Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
stamen

Балонът Лайткойн (и много други)

Въпрос

Най-сетне публикувахме статия, която обяснява добре, защо лайткойн, както и повечето други алтернативки (altcoins) са нищо повече от един балон, създадени да се възползват от желанието на хората за бързи печалби. Според мен това е една от най-полезните статии, които сме пускали досега:

Балонът Лайткойн

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Виждам, че привлякох много негативни коментари спрямо мен и сайта с тази статия, но не съм чул за venture capital investment в лайткойн, нито пък съм срещал сайтове, в който да може да се пазарува с тях - макар че - да, има, но се броят на пръсти....

Биткойн е джудже на фона на финансовите транзакции с фиатни пари в света, а лайткойна е джудже спрямо биткойн. Единствената закономерност между трудността на копаене и цената е тази, че лайткойн веригата ще стане по-сигурна срещу 50% атаки... но доколко това е меродавно за цената, не е ясно....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Всъщност, статията беше полезна. Защото ме накара окончателно да разбера, че всички алткойни без иновации са обречени. 

Парадоксалното обаче е, че това не важи с пълна сила за самия лайткойн, тъй като той въвежда нов алгоритъм и някои подобрения на биткойна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Всъщност, статията беше полезна. Защото ме накара окончателно да разбера, че всички алткойни без иновации са обречени. 

Парадоксалното обаче е, че това не важи с пълна сила за самия лайткойн, тъй като той въвежда нов алгоритъм и някои подобрения на биткойна.

и кои по-точно :)? той е един от "най-скучните" алт-койни...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Някой има ли идея как така този адрес е изпратил 200 лайткойна повече отколкото е получил

http://block-explorer.com/address/LaRQ88fiMPcdVKXP9epGTggdYbXhwi26C5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Някой има ли идея как така този адрес е изпратил 200 лайткойна повече отколкото е получил

http://block-explorer.com/address/LaRQ88fiMPcdVKXP9epGTggdYbXhwi26C5

Thank you for noting this. This is a bug in the block explorer which I have not observed until I have accidentally noticed this post, I will do my best to fix this in coming weeks. Correct address accounting can be found here:  https://chain.so/address/LTC/LaRQ88fiMPcdVKXP9epGTggdYbXhwi26C5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове