Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Преди 1 час, Pistolero написа:

Винаги това е била целта на единиците хипербогати... да държат хората бедни и зависими за да са лесно управлявани... 

Струва ми се че и с крипто е така... набира скорост, влиза им в полезрението и се започват манипулации докато повечето не издържат или фалират....

Един здравомислещ човек във форума!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, orwell написа:

Ако си мислиш,че като се довериш на виртуалната валута биткойн,променяш нещо-жестоко се лъжеш.Тоя форум няма ли да го закривате 20 к през крив макарон до няколко месеца!

дай някакъв таргет на колкото искаш да го закрием или като дата или като доларова стойност на биткойн ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, orwell написа:

Ако си мислиш,че като се довериш на виртуалната валута биткойн,променяш нещо-жестоко се лъжеш.Тоя форум няма ли да го закривате 20 к през крив макарон до няколко месеца!

лъжат се тези които мислят че биткойна ще събори банките, аз нямам такива мечти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, orwell написа:

Това теб какво те бърка,не гледай американците ами собствената си черга,разрешават им да теглят и те го правят."Кръчмаря" да не си мислиш,че няма да им секне "празника".Жътвата предстои!

тази графика колкото важи за американците толкова и за европейците, не мога да разбера коментара ти, да не би да ми намекваш, че всъщност е хубаво да ползваш приложението на кредисимо ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, orwell написа:

Теб като не те интересува биткойн, какво се обаждаш и даваш съвети. Ние ще си загубим парите евентуалн, а не ти(примерно). Стой си в фиат и се радвай, че си богат. Но бъдещето е в биткойн, това ще го разбереш тепърва, иначе досега сто пъти да му бяха отрязали главата.... и държавите.... и банките..и цялата финансова олигархия. Играта продължава в пълна сила . Ние нищо не губим !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, vamp111 написа:

тази графика колкото важи за американците толкова и за европейците, не мога да разбера коментара ти, да не би да ми намекваш, че всъщност е хубаво да ползваш приложението на кредисимо ?

Прозвуча като заяждане,но не ползвам кредити и съм далеч от мисълта да ползвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.omfif.org/analysis/commentary/2018/april/china-downgrades-us-treasuries/

в момента Китай изкупува имоти по цял свят с/у Долар

всеки сам да си прави изводите какво значи това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че Китай не се нуждае от толкова долари, за да внася суровини, и че вярват в бъдещето на юана... че голямата криза наближава, може и голямата война и т.н.... долара си е долар... докато има икономика, всеки е склонен да го съхранява и да дава реални блага за него... и най-важното... 300млн. американци си плащат данъците в долари... долари ще има... и ще са фактор, докато САЩ са фактор... елементарно е... и друго важно нещо... за глобалната върхушка парите не са фактор... печатат ги под различни имена... има ли значение 1-ца долар или каквото и да е дали се обезценява или не? ако то си остане законно платежно средство - изразът би следвало да се използва за погасяване на данъци... държавата репресивна, мутренска или "бяла"(да речем Швейцария, Япония и т.н.)... си има установени ред и правила... и ако не ги спазваш(като не си от правилните хора), е много вероятно да не си доволен от развоя на събитията... подценявате парите... докато има данъци и кой да следи и наказва за тяхното не/погасяване... те ще са ценни...

та хората на върха са осъзнали някои неща, малко преди средният човек да може и да си ги помисли... че няма нужда да са обезпечени с нищо... данъчната принуда ги прави достатъчно ценни... нулевото печатане, води и до нулево спестяване или до дефлация, депресия и т.н... не съм специалист и аз като повечето тук, но и аз съм прочел нещо... а доста от хората и в този и в много други форуми са доста далеч от истината...

криптотата ще се наложат само ако властта иска... властта не е задължително да е същата, може да има и всемирно народовластие... ама няма да е в близката петилетка със сигурност... 

при идеални условия щяха да се наложат биткойн и още няколко монети със сигурност... и разбира се най-добрите токени... във времето самите токени най-вероятно щяха да се преобразуват в акции и да имаш реална собственост над нещо... било то пълен боклук или най-голямата иновация... отплеснах се малко... но отдавна тръгвам да нахвърлям по нещо... и все го трия... ама айде и аз барабар Петко с мъжете...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гугал "Hashgraph" това е технология пряка конкуренция на blockchain, за съжаление НЕ опенсорс, т.е не се знае кой къде какво е приготвил... не бих се учудил ако, когато настъпи момента првителства/банки се обърнат към тази технология, вместо блокверигата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

China has for years been methodically exchanging USD's to monopolize growing %'s of the world's physical commodity suppliey + OPEC countries Oil

https://www.reuters.com/article/us-china-ecuador-oil-special-report/special-report-how-china-took-control-of-an-opec-countrys-oil-idUSBRE9AP0HX20131126

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добър момент за почивка в Турция

DaVWlniW4AAFTtn.jpg

освен това в момента Истамбул е най-красив, времето е топло ясно, а в целия град са цъфнали лалета, Истамбул е номер 1 вносител на лалета от Холандия за цяла Европа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/news/2018-04-09/petro-yuan-newest-weapon-china-russia-iran-anti-usd-alliance

Petro-Yuan Is The Newest Weapon For The China-Russia-Iran Anti-USD Alliance

това за което писах преди, че Китайците се опитват да бутат долара спрямо петрола като лансират юана!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
23 hours ago, vamp111 said:

Това го чета в Zerohedge вече повече от 10 години. Все някога ше познаят ама според мен е още рано. Стойността на всички банкноти и монети по света е 7,6 трлн. долара. Стойността на всичкото злато в света - 7,7 трлн. при цена $1275 за унция. Това по данни отпреди 6 месеца  http://www.visualcapitalist.com/worlds-money-markets-one-visualization-2017/

Сега цената на златото е $1350. С колко е нараснало глобалното M0 - банкноти и монети, един господ знае. Ако златото е истинските пари,  хартиените пари трябва да са на същата стойност, за да има паритет. А тук някъде се намесва и биткойн като дигитално злато. По моята логика трябва да имаме Gold Market Cap + Bitcoin Market Cap = M0 World Money Supply и пазарът да се стреми да изравни уравнението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Гари написа:

Стойността на всички банкноти и монети по света е 7,6 трлн. долара. Стойността на всичкото злато в света - 7,7 трлн. при цена $1275 за унция.

Само че много отдавна фиатните валути не са обезпечени със злато. Стойността им е илюзия и единственото което я крепи е че все още е масова илюзия, тъй като болшинството от хората не подозират какво ги чака.....

Една нова финансова криза е неизбежна и пред нея кризата от 2008 ще ни се види цвете....

Но това може и да е за добро. Една такава криза би била нужният катализатор за промяна на мирогледа на хората и масово използване на световна децентрализирана валута за съхраняване стойността на спестяванията им. (като най-вероятният за сега кандидат е Биткоин )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове