Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Централната банка на Венецуела разкрива данни

Meжду 2013 г. и 2018 г. икономиката се е свила с 47,6 процента, а инфлацията през 2018 г. е била 130 060 процента

https://www.investor.bg/drugi/338/a/za-pyrvi-pyt-ot-3-godini-centralnata-banka-na-venecuela-razkriva-danni-283047/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/news/2019-06-02/did-government-just-test-internet-kill-switch

D8FFpEPWkAEmiSz.jpg

някой е натиснал копчето и е спрял нета на половината свят, нещо което никога не спира ??? Биткойн :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.timesofmalta.com/mobile/articles/view/20190127/local/half-of-satabanks-transactions-were-highly-suspicious.700280

Малтийската Sata bank спря операции, поради раследване за пране на пари, оставяйки ВСИЧКИТЕ си клиенти без банкиране!

нещо което никога не спира ??? Биткойн :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не предполагах, че я има и България. Но явно и тя е там :) не с много но все пак с колкото има Пеевски или човека зад него Доган... Толкова има БНБто. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро, четох че общините в България с най-високи заплати/доходи за Челопеч, Девин и още 2-3 малки общини. Не беше ли точно в Челопеч, където Канадскта "Дънди Прешъс", извлича и изнася българското злато зад граница.

Дори се бях поинтересувал да си купя акции на тази фирма, ама.... само с мерака си останах.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за Дънди Прешъс става въпрос. Може да се купят акции на борсата в Торонто, ама това не е толкова печелившо, колкото си мислят хората. В последните години съм попадал на 50+ статии как канадците изнасяли българското злато в чужбина. И никой от авторите им не се пита защо аджеба това злато не са го изкопали още траки, римляни, византийци, българските царе, турците, Тодор Живков? Май защото не е било толкова лесно. Има 100-километрови тунели под Челопеч, по които се движат камиони с руда, как се копае това нещо и колко струва? А в един тон руда има 3-4 грама злато. Има един малоумник проф. Гергелчев, който не прави разлика между руда и злато и изчисли, че сме имали злато за трилиони долари. И маса балами гълтат тия простотии като топъл хляб и се възмущават. Представят си едва ли не как кюлчетата са наредени на 10 сантиметра под земята и само забиваш лопатата и вадиш. Биткойн е новото злато, инвестицията в златодобивни компании е кауза пердута.

dundee.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Гари и аз някъде бях чел, че самата технология тук на екстракцията на златото е много трудна и "нашите"  не можели и все пак това е нещо дето не ми се вярва освен това договорите за концесия.... няма смисъл да коментираме, то е ясно, че някой е взел едни пари някога си...

злато, диаманти, картини, оръжие, наркотици, кеш, всичко е минало, бандитите вече пренасят пари зад граница, като наизустяват 12 думички...  заложете на биткойн

Скоро един приятел ме попита има смисъл да си купува акции в Кракен, съвета ми беше да си купи Биткойн, @Alexleo същия е и към теб, не се занимавай с акции в конвенционални борси, бъдещето е дигитално!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Гари написа:

Май защото не е било толкова лесно.

Не е лесно, но повярвай ми злато не се копае на загуба. Не се копае и на 2х печалба, Щом копаят 20 години и не спират, значи още има ! Иван Костов продал находището за 5млн. 1999, отначало сме договорили 1,5 % от добива и то във фиат ! Които всички знаем какво означава това, после Сакскобургготски го е свалил на 0,75%, после пак е станало 1,5 %. До 2015 са били икопани 55 тона злато. 

Това, че ние не можем да си го изкопаем е ясно, но е много по-добре да си стои под нашата земя, отколкото да се изнася навън за някакви пари, дето 2-3 човека от парламента са  ги пръснали само по ексурзии последните 10 години ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, AdamKadmon said:

Не е лесно, но повярвай ми злато не се копае на загуба. Не се копае и на 2х печалба, Щом копаят 20 години и не спират, значи още има ! Иван Костов продал находището за 5млн. 1999, отначало сме договорили 1,5 % от добива и то във фиат ! Които всички знаем какво означава това, после Сакскобургготски го е свалил на 0,75%, после пак е станало 1,5 %. До 2015 са били икопани 55 тона злато. 

Това, че ние не можем да си го изкопаем е ясно, но е много по-добре да си стои под нашата земя, отколкото да се изнася навън за някакви пари, дето 2-3 човека от парламента са  ги пръснали само по ексурзии последните 10 години ! 

Естествено, че печелят. И то много добре - по 80-100 млн. лева всяка година. Но не си прав, че е по-добре да си стои в земята. Там не ни носи нищо, а така имаме концесионна такса /не знам дали е малка или голяма/, имаме 10 млн. в бюджета годишно от данък печалба, а в мината работят 1000 човека, на които се плаща много добре - разходите за заплати са 30 млн. годишно и Челопеч затова е общината с най-висока средна заплата. 

Докато го пиша това и виждам последната идиотска статия по темата от реномираната агенция КО4: 

https://ko4.bg/след-направена-ревизия-на-концесията/?fbclid=IwAR08eWZyIjHL3kC4TF5jGgWGoUILWyxEk3h1_bEznfsef2wkiv29hxNCehg

Според нея от България вече било изнесено злато за над 30 трилиона долара. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, vamp111 said:

@Гари 30 трилиона долара, те да не са го смятали по цената на Биткойна :lol:

Ти кажи това 30 трилиона 800 билиона и 500 милиарда как се изписва с цифри :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, Гари написа:

Ти кажи това 30 трилиона 800 билиона и 500 милиарда как се изписва с цифри :D

милион - билион (милиард) - трилион ... не знам откъде идва този "милиард" в езика ни, но е едно и също с билион.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, metaflute1 написа:

милион - билион (милиард) - трилион ... не знам откъде идва този "милиард" в езика ни, но е едно и също с билион.

Едно и също е, но както винаги всяко нещо се дели на един " Голям брат" :D и останалия свят....

Трагично...но факт.

Милиард (от френски: milliard) е число, равно на 1 000 000 000, или 109 (10 на 9-та степен), или хиляда милиона. Обикновено се съкращава млрд.

В системата SI на милиард съответстват представките: за кратни на милиард – G (гига) (109), за дробни (милиардни) части – n (нано) (10−9).

Думата милиард (в съответните варианти) е обичайна за повечето езици, с изключение на английския. От началото на 20 век в американския английски за числото „1 с девет нули“ вместо милиард се използва думата billion(билион). Това постепенно се налага в разновидностите на английския език и често подвежда невнимателните преводачи. В повечето други езици обаче думата се е запазила, например: „miljardi“ във финландски, „milliard“ в норвежки и датски, „miliard“ в полски и румънски, „miliarda“ в чешки, „Milliarde“ в немски, „milliárd“в унгарски, „miliardo“ в италиански и на есперанто, „milijarda“ в словенски и хърватски, „миллиард“ в руски, „milijarda/милијарда“ в сръбски, „millardo“ в испански, „miliyard“ в персийски, „milyar“ в турски, מיליארד (на иврит, където също се произнася милиард), и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, vamp111 said:

30 800 500 000 000 @Гари 

учителката ми по математика би се гордяла с мен

Ми не е така. Твоето е с 500 млн. Авторът на статията явно не знае, че милиард и билион е едно и също, така че няма как да му се изпише числото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама щом е писач в КОЧ сайта, ми е ясен като образована личност. .... Понякога имам чувството, че тук в този форум, има по-големи капацитети за автори на статии, отколкото по сайтовете и он-лайн вестниците.

- човека иска да е БИЛИОНЕР :)), каквото и да значи това :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/news/2019-06-12/putin-sets-table-leave-dollar-behind

:D:lol: благодарение на Русия до 2025год. Китайската икономика ще надмине САЩ

това тук не значи нищо хубаво за биткойн, по-скоро обратното, всичко застанало на пътя на долара ще бъде криминализирано

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове