Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
Petko

BCC и BCG от block.io

Въпрос

Petko

• Newbie
  •  
  • Petko
  • Members
  • 0
  • 1 мнение
Отговорено 2 Януари (Редактирано)BCC и BCG от block.io

Здравейте,

Въпросът ми е следния: Държах известно количество биткойни в портфейла на block.io. Преди две седмици си закупих хардуерен портфейл Ledger Nano S и прехвърлих всички койни там. Та въпросът ми е, дали мога да си получа Биткойн Кеш и Биткойн голд-а в новия портфейл и ако да, как точно става това. Взех си  private keys ot block.io но не знам как точно да ги импортна в новия портфейл. Благодаря предварително на отзовалите се.

Редактирано 2 Януари от batibon
Преместена тема

LuckyBG

• Advanced Member
  •  
  • LuckyBG
  • Members
  • 13
  • 126 мнения

Можеш да си ги получиш без проблем.

Освен Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ще получиш и Bitcore (BTX) - всичко в портфейла Coinomi - чети тук.

П.П. Обяснение за добавяне на монетите в портфейла Coinomi.com и конкректно как да добавиш Bitcore (при BCH и BTG е идентично)

- добавяте я с "+COINS"

- и задължително проверете в ADVANCED SETTINGS да бъде:

Derivation path (BIP32):

M/44H/0H/0H, а не M/44/160H/0H - 0 са нули, а не буквата О!!!

•  

Да, ама не. Правя всичко както е описано, но като импортна частните ключове ми дава че няма налични фондове, а това не е възможно. Помагайте моля, не искам така с лека ръка да отписвам едни 7-8000 долара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 1

показаният адрес започва с 3ххх... тоест той е segwit адрес, най-вероятно заради това не можеш да ги клеймнеш койните,

потърси: claim segwit bitcoin gold

https://coinsutra.com/claim-bitcoin-gold-btg/

• Coinomi doesn’t yet support SegWit addresses starting with ‘3’, so with this method, you won’t be able to claim your BTG if you had BTC on a SegWit address at the time of the fork.
  • This doesn’t mean that SegWit address HODLers will not be able to claim BTG; rather, these users have to wait until either BTG’s official wallet comes out or Coinomi starts supporting SegWit addresses.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Преди 21 часа, Petko написа:

Да, ама не. Правя всичко както е описано, но като импортна частните ключове ми дава че няма налични фондове, а това не е възможно. Помагайте моля, не искам така с лека ръка да отписвам едни 7-8000 долара.

Преди 21 часа, Petko написа:

Petko

• Newbie
  •  
  • Petko
  • Members
  • 0
  • 1 мнение
Отговорено 2 Януари (Редактирано)BCC и BCG от block.io

Здравейте,

Въпросът ми е следния: Държах известно количество биткойни в портфейла на block.io. Преди две седмици си закупих хардуерен портфейл Ledger Nano S и прехвърлих всички койни там. Та въпросът ми е, дали мога да си получа Биткойн Кеш и Биткойн голд-а в новия портфейл и ако да, как точно става това. Взех си  private keys ot block.io но не знам как точно да ги импортна в новия портфейл. Благодаря предварително на отзовалите се.

Редактирано 2 Януари от batibon
Преместена тема

LuckyBG

• Advanced Member
  •  
  • LuckyBG
  • Members
  • 13
  • 126 мнения

Можеш да си ги получиш без проблем.

Освен Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ще получиш и Bitcore (BTX) - всичко в портфейла Coinomi - чети тук.

П.П. Обяснение за добавяне на монетите в портфейла Coinomi.com и конкректно как да добавиш Bitcore (при BCH и BTG е идентично)

- добавяте я с "+COINS"

- и задължително проверете в ADVANCED SETTINGS да бъде:

Derivation path (BIP32):

M/44H/0H/0H, а не M/44/160H/0H - 0 са нули, а не буквата О!!!

•  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

https://btgexp.com/ - за биткойн голд

Провери адреса(публичният ключ, НЕ ЧАСТНИЯТ - който импортваш в койноми) и виж да ли ти показва нещо за него, ако нямаш значи нещо бъркаш явно не е бил това адреса от форка. Ако ти покаже история че голда е заминал на друг адрес се замисли как може да е станало.

https://blockchair.com/bitcoin-cash/blocks - биткойн кеш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ми пробвах и в двата сайта, ама отговора е че няма намерени резултати по зададеното търсене. Може би от block.io са ми пратили грешни ключове или пък нещо аз не правя както трябва ??? Другото странно за мене е , че имам два публични и два частни ключа. Това така ли трябва да бъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Става въпрос че само за адреса на биткойн портфейла ми изпратиха два частни и два публични ключа. А пък в Ledger-a си държа само BTC и не си правя експерименти с него.

* Address: 3EwUc563MoU3tDoMsn3dVcowVEHB5gyDq7

* Address Type: P2SH

* Required Signatures: 2

* Redeem Script: 2 0305902bb14d156f5c174875e815ba0369f0c3d206f7ceeafb3665fea05347d86b 0274d0ad80bb7b18bea4c91ef0deaec7187e0652493760714768c36ddc0eafa231 2 OP_CHECKMULTISIG

* Redeem Script Hex: 52210305902bb14d156f5c174875e815ba0369f0c3d206f7ceeafb3665fea05347d86b210274d0ad80bb7b18bea4c91ef0deaec7187e0652493760714768c36ddc0eafa23152ae

* Public Keys: ["0305902bb14d156f5c174875e815ba0369f0c3d206f7ceeafb3665fea05347d86b", "0274d0ad80bb7b18bea4c91ef0deaec7187e0652493760714768c36ddc0eafa231"]

Ей това ми пратиха. Не съм копнал само частните ключове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Публични и частния ключ - може да са много в портфеила ти, зависят колко транзакции си правил! При всяка транзакция публичния се мени , съответно с частния! Пробвай всички ключове от уолета!

Преди да ги вкарваш - премести си БТЦто на друга адрес!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Retrieve Private Keys

• * Your Secret PIN is never transmitted over the Internet. It is used in this browser to decrypt your private key.
  • * Your second private key is retrieved in encrypted form using OpenSSL RSA public key encryption.
  • * The RSA public/private keys are generated for each request in this browser.
  • * Once you retrieve your keys, other Block.io users will need to wait for network confirmations when you send them funds.
  • * The data you retrieve below can be used directly via the Bitcoin Core and similar daemons' CLIs.
  • * Do not use public or shared devices to access sensitive data online.
  • * Do not proceed if you've installed untrusted software on this computer, especially browser extensions.

Трябват 2 подписа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
28 minutes ago, Petko said:

Ми добре, с Coinomi разбрах че не може, а няма ли някой друг портфейл от който мога си ги взема?

с Coinomi няма как да не става ! Биткойните къде са ти били в дата на форковете(БЦХ на 31 Август, а Голда не се сещам кога беше)  ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Май няма, портфейл, който да поддържа bitcoin gold и bitcoin segwit адреси:

или чакаш някой да пусне такъв портфейл

или чрез много четене и разбиране се опитваш да ги достъпиш през техният core порфейл, за което уж има някакви описния в нета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ledger Nano поддържа много криптовалути, включително и BTG и BCH(BCC) - виж.

Как си прехвърлил биткойните си към Ledger-а, като си направил транзакция изпращайки ги от стария портфейл (block.io) към новия адрес (Ledger-a) или си импортнал в Ledge-a частния си ключ (фраза)? Ако е втория вариант, сигурно заедно с биткойните, вече BTG и BCH са ти налични в Ledger-a.

В списъка на валутите, които поддържа Ledger-a вдясно има препратки към Tutorial (Documentation) за всяка една от тях - прочети и ще намериш решение на твоя проблем.

Ако е първия вариант: ето ти линк към твоето питане: How to get BCH if my BTC were on another wallet during the fork? и още.

Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Мерси за отговора, ама ги прехвърлих биткойните към Леджера с транзакция. Имам портфейли в леджера за голд и кеш ама те за момента са празни и нямам идея как мога да си ги получа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ако смяташ, че на сегуит адреса ти трябва да има голд и си с леджър нано с, трябва да можеш да си виждаш монетите. Има нещо специфично ... някакъв бутон split май беше. Виж инструкциите на сайта на леджър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Отговори на въпроса...

×   Поставихте готово форматирано съдържание.   Искате ли да премахнете форматирането?

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното съдържание от редактора беше възстановено.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Създай нов...