Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

преди 12 минути, doc написа:

Не е лошо да понамалите влиянието на конспиративни теории в главите си - "ТЕ ни източват", "ТЕ ни заробват", "ТЕ манипулират глобално финансовите пазари и всичко това  ни превръща в марионетки", "криптовалутите са единственото спасение за обикновения човек" и т.н.

ВСИЧКО което правят правителствата е ултимативно и в наша полза. Без човешки ресурс (хора които са стимулирани да продължават да произвеждат и да живеят нормално в рамките на структурите на държавата) няма правителства и няма държава. И обратното - без управление и институции човешкият ресурс губи производителността си, посоката си и стремежът към развитие спада.

Критовалутите в сегашния им вид са абсолютна глупост.

цветовете са ми мнение за написаното, нов си и за някои неща имаш право за други нямаш информацията, навлез повече в материята и тогава може би ще си промениш мнението

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@doc с нетърпения чакам да обясниш какво правителството (например в момента на Герб) направиха положително за Българския народ през последните 15год.

Назови едно нещо, което подобри качеството ни на живот, едно нещо и обещавам да не коментирам, защото на мен точно тази тема ми е болна от личен опит мога да говоря доста и нито едно от нещата не е свързано с крипто-валутите, а с прости примери от ежедневието ми. Темата е и доста дълга, като започнем от наблюденията, подслушванията, цензурата и манипулирането чрез медиите, минем през корупцията, двойния стандарт, липсата на правосъдие, умишленото прекарване на закони за лична изгода, лобирането, та стига чак до поръчките на ЕС и САЩ, прякото погазване на конституционните права на Българските граждани, правото на лична собственост и неприкосновеност, влошаване на качеството на образованието и базовото здравеопазване, разбира се и унищожаването на националността на Българите! Та за да не задълбавам, дай ми моля 1 пример в който качеството ни на живот се е подобрило ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, ivan said:

цветовете са ми мнение за написаното, нов си и за някои неща имаш право за други нямаш информацията, навлез повече в материята и тогава може би ще си промениш мнението

Всъщност не съм нов изобщо особено що се отнася до поглед върху функционално управление на държавни структури и как работят отделните институции и механизми и изобщо държавата като апарат. 

Пълното ти несъгласие с последния ми параграф може/ще се промени във времето, когато настъпят изменения в регулацията, вида и мащабизирането на дигиталните валути и токени (ако последните изобщо удържат на теста на времето, в което изобщо не съм убеден).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
14 minutes ago, vamp111 said:

@doc с нетърпения чакам да обясниш какво правителството (например в момента на Герб) направиха положително за Българския народ през последните 15год.

Назови едно нещо, което подобри качеството ни на живот, едно нещо и обещавам да не коментирам, защото на мен точно тази тема ми е болна от личен опит мога да говоря доста и нито едно от нещата не е свързано с крипто-валутите, а с прости примери от ежедневието ми. Темата е и доста дълга, като започнем от наблюденията, подслушванията, цензурата и манипулирането чрез медиите, минем през корупцията, двойния стандарт, липсата на правосъдие, умишленото прекарване на закони за лична изгода, лобирането, та стига чак до поръчките на ЕС и САЩ, прякото погазване на конституционните права на Българските граждани, правото на лична собственост и неприкосновеност, влошаване на качеството на образованието и базовото здравеопазване, разбира се и унищожаването на националността на Българите! Та за да не задълбавам, дай ми моля 1 пример в който качеството ни на живот се е подобрило ;)

@vamp111, ти сериозно ли?

Колкото и да са ми лично антипатични герб... наистина ли не можеш сам да посочиш ЕДНО нещо, което е подобрило лично твоя живот за трите им мандата?

На такива крайни изказвания просто може само да се замълчи и да се шляпнеш по челото с "no comment!".

Същото и по отношение на изброените прегрешения. Да се вадят изводи от МСМ жълти новини и махленски разговори на масата с бира е толкова наивно, че е чак детинско. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, doc написа:

Всъщност не съм нов изобщо особено що се отнася до поглед върху функционално управление на държавни структури и как работят отделните институции и механизми и изобщо държавата като апарат. 

Пълното ти несъгласие с последния ми параграф може/ще се промени във времето, когато настъпят изменения в регулацията, вида и мащабизирането на дигиталните валути и токени (ако последните изобщо удържат на теста на времето, в което изобщо не съм убеден).

Нов си в света на криптото, това имах предвид. Относно теста на времето да много е важен. И Биткойн направи 10 години. За тези 10 години има 300 гръмки новини които го погребват от известни личности и институции принадлежащи най-вече на сегашната финансова система. В крайна сметка за сега тренда е в разрастване на мрежата, транзакциите и употребата му. 

Мисля, че критичният момент отдавна е минал. Даже не знам да ли ще има следващи критични моменти за него (не че изключвам тази възможност). Тест на времето тепърва предстои за доста други алтове, както и много критични моменти за тях.

За да съществува биткойна не се нуждае от регулации и одобрения от правителства. Единствено се нуждае от тях за по-бърз масадопшън, но с тях или без тях той се случва. И наистина мисли или изказвания, Правителствата ще го забранят и тн. са крайни и не реалистични. Това е нов клас актив/пари, който тепърва се налага и тепърва ще се мислят закони, правила, регулации до колкото е възможно да са приложими изобщо за него. Ще е интересно да изкажеш твоето мнение в тази насока "Критовалутите в сегашния им вид са абсолютна глупост." В кой вид ще са смислени?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, doc said:

Колкото и да са ми лично антипатични герб... наистина ли не можеш сам да посочиш ЕДНО нещо, което е подобрило лично твоя живот за трите им мандата?

На такива крайни изказвания просто може само да се замълчи и да се шляпнеш по челото с "no comment!".

Същото и по отношение на изброените прегрешения. Да се вадят изводи от МСМ жълти новини и махленски разговори на масата с бира е толкова наивно, че е чак детинско. 

И тоя е някакъв гербаджийски бюрократ на държавна заплата, който живее в някаква паралелна вселена. Сигурен съм, че за него нещата са се подобрили. И аз като vamp111 наистина се затруднявам да спомена дори едно положително нещо. Виж за отрицателните нямам никакъв проблем - унищожаването на свободните медии, подчиняването на съдебната власт, рекета срещу бизнеса и политическите противници с акции на НАП, ДАНС и КПКОНПИ, постоянното повишаване на данъци и осигуровки, тоталната корупция и абсолютна некадърност на всяка една администрация в държавата, безпомощната и смешна полиция, коята пази крадливите малцинства и бандитите, а не мирните граждани, кражбите на 1-2 млрд. от бюджета всяка година чрез държавните поръчки и обръчите фирми, тотално разбити и неефективни здравеопазване и образование в които потъват милиарди, шуробаджанащина тикаща напред всякакви тъпаци и некадърници. Все хубави неща, с които ГЕРБ трябва да се гордее сигурно. Това не е партия, а нагла, престъпна банда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@doc

само да уточня, не визирам само ГЕРБ, тях дадох за пример като най-пресен. Лично aз не съм политически ориентиран, нито религиозно, но това което виждам от Герб, сякаш надминава всички предходни неща дето съм видял и аз не съм на 20-30год. видял съм това онова.......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, doc написа:

Не е лошо да понамалите влиянието на конспиративни теории в главите си - "ТЕ ни източват", "ТЕ ни заробват", "ТЕ манипулират глобално финансовите пазари и всичко това  ни превръща в марионетки", "криптовалутите са единственото спасение за обикновения човек" и т.н.

ВСИЧКО което правят правителствата е ултимативно и в наша полза. Без човешки ресурс (хора които са стимулирани да продължават да произвеждат и да живеят нормално в рамките на структурите на държавата) няма правителства и няма държава. И обратното - без управление и институции човешкият ресурс губи производителността си, посоката си и стремежът към развитие спада.

Критовалутите в сегашния им вид са абсолютна глупост.

Силно се надявам, някой да ми обясни с факти, че това което съм написал не е правилно, и примерите които съм дал от историята не са точно истина. Също пример за валута необвързана със златото която да е просъществувала до ден днешен. Примерите за такива които не устояли на времето, са може би стотици хиляди.

Доларът създаден през 1792 и долърът сега нямат нищо общо. От 1971г. краят на $ като валута е бил ясен, всъщност ще е наистина голямо постижение, ако доларът в този му вид се задържи повече от 50 год. Това само означава, че падението му ще е от много по-високо, и ще засегне в по-голяма степен световната икономика. На кратко: от 1792г. $ е обвързан към златото- след края на 2рата световна война половината от златото на планетата се е намирало в САЩ- прави се така, че държавите вече прикрепят техните валути към $ а $ е прикрепен към златото, така, че косвено всички валути пак са прикрепени към залтото, и така всички държави започват да ползват $, до 1971, когато връзката между $ и златото е скъсана. Въпрос към @doc - защо всички държави продължават да използват $ след като зад него не стои нищо освен печатни машини ?

Не ме разбирайте грешно, това, че съм си изградил такова мнение, не означава, че повече никой не може да ме убеди в противоположното, просто искам мнението да е обосновано, а не от типа който doc прилага. "Избийте си конспиративните теории " и до там :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.03.2019 г. at 14:58, Гари написа:

Четвърта година вече не печатат пари, напротив - изтеглят от пазара,

И Гари, бих искал да споделиш, графиката не показава ли точно $, които се изтеглят от чужди икономики ? И това не означава ли, че тези пари се връщат обратно в Америка ? Не знам дали целенасочено, не ми отговори на въпроса предния път ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, ivan said:

Нов си в света на криптото, това имах предвид.

Не съм.

За да съществува биткойна не се нуждае от регулации и одобрения от правителства.

Само че се оказва, че има. Махни регулацията и заплахата от съдебно производство за измами от всякакъв вид над крипто борсите и какво се получава? Див, див запад, нито ще има разрастване (борсите няма да имат и 1 доверен клиент), нито доверие, нито адопшън.

Ще е интересно да изкажеш твоето мнение в тази насока "Критовалутите в сегашния им вид са абсолютна глупост." В кой вид ще са смислени?

Във вида в който няма да обогатяват ранните инвеститори за сметка на късните. Подобно преразпределение на пари в световен мащаб няма как да се случи, а ако би се случило, би било масова катастрофа по-тежка и от неуспешния 50-годишен опит със социализма. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, Гари said:

И тоя е някакъв гербаджийски бюрократ на държавна заплата, който живее в някаква паралелна вселена. Сигурен съм, че за него нещата са се подобрили. И аз като vamp111 наистина се затруднявам да спомена дори едно положително нещо. Виж за отрицателните нямам никакъв проблем - унищожаването на свободните медии, подчиняването на съдебната власт, рекета срещу бизнеса и политическите противници с акции на НАП, ДАНС и КПКОНПИ, постоянното повишаване на данъци и осигуровки, тоталната корупция и абсолютна некадърност на всяка една администрация в държавата, безпомощната и смешна полиция, коята пази крадливите малцинства и бандитите, а не мирните граждани, кражбите на 1-2 млрд. от бюджета всяка година чрез държавните поръчки и обръчите фирми, тотално разбити и неефективни здравеопазване и образование в които потъват милиарди, шуробаджанащина тикаща напред всякакви тъпаци и некадърници. Все хубави неща, с които ГЕРБ трябва да се гордее сигурно. Това не е партия, а нагла, престъпна банда.

Хахаа. Точно. Гербаджийски бюрократ на държавна заплата съм.

Все повече се убеждавам, че форумното общуване е почти безсмислено. Ти му викаш куме Ване, то си знае нещо негово си.

Почетете малко за механизмите на вертикална корупция в голяма част от бившия източен блок и как колкото и невероятно да звучи отначало, след като помислиш малко и се запознаеш с реалностите, осъзнаваш че това е единственият начин нещо да се върши в тези държави. И че вината за това е в самата нация. Политиците не са се материализирали от въздуха тук да ни управляват. Те са елитът на нацията ни, нейно производно. Ти създаде ли своя партия, която да управлява по-добре, по-прозрачно и по-честно? Не? Е какво право имаш да се оплакваш тогава? Политиците са функция на народа. И държавата това сме ние - народът, който гласува, издига кандидати и подкрепя режими и партии. Спрете да говорите все едно правителството е отделна величина от нас самите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
43 minutes ago, AdamKadmon said:

И Гари, бих искал да споделиш, графиката не показава ли точно $, които се изтеглят от чужди икономики ? И това не означава ли, че тези пари се връщат обратно в Америка ? Не знам дали целенасочено, не ми отговори на въпроса предния път ...

Не, графиката показва баланса на ФЕД. Което ни дава паричната база - парите в обращение. https://www.federalreserve.gov/releases/h41/current/h41.htm#h41tab1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, AdamKadmon said:

Въпрос към @doc - защо всички държави продължават да използват $ след като зад него не стои нищо освен печатни машини ?

3ащото зад долара стои нещо много по-ценно и силно от злато, мастило и хартия или хашове.

3ад него стои ЧОВЕШКИЯ, производствен, технологичен и научен ресурс, природните богатства и военната мощ на САЩ - най богатата и силна страна в света, с най голям потенциал за иновации, масово производство и разпространение на блага и тяхната защита от чужди посегателства.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, doc написа:

3ащото зад долара стои нещо много по-ценно и силно от злато, мастило и хартия или хашове.

3ад него стои ЧОВЕШКИЯ производствен, технологичен и научен ресурс, природните богатства и военната мощ на САЩ - най богатата и силна страна в света, с най голям потенциал за иновации, масово производство и разпространение на блага и тяхната защита от чужди посегателства.

Представи си, че сме 200 г. и сложи Римска Империя, вместо САЩ, изречението ти ще е актуално и тогава. Сега се осведоми, защо Римската империя е паднала под собствената си тежест. Може да изгледаш само първите 12 минути от това видео, и ще ти се изясни картинката :)

Всички тези неща които изброяваш са пряко свързани с парите. Златото е единственото нещо което има история 5000 г. и може да се нарече пари. Биткойна е второто, но са 10 год. история. Всичко останало за което се сещаш са валути. Добре е да се знае и разликата между двете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@doc"Във вида в който няма да обогатяват ранните инвеститори за сметка на късните. Подобно преразпределение на пари в световен мащаб няма как да се случи, а ако би се случило, би било масова катастрофа по-тежка и от неуспешния 50-годишен опит със социализма."

Нямам как иначе, единственият начин да има нещо ново децентрализирано е чрез обогатяване на ранните инвеститори. Не виждам как, не знам как е възможно да има децентрализация без ранните да се обогатят за сметка на късните. 

Също така е и с фиата, богатите стават по-богати за сметка на средната класа. Сега може би чрез тази децентрализация, средната класа(която е от много хора), ще вземе от върха на фиатната пирамида. 

Или казано по друг начин: Ако богатите/банките/правителствата печатаха пари и по този начин чрез инфлацията крадяха от средната скласа и я караха тя да плаща за техните грешки, сега ще е обратно. Средната класа ще накара високата класа да плаща. Ако ще и пак чрез печатане, защото адопшъна се случва може би доста чрез средната и находчива класа. Този последният абзац май стана доста проповеден и утопичен :) ....

Винаги ще има противници на биткойна и децентрализацията но както съм казвал и преди не е нужно 100% да я приемат и 10% са напълно достатъчни от хората по света.

Дивият запад както казваш е нещо което няма как да се избегне, но той е съществувал и с долара и без долара и шерифи е имало и тогава и сега. Проблема на хауса(от който се плашат противници на биткойна) не е платежната система а образованието!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, doc написа:

и все пак, би ли ме просветлил с какво твоя живот на мирен Български гражданин се е подобрил в общата картинка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@doc ... чета постовете тея няколко дни... всичките... и стигам до извода че просто си "заблуден"..., но не в лошия смисъл... а както казват поповете "изгубена/заблудена душа"....

Малко доводи: Не трябва да се изхожда само от една теория и да се правят изводи в нейна защита... защото винаги има комплицирани детайли, които отклоняват или пречат да се види макро рамката:

1. На криптото не му трябват регулации, а на БОРСИТЕ... защото в момента те играят ролята на банките изедници. Биткойн според мен не е идеален, но постоянно се работи по развиването му и винаги е бил и в този момент си е номер 1 (не че в последствие някой не може да го измести, но за10г никой не е успял). Лично моето мнение е, че големият недостатък е в адобшъна и само с това някой комерсиален койн може да го измести!

2. Политиците ни са такива, защото АЛЧНОСТТА им е приоритет, не един и двама са опитвали да им противодействат и променят начина и или са били подкупвани, очерняни или игнорирани... но винаги отстранявани, защото действат с методите на силовите групировки и мафиотите.

3. Хората не са виновни, опитваха се да стачкуват за различни каузи... но дотолкова са изнемощели, че няма с какво да си плащат сметките... политиците вземат подкупи от бизнеса, бизнеса държи хората бедни... всичко е наредено... Дори и хора с влияние познавам... искат промени, ама само на приказки... щото всеки си варди кирливото бизнесче, какво остава за обикновенния човек...

Спирам да пиша, щото отново се нервя неимоверно.... ние, където сме всепризната интелектуална нация, толкова да страдаме от измамници и продажници... и то векове...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разрешите да напиша нещо и аз. Мисля, че форумното общуване е полезно ако има интересни и различни гледни точки на пишещите и същите четат, възприемат и преосмислят различията от собственото си виждане. Всеки тук има собствен поглед и своя си истина за случващото се. Мисля, че сме си в темата....биткойн е глобална тенденция, държавите са глобална даденост, единствено политиците са ни глобален проблем.

И в тази връзка едно от двете мнения скърца...

Преди 11 часа, doc написа:

Преди 6 часа, doc написа:

Почетете малко за механизмите на вертикална корупция в голяма част от бившия източен блок и как колкото и невероятно да звучи отначало, след като помислиш малко и се запознаеш с реалностите, осъзнаваш че това е единственият начин нещо да се върши в тези държави. И че вината за това е в самата нация. Политиците не са се материализирали от въздуха тук да ни управляват. Те са елитът на нацията ни, нейно производно. Ти създаде ли своя партия, която да управлява по-добре, по-прозрачно и по-честно? Не? Е какво право имаш да се оплакваш тогава? Политиците са функция на народа. И държавата това сме ние - народът, който гласува, издига кандидати и подкрепя режими и партии. Спрете да говорите все едно правителството е отделна величина от нас самите.

И не са ли криптовалутите партията  за тези хора , които не могат по нормален начин да променят неразрушимата система от виги и тори.... 

Pistolero стига се ядосва, знаеш българската истина.... с корупцията се борят единствено тези които не са в нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо лошите хора управляват?

Глобална тенденция от появата на демокрацията е, че най-големите боклуци се тикат в политиката. Общото им качество е, че искат да живеят за сметката на някой друг и могат да лъжат убедително, печелейки подкрепата на многобройните тъпаци във всяка държава. Другата глобална тенденция е, че истинският интелектуален и продуктивен елит търси пътища да се освободи от това ненужно и все по-скъпо струващо бреме, наречено държава. Една част от него напразно се опитва да го направи като обяснява на хората, че няма нужда да издържат някакви търтеи, които да мислят и решават всичко за живота им вместо тях. Но уви, това е безнадеждно, масата не иска да мисли, стадото има нужда от водач и тръгва след тоя, който му обещава най-светлото бъдеще.  Друга част от истинския елит се опитва да реши проблема технологично, като измисли начини за функциониране на икономиката и живота, които позволяват по-голяма независимост от държавата и правителството. И едно от тези технологични решения са криптовалутите. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се отнася за чистия капитализъм и е така, че хората са стимулирани подсъзнателно за да върви икономиката и респективно данъците... обаче това НЕ се отнася за нас, защото при нас всичко е сбъркано и хората са превърнати в роби и целта им е да си плащат само сметките, с една дума да оцеляват, т.е. усилията им са пренасочени...

Като аналог ми идва, все едно да караш спортна кола офроуд... потенциал има, но много ниско КПД...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, ivan написа:

сега виж кога къде е имало или е щяло да има война или има война и гледай какво става с локалната им валута!

и всичките войни са хуманитарни мисии на нато/сащ джойнт кооперейшън.... освобождават хората от природните им ресурси...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от време на време си го чета за кеф, за тези които не са го чели

https://medium.com/@super.crypto1/bitcoin-the-9-inning-game-4cb48047aeab

започнете направо от 9-та точка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове