Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Eric Arthur Blair

ЩЕ ГО БЪДЕ ЛИ БИТКОЙНА? за всички песимисти моля пишете тук.

Recommended Posts

И още нещо, за да доубия оптимизма на всички биткойн маниаци:

От 10-ти декември до ден днешен Ethereum-а е станал 2 ПЪТИ ПО-СКЪП от биткойна, и продължава да поскъпва. Не говоря за цена спрямо долара, а за ВЗАИМНИ ЦЕНИ МЕЖДУ ДВЕ КРИПТОВАЛУТИ. Почти всички криптовалути поскъпват спрямо биткойна, което означава само едно - ХОРАТА МАСОВО СМЕНЯТ БИТКОЙНИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ КРИПТОВАЛУТИ. При това забележете - правили са го дори и тогава, когато биткойна бележеше връх след връх. Тоест причината не е в това дали биткойна поскъпва или поевтинява спрямо долара. Причината е именно в БЯГСТВО ОТ БИТКОЙНА ПОРАДИ НАТРУПАЛИТЕ СЕ НЕРАЗРЕШИМИ ПРОБЛЕМИ.

Голямото количество форкове напоследък говори за същото, а именно че проблемите с биткойна НАИСТИНА СА НЕРАЗРЕШИМИ,  и направата на поредния форк с по-добри параметри е само един отчаян опит за спасяване на това, което все още може да се спаси.

При това положение към днешна дата наистина Etherеum-a е по-добро място за съхраняване на личното богатство от Биткойна, и колкото повече чакате с наличните биткойни, толкова повече губите от личното си богатство.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва точно и ясно да се разграничават двата процеса, които текат в световен мащаб:

1. Привличане на нови криптоентусиасти или бягство на съществуващи

2. Вътрешно преразпределение на доминиращата роля между отделните криптовалути

Бягството от криптовалути към фиатни пари влияе преди всичко на цената на биткойна, защото само през него хората могат да се оттърват от всички притежавани криптовалути. Втория процес обаче е по-важен - преразпределението на доминиращата роля между отделните криптовалути. Този втори процес се извършва от криптоентусиастите, сред които съм и аз. Не искам да се отказвам от криптовалутите, но в същото време вече не вярвам на биткойна като носител на моите криптопари.

В наш интерес е да привличаме колкото се може повече НОВИ КРИПТОЕНТУСИАСТИ, защото те с фиатните си пари ще вдигнат цената на всички криптовалути, но за да се случи това, трябва да им предложим нещо много по-привлекателно от биткойна. В очите на хората от целия свят биткойна вече се е провалил, и ще е много по-лесно да си изберем нов цар, отколкото да се опитваме да изчистим имиджа на съществуващия. Така че от нас самите зависи и нашето бъдеще - дали ще стоим с биткойни, и ще се самосъжаляваме, или ще избягаме например към Ethereum-а и с това ще кажем на целия свят: "Ето го новия по-добър цар. Инвестирайте живи пари в него."

Криптоборсите вече са се подготвили - вече предлагат една камара валутни двойки спрямо Ethereum-a, включая и директната му размяна за фиатни пари. Тоест те разсъждават изпреварващо, и вече са подготвили почвата за погребването на биткойна и за засаждането на Ethereum-a върху неговия гроб. И това е повече от ясно, че предстои да се случи, само където не се знае кога точно ще се случи. Може би след няколко месеца или дори след година, но не повече от това. В момента, в който медиите излязат с новината, че Ethereum-a има по-голяма пазарна капитализация от Биткойна, в този момент от време ще започне паническото бягство, с което всъщност ще се изкопае гроба на биткойна.

Тъй като все пак има някаква малка вероятност погребението на биткойна да се забави известно време, аз лично препоръчвам от този момент нататък да си направите ДИВЕРСИФИКАЦИЯ, като си държите богатството 50% в Биткойн и 50% в Ethereum, или дори още по-диверсифицирано - 30% в Биткойн, 30% в Ethereum и останалите 40% в други потенциални криптовалути - например в Monero и в BURST.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм съгласен с Матеев за повечето неща. Мисля, че на разработчиците на биткойн остана съвсем малък времеви прозорец за реакция ако искат да остане №1. Дай боже LN да се имплементира успешно и всичко да е наред, но някак ми липсва увереност, че това ще реши всички проблеми. Все пак ще трябва да се потвърдят транзакциите в блокчейна, така че миньорите ще продължат да диктуват нещата. Все повече ми се струва, че PoW протоколът няма бъдеще и ще бъде тотално заместен от PoS и модернизираните  му варианти. Наистина ли е необходимо за децентрализацията това копане, харчене на ток, поддържане на скъпо оборудване? Когато всичко може да се прави по много по-лесен начин. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Етереума порастна толкова заради всичките ICO-та, които се случват и защото е необходим етер, за да участваш. Моля те, не се заблуждавай. Същото ще се случи и с Neo-то и неговия Gas през 2018.

Забравя се и нещо друго - медийните "прояви" на етереума. Виждаме какъв Fud, се разпространява относно btc, просто защото е #1. Нима няма да бъде същото, ако етереума беше #1? Мисълта ми е, че към момента етереума и всяка друга валута не е тествана на такъв тип и брой атаки, които виждаме срещу btc, който между другото се оказа доста кораво копеленце.

Това какво означва? Че е по-рисково да си държиш парите в алткойнове отколкото в btc. Казвам го като човек, който в момента няма BTC. Всичко съм обърнал в алтове. Всеки решава сам за себе си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Mateev написа:

Недостатъци на Биткойна, които е въпрос на време да му отнемат царската му позиция:

1. Консумира огромно количество електроенергия за откриването на всеки един нов блок.

2. Към днешна дата заради биткойна работят 2 атомни реактора, но количеството им ще се удвоява на всеки 4 месеца.

1 и 2 са пълни глупости, у вас компютъра ти да не би да е на слънчеви батерии ?? сам разбираш, че нямаше как да остане без коментар...

3. Две седмици време за смяна на сложноста. Ако утре се появи нова изгодна SHA-256 криптовалута (а това е въпрос на време) и хората пренасочат копачките си към нея, биткойна буквално ще се парализира, защото нови блокове няма да се откриват с дни наред.

3 има и други ша 256 крипто, които на моменти са доста изгодни, за това и виждаш разни помпи във монети дето не са със сериозна капитализация, това е само на теория вярно със парализата на практика не

4. Лимитиран максимален размер на 1 блок. Това никак не се връзва с неограниченото нарастване на компютърната мощ за в бъдеще.

4 технологията се развива и по различен начин е скалируема, прочети малко повече и ще разбереш, че по-големия блок всъщност нищо не разрешава, дори нап

5. Лимитиран брой транзакции за 1 денонощие, което никак не се връзва с количеството реални транзакции в света с фиатни пари, което количество е поне 10 000 пъти повече, отколкото може да поеме биткойн мрежата.

5 това се разрешава както писах в 4

6. Липса на децентрализация поради доминирането на Китайците в производството на ASIC машини. Дефакто Китайците са превзели биткойна и е въпрос на време да започнат да се разпореждат с него, все едно че си е тяхна собственост. Ти вярваш ли на Китайците повече отколкото на Американците с тяхната си хартийка, наречена долар?

6. и без асик, това е вярно Китай 70% с/у 30% останалия свят, само че това се разрешава по прост начин и както видя когато обикновените потребители се противопоставят на китайците, на практика става това което искат потребителите

7. Концепцията за наддаване за цената на една транзакция сам видя до какво може да доведе - до цена на транзакцията от 1000 долара, за да направиш превод от 1 долар.

7. това съм го писал 100 пъти ще го напиша още един, ако миньорите копаха каквато и да е друга валута, пак щяха да си играят с цената на транзакцията, това се отнася до всички крипто валути с PoW 

Предимства на Ethereum-а като кандидат за царската корона:

1. Криптовалутата е много по-бърза и от нея са свалени почти всички лимити, пречещи на растежа на биткойна.

1. не е вярно, постоянно ставаме свидетели на задръстване в мрежата на етере и то без да се спами умишлено, а само от проста употреба

2. Освен паричната страна на въпроса Ethereum-а разрешава и проблема с размяната на собственоста, прикрепяйки към транзакцията пълноценен договор за размяна на самите активи.

2. биткойн съвсем скоро ще има подобни смарт контракти

3. Тоест Ethereum-а може да измести нотариалните служби по света, както и самото счетоводство на всяка една фирма, която реши да го ползва.

3. блокверигата го има това още преди да се роди етриум, даже имаше такъв койн нарича се factom, не знам дали още същестува

4. Като пазарна капитализация почти е достигнал до нивото на биткойна, и това не е случайно, а се дължи на вече описаните от мене недостатъци на биткойна.

4. всъщност 1/2 от капитализацията е, така че почти не го е достигнал и това е само защото хората си купуват шитни като рипъл вместо биткойн, техен проблем

Преди 15 часа, Mateev написа:

5. Почти всички борси по света са отворили пазари (валутни двойки) и спрямо Ethereum-а, така че прехода от Bitcoin към Ethereum ще бъде бърз, лесен и безпроблемен.

5. по цял свят можеш с фиат да си купиш биткойн, даже и от банкомат, такова нещо за етериум няма, т.е. има но много ограничено, преход от биткойн към етер няма да има успокой се

Предимства на BURST-а като таен кандидат за царската корона:

1. Преди всичко това е ЕКОЛОГИЧНА КРИПТОВАЛУТА, която не се нуждае от колосални количества енергия за собственото си съществуване.

1. тук съм съгласен, копае се даже и със стария ти хард (много сериозна амортизация обаче) нарича се proof of capacity така е доста по-малко ел. консумация имаш, тез хардове обаче също трябва да бъдат захранвани и ако копаш в мащабите на биткойн повярвай ми разликата няма да ти се струва толкова голяма

2. В нейната логика на блокчейна и в неговите параметри няма никакви недостатъци от гледна точка на съвременните потребности

2. всъщност кода е пълен с бъгове, аз го копах в раните му дни и се отказах точно заради това, защото постоянно нещо падаше и т.н.

3. Сложноста се преизчислява на всеки един блок, така че няма опасност от блокаж при рязка смяна на световния Network HashRate.

3. това е така, това но и мисля в доста други крипто валути ?

4. Размяната на активи освен пари е вградена във вътрешната логика.

4. не съм видял някой да ползва тази функция, за мен това остава на теория

5. Предвидена е мрежова структура на много нива, която позволява направата на милиарди транзакции (локални и глобални), без да им се забавя скороста или да води до някакви други проблеми, присъщи на биткойна и на повечето от другите криптовалути.

5 това се разрешава с оф-чейн транзакците, които са в зародиш към момента, иначе да на практика транзакцията е мигновенна, само че в мащаба на биткойн това не може да се случи

6. Децентрализацията е гарантирана за вечни времена, защото не може да се направи ASIC за дискови операции.

това е само теория, хората с 100 000 терабайта дисково място мисля могат да централизират спрямо мен с 500гб ??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Mateev написа:

И още нещо, за да доубия оптимизма на всички биткойн маниаци:

От 10-ти декември до ден днешен Ethereum-а е станал 2 ПЪТИ ПО-СКЪП от биткойна, и продължава да поскъпва. Не говоря за цена спрямо долара, а за ВЗАИМНИ ЦЕНИ МЕЖДУ ДВЕ КРИПТОВАЛУТИ. Почти всички криптовалути поскъпват спрямо биткойна, което означава само едно - ХОРАТА МАСОВО СМЕНЯТ БИТКОЙНИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ КРИПТОВАЛУТИ. При това забележете - правили са го дори и тогава, когато биткойна бележеше връх след връх. Тоест причината не е в това дали биткойна поскъпва или поевтинява спрямо долара. Причината е именно в БЯГСТВО ОТ БИТКОЙНА ПОРАДИ НАТРУПАЛИТЕ СЕ НЕРАЗРЕШИМИ ПРОБЛЕМИ.

Голямото количество форкове напоследък говори за същото, а именно че проблемите с биткойна НАИСТИНА СА НЕРАЗРЕШИМИ,  и направата на поредния форк с по-добри параметри е само един отчаян опит за спасяване на това, което все още може да се спаси.

При това положение към днешна дата наистина Etherеum-a е по-добро място за съхраняване на личното богатство от Биткойна, и колкото повече чакате с наличните биткойни, толкова повече губите от личното си богатство.

Lux койна е нарастнал с 200 пъти повече спрямо биткойна, това се отнася и към всички други шитни, така че това дето си казал не е вярно

хората сменят биткойн за алтернативки, защото чакат помпа там, после си купуват обратно биткойн, т.е. това не е вярно

голямото количество форкове е далеч по-малко от ICo-тата които напомпаха цената на етер, така че това не е вярно

наистина не разрешими проблеми в биткойна няма ако следиш тези неща по биткойна се работи най-много... това дето е неспасяемо е доста голяма тъпотия, за сега най-голямата, която си написал, но още не съм прочел всичко което си постнал

към днешна дата по-малка част от хората мислят, че етереума е по-добре от биткойн, за по-добро място на сърханение на лично богатство може само да си помечтаете, защото етера го хакват през няколко месеца, тогава ще видиш как се изпарява личното ти богатство и когато Виталик реши (това нека отговори и на въпроса ти с децентрализацията на етер) да не ФОРК-не мрежата и да ти спаси задника..

биткойн-а обаче до сега не е бих хакван, нещо с което етера не може да се похвали

това за чакането и личното богатство последното ти изречение всъщност бие по-горния глупости

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mateev от написаните до тук постове от теб, разбрах, че ти всъщност си нищо повече от един фен на етериума, както всички друго фенове на алтернативна валута ти се надяваш един ден точно твоята да бие биткойн (не ви съдя, за пример в модерния свят има регистрирани над 6000 божества и всяка религия си мисли, че нейния бог е най-добрия)

вероятно копаш бурст с домашния си комп, това също е впечетляващо, аз също съм го правил, дори съжелявам, че продадох твърде рано

като цяло доста си се потрудил със всички горни постове, изчетох всичко, но просто нямам физически възможноста да ти отговоря на всеки въпрос, ще обобщя в това, че си се повлиял просто на някаква канализирана информация, която е достигнала до теб

аз не съм биткойн максималист, не чакам определена цена от 1 000 000$ например или нещо такова, не ме разбирай погрешно, аз просто вярвам в технологията зад крипто валутите, т.е. когато и ако се появи нещо по-добро от биткойн аз ще разбера за него може би година преди да разбереш ти и повечето дето сте влезли в крипто 2017 год.

убягват ви елементарни факти, но всеки има право да изкаже мнение

един съвет от мен, ако наистина разчиташ на това, че етеерума спрямо биткойн е добре и би инвестирал в това, то по-добре купи си бкеш, защото спрямо биткойн бкеш-а се радва на редовни и то много сериозни помпи, аз до тук смея да твърдя съм хванал абсолютно всички

моето портфолио съдържа биткойн, етереум, лайткон и бкеш ако това ще те успокои, да разбереш, че не се кланям на биткойн

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех този етериум така ми се иска да умре по-скоро и да се приключи драмата с него(ама ще кара още 2-3 години), но за справка:

Понеже Виталик и организацията са се притеснили здравата, че нещата няма да се случат, както са ги мислили (стотиците ицо-та не са ги били придвидили, които реално скапват мрежата). В момента са премахнали графиката за големината на full node, Виталик е спрял работата по VM-а и се е съсредоточил как може да шердне блокчейна да не е едно копие на 1 машина а на 5 или 10...  Също така е заявил, че втори слой като LN е крайно необходим за разни приложения, като крипто котки и тн.. но нямат девелъпари и се очаква в рамките на от 1 до 3 години да го реализират.

Тоест обобщено за етериума

Лятото ще е 1ГБ блокчейна на етериум срещу 200GB за биткойн. Тук http://ethereumchainsize.com/ може да се види справка как се движи последните месеци с по 40-50ГБ за около 10 дни се увеличава блокчейна, защото няма лимит на блока и няма 2 ри слой. И въпреки, че е без лимит таксите скачат и самата технология не издържа.

Какво правим ако не успеят да шерднат блокчейна му в продължение на 1 -2 -3 години. Реално за да се шердне ще трябва да се вкара PoS и то не този PoS който се тества в момента. Да предположим че успят да го шерднат след 2 години, колко мислите ще е блокчейна му тогава 2,3,4,5ГБ - После шердването ще му намали децатрализацията. И самият PoS също ще я намали. Ще стане нещо подобно на това което е в момента с Биткойн. 

Относно 2-ри слой LN това се разработва от 2-3 години при биткойна и може би на пролет или лятото ще заработят някакви финални версии и ще започне да се интегрира. Тоест 3 години работа, Виталик казва от 1-3 години ще го вкараме, тоест брой го 3 години(тези обещани срокове никога не се изпълняват).

Отделно при биткойн освен, че ще пуснат скоро LN вотри слой, ще се пусне и RSK, което ще дръпне от ицотата пускани при етериум, ще създаде една цяло нова еко система към биткойн.

@Mateev Ще те помоля с доводите да обясниш, как точно ще се решат тези проблеми пред етериума?

PoS ще предизвика търсене на етереи и ще му вдигне цената, но до колко е точният въпрос? Предстои да видим и да ли това дръпване няма да се окаже временно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan етериума няма да умре, всъщност той единствен има приложимост като биткойна

скоро лайткойна също (може би) би ще започне да се приема като по-масово плащане (и до сега където се приема бтк, почти навсякъде вземат и лтц)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, vamp111 написа:

@ivan етериума няма да умре, всъщност той единствен има приложимост като биткойна

скоро лайткойна също (може би) би ще започне да се приема като по-масово плащане (и до сега където се приема бтк, почти навсякъде вземат и лтц)

Най-вероятно няма да умре след 2-3 години, но съм на мнение, че след 10-15 години няма да има повече от една децетрализирана валута. За мен при Биткойна ще се интегрира всичко необходимо, скорост, 0-ва цена на транзакция, смартдоговори, непроследимост и тн.. и тогава ще се обезсмисли съществуването на всички други крипто валути. Не си го представям да има втори интернет. Ако някога има 2-ра крипто валута, това дава възможност да има и 3та и 10та и 100тна, което е безсмислено.

Също така не мисля, че биткойна ще умре, ако някога се флипне или умре това означава, че тази съдба ще я последва и следващият крал и света ще се върне към фиатните пари. Наличието на всички тези криптота е само защото борсите искат да печелят повече и обират парите на хората. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, vamp111 написа:

@Mateev от написаните до тук постове от теб, разбрах, че ти всъщност си нищо повече от един фен на етериума, както всички друго фенове на алтернативна валута ти се надяваш един ден точно твоята да бие биткойн (не ви съдя, за пример в модерния свят има регистрирани над 6000 божества и всяка религия си мисли, че нейния бог е най-добрия)

Моята религия се нарича ПМО (Положително Математическо Очакване). Не съм привърженик на нито една криптовалута - просто търся възможности за печалба, използвайки знанията си за Теорията на вероятностите. За който не знае, аз съм бившия собственик на брокера СТС Финанс. Живея с тези електронни пазари от повече от 15 години, но последните 2-3 години се активизирах да пиша разни самообучаващи се роботи за автоматизирана търговия навсякъде, където това е възможно. Криптовалутите ме заинтересоваха с това, че в тях все още има много голямо поле за арбитраж, който както предполагам знаете е зареден с почти 100% ПМО. Самото копане също е заредено с ПМО, така че си понакупих малко ASIC-и и ригове.

Колкото до самата спекула (игра с цените) - тука недей да се изказваш, защото ще изръсиш някоя глупост, породена от масовата некомпетентност и самозаблуда на средностатистическия българин, който си мисли, че е хванал господа за дръжката, а в действителност нулира акаунт след акаунт.

Обсъжданията в тази тема са с ранг на ФУНДАМЕНТАЛЕН АНАЛИЗ, но предполагам сам се досещаш, че той не носи никаква друга полза освен начесване на егото по форуми и медии. Така че всичко, което го написах, е само мое лично мнение, без претенции за каквото и да било друго. Темата е за начесване на крастата и нищо повече. Няма да навлизам в повече спорове, защото за бъдещето не може да се спори - то ще се случи такова, каквото го направи СЛУЧАЙНОСТА, а тя както предполагам знаеш е НЕПРЕДВИДИМА.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

света няма как да се върне към фиатните пари, тъйкато бъдещето е в електроните плащания, освен това нищо от това не зависи от криптовалутите

банката сама ще си направи токен, чрез който ще осъществяват мигновените електронни плащания,

проблема в световен мащаб е че 1$ не струва 1евро, това трябва да бъде разрешено от този банков токен, не самите електрони плащания и бързина и цена

криптовалутите които познаваме, няма да са това което банката ще използва, технологията зад биткойн е безплатна, копи/пейст ново име и готово, защо и е на банката да си купува биткойни....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

форума е за това, за да се спори, не всички трябва да сме на едно мнение, мисля и по начина по който съм се изказал по повод написаното от теб сам виждаш, че излагам своите виждания и нямам нищо против твоите

преди 5 минути, Mateev написа:

Колкото до самата спекула (игра с цените) - тука недей да се изказваш, защото ще изръсиш някоя глупост, породена от масовата некомпетентност и самозаблуда на средностатистическия българин, който си мисли, че е хванал господа за дръжката, а в действителност нулира акаунт след акаунт.

това не го разбрах

преди 5 минути, Mateev написа:

така че си понакупих малко ASIC-и и ригове.

т.е. познах че копаш етер ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan От това което написа само ме навежда на мисълта, че доста ще минат на ETC (Етер Класика) и цената му ще се надуе много.

Иначе @Mateev както Вамп каза спора не е лошо нещо, защото аз като все още зелен в криптото ... доста се научава от такива спорове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

това не го разбрах

Всякакви споменавания и/или прогнози за някакви бъдещи цени по нищо не се отличават от хвърляне на боб или леене на олово. Повечето хора живеят със самозаблудата, че посредством технически и/или фундаментален анализ могат да постигнат някакво ПМО, и обикновено такива хора си губят парите по борси, брокери или казина. Затова не искам да споря на такива теми, а тази тема е точно такава - гадаене на бъдещето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е истина, посредством анализа може да хванеш някакво движение (ако имаш късмет), но в никакъв случай не можеш да предскажеш какво ще се случи в бъдеще

аз самия съм го изпитал на гърба си, за това и не тръгувам вече, Маркет Мейкърите само диктуват какво се случва, но като цяло е често срещано явление и някой от тях от номер 1 да стане номер 2,3 или 0..... 

никога не е късно да бъдеш ликвидиран..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

т.е. познах че копаш етер ?

Копая биткойн, етер, монеро, BURST, Pascal, Bytecoin, Aeon, XDN, Namecoin, Levcoin и още поне 5-6 други криптовалути. Спазвам принципа за ДИВЕРСИФИКАЦИЯТА както при криптовалутите, така и в личния си живот (няколко фиатни валути, няколко фирми, недвижимо имущество, земи, злато и сребро и т.н.).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rippleche ETC (Етер Класика) за него не разбирам това е остатъка от форка наложил се заради с хака, който са му направили( DAO-то) тоест продължава с бъга да си живее(може и да греша), има тайм бомб, който ще се задейства след година две. Някак си това изобщо не го разбирам защо съществува... Може и да греша не ми е ясно какво представлява и защо съществува.

@Mateev Виждам, че отговаряш на други въпроси но за посочените проблеми, които изброих нищо не казваш. Понеже спомена за доводи, все още очаквам твоите в защита на етериума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си написах доводите, и най-важния - Ethereum-а заема втора позиция след царската, и като такъв заслужава в него да се вложи някаква част от личното богатство.

ПП: Докато си чешем клавиатурите, биткойна не си поплюва и току що направи пробив в посока нагоре на М1, М5, М15 и М30 графиките. Въпреки че в тази тема аз изказах моите съмнения за бъдещето на биткойна, в действителност по него аз съм в дълги позиции още от цена 7350 ..... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме и пробив на седмичния бар. От тука нататък няма кой да спре биткойна в неговия пореден възход нагоре към 20 000 ....... :)

Палачинката май се обърна ....... :):):)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/14/2018 at 2:01 PM, Mateev said:

Вече си написах доводите, и най-важния - Ethereum-а заема втора позиция след царската, и като такъв заслужава в него да се вложи някаква част от личното богатство.

ПП: Докато си чешем клавиатурите, биткойна не си поплюва и току що направи пробив в посока нагоре на М1, М5, М15 и М30 графиките. Въпреки че в тази тема аз изказах моите съмнения за бъдещето на биткойна, в действителност по него аз съм в дълги позиции още от цена 7350 ..... :)

Ами когато BTC загуби първото място тогава пиши, защото от 2009та година насам си стои само на 1во място. Той и рипъла преди няколко седмици "уж" щеше да стане 1ви ама взе, че пръдна. Това, че някоя валута е поскъпнала 2,5,10,100 пъти спрямо BTC не означава, че ще продължава вечно, отностно форковете на BTC всички знаем защо се правят - атака към BTC и Free money и най-вече с форкнатите монети пак да си купиш BTC (ФАКТ).

Темата става интересна, Mateev доста готини неща написа, определено има доста познания (не съм ироничен :D !).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено в спора се изчиства действителността която виждаме, за останалото - играем си в ума си в настоящето, правейки прогнози и планове за бъдещето. За реалния живот е промяна, за графики и криптовалути  волативност. Добре е, че хора като  Mateev са тук, имат голям опит, могат да дават знание. Стария лаф, колкото повече научавам, разбирам колко малко знам. Мисля, че всички се учим, независимо на какво ниво на разбиране на крипто сме, учим тези които са след нас, и се учим от тези които са пред нас. Всичко се развива, всичко тече, единствено промяната и данъчните са вечни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове