или поне аз не съм виждал мнения) е как ще се правят хард форкове? Няма как да се затворят всички канали насилствено. Какво става с локнатите коитни в ХТЛС? Малко странно как ще се случват тези неща. Няма да има повече форкове??? хаха абсурд!

Хард форк означава добавяне на нови неща. Хард форк с добавяне на опкод или SIGHASH_NOINPUT или по-голям блок не влияе на съществуващата функционалност. От друга страна след segwit лесно се прави софт-форк с нова версия на програмата, който по дефиниция също не влияе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, j2002ba2 написа:

Хард форк означава добавяне на нови неща. Хард форк с добавяне на опкод или SIGHASH_NOINPUT или по-голям блок не влияе на съществуващата функционалност. От друга страна след segwit лесно се прави софт-форк с нова версия на програмата, който по дефиниция също не влияе.

Разкажи малко повече за по-лесното правене софт-форкове след segwit. Реално мисля, че отдавана се разбра, че за напред няма да има харфоркове които да се наричат Биткойн. Всеки нов хардфорк ще бъде нешо като биткойн голд, нищо повече. Мисля, че пак ще трябва да се съгласят една част от миньорите за да се случи някой софтфорк а за да се случи нормално май трябват голям процент.

Софт-форка няма да налага затваряне на канали (поне това съм разбрал).

Относно 300$ да не могат да минат през LN е нормално(каналите които се отварят са с малък капацитет), технологията ще трябва да се развие още доста за да започнат да се отварят големи канали с такива капацитети. Има една идея чрез LN да може да се пращат по една фактура през няколко канала(автоматично), които са отворени. Просто още време и разработки трябват, да се появят повече портфейли. Повече магазини да приемат LN и тн.

Elto https://steemit.com/bitcoin/@maykocan/a-new-change-in-bitcoin-s-lightning-technology-can-be-applied-very-soon-will-it-be-the-solution

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Гари написа:

Lightning Network has 1% success rate with transactions larger than $300

Това FUD ли е? Досега не бях чувал за такъв проблем. Направо е отчайващо ако е истина. 

тъпо написано залгавие/статия, всъщност LN има CAP умишлено сложен на 0.04 докато все още се експериментира в/у технологията и не е узряла, когато са готови, дев-овете ще махнат този лимит

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представете си, че LN се е развил до такава степен, че първо ниво се използва само за отваряне и затваряне на канали.

При това положение, ако някой направи fork на Bitcoin, реално във fork-а няма да има никакви пари, защото те ще са заключени в канали, които не важат за новата мрежа.

Реално network ефектът на LN прави така, че става безсмислено да се правят fork-ове, подобни на Bcash и Gold-a. И това според мен е много хубаво :)

Относно fud-а за малкия капацитет на каналите, той е ограничен по протокол, за да не губят хората много пари в началото. Аз на два пъти щях да загубя всичко в тази ранна фаза на LN. Възстановявал съм средствата ръчно и мъчително на ниско ниво. Ограничението пази, докато не се избистри BOLT протоколът. Всеки може да си го махне на своя отговорност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента най-сложната задача е като отвориш канал, да го запазиш активен, без някоя от страните да го затвори. Ето и какви са най-честите причини, поради които умират каналите:

1. Някои клиенти, като Eclair имат бъгове, които затварят канали и при най-малката грешка или проблем. Дори да е нещо от рода на по-скъпа такса или забавяне.

2. Някои имплементации изискват при ъпдейтването им да се затворят всички канали и да се отворят наново.

3. При голямо разминаване между таксите, които събират два нода, се получава отново затваряне на канала от едната страна.

Да не говорим, че в 90% от случаите каналите се затварят с Force Close, при което допълнително се плащат такси и се чака.

В много ранен стадий е мрежата, което ѝ пречи да расте. И въпреки това расте и се развива. 

Трябва повече да се пазят каналите, защото за тяхното отваряне един ден ще се плащат големи такси. Сега е евтино, но докога?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове