Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

16 hours ago, vamp111 said:

В дългосрочен план винаги ще е по-добре да се държи злато от пари в брой или облигации с доходност под инфлацията. И винаги ще е по-добро вместо злато да притежаваш актив, който повишава цената си с инфлацията, но носи и някаква доходност - тоест акции.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, vamp111 said:

@Гари прав си, предполагам имотите също биха се включили добре тук

По принцип да, стига да не са на място, което се обезлюдява прогресивно, както повечето региони в България.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то в световен мащаб отдалечените райони се обезлюдяват и всичко се концентрира към големите градове

наблюдавам села около Пловдив и Варна например, села дето са на по 15км, вече вилните зони м/у тях и града са толкова гъсто населени, дори имат ВиК и градски транспорт.

това е навсякъде, преди години щях да си купувам лозе в Свети Стефан, това е малко селце близо до един от най-развитите в момента курорти в Черна Гора, Будва

за около 600кв.м до декър с построена къща, цени от по $10-30 000, в момента $150-250 000, говоря ти нещо от порядъка на 7-8 год. 

да не говорим, че всичко е застроено до безобразие 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/news/2019-03-26/pentagon-approves-1-billion-build-trumps-border-wall

1 милиард долара за Китайска стена покрай Мексико.....

колкото повече харчат, толкова повече пари им трябват, толкова повече вземат, толкова повече трябва да връщат :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

https://www.zerohedge.com/news/2019-03-26/pentagon-approves-1-billion-build-trumps-border-wall

1 милиард долара за Китайска стена покрай Мексико.....

колкото повече харчат, толкова повече пари им трябват, толкова повече вземат, толкова повече трябва да връщат :lol:

ей така се въртят парите на данъкоплатците... и не само така де...

то и при нас е така... обществени ремонти с кофти качество и след няколко месеца пак преправяне... и асфалта за 2 месеца е на кадаиф... и такова препиране пада....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек някъде четох, за магистралите изпълнителя дава 1 год. гаранция по договора, за градските улици 6 месеца, това е с цел да се ремонтира после и общината пак да плаща.... все тя положението е ясно, само тука на един индивид във форума му харесва положението в БГ, но така и не успя да се обоснове защо!

@doc

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми той ДОК може да е осмислил че позицията му не е точната отнесена към макрорамката....

....аз се чудя Алтов що се изгуби.... цяла тема му отворихте, такова внимание към личността му... ... ЯЗЪК.... тцтцтцтцтц

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз почвам да си мисля, да не би да съм бил прекалено рязък и да съм обидил някой, като съм поискал от него публично да защити тезата си...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или си разбират недостатъците в тезите, или разбират че в тоя форум са с по-висок коефициент и няма да им минат незащитените тези....

... ама най-ме съмнява че ти ги плашиш хората... :P Вампири, Върколаци и Духове... нормално е да го хване човек шубето...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

Голям коментатор ме направи. Защо изобщо ги четеш тези казионни анализи? ЕС е толкова затънал в бюрокрация и регулации,  истинско чудо е, че все още има някакъв растеж. За мене има огромна вероятност банките в Италия да изгърмят при това популистко правителство. И тогава ще видиш колко е стабилна банковата система. Ще има да се обясняват как стрес тестовете показали едно, пък то всъщност се оказало друго.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз с интерес ти чета коментарите Гари, защото съм лаик в областта а ми е интересно, щото Вампа предоставя хубави казуси и се радвам че има кой да ни ги обясни...

То еврото нали преди година се беше сринало заради италианците.... и там схемата е "влачи куме влачи..."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гари, мисля, че имаш по - глобален поглед от доста хора тук за  нещата които се случват..... имаш и опита да анализираш и прогнозираш.... 

Пък за Вампа....спомни си първоначалното име на тази тема....  : ))))

Благодаря за коментарите  и дано има още като този...

Някакви ентусиасти кроят планове да бомбандират слоновете в Африка с фъстъци с надеждата да ги улучат смъртоносно. Всъщност, понеже нямат много фъстъци, а и Африка им е далече, по-скоро карат африканците да замерят слоновете с фъстъци и ги убеждават, че без слонове екосистемата на континента им ще бъде много по-добре. Обаче слоновете много обичат фъстъци и най-вероятният резултат от акцията е, че те ще си похапнат много добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Преди това няма да обърнем тренда на опустошаване на планетата. За 100 години съсипаха природата повече, отколкото всички цивилизации преди тях. 

Редакцията моя - batibon

Някои части от мнението са изтрити заради леко ксенофобски нюанс  и социална дискриминация. Нищо лично. : )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.cnbc.com/2019/03/30/mark-zuckerberg-calls-for-tighter-internet-regulations-we-need-a-more-active-role-for-governments.html

FB искат още интернет регулации, очаквайте скоро и zuckcoin или zuckbuck да се появи на пазара, всичко върви по план

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове