Jump to content
Уважаеми потребители на hash.bg, преди да публикувате въпрос, мнение или тема, проверете за вече съществуваща такава или подобна, алтернатива е подфорума - Биткойн въпроси и отговори. Нека форумът има спретнат вид за всеки влизащ. ×
hash.bg - биткойн форум
Cryptos Voskrese

Групов чат с Nxt

Recommended Posts

Един от клиентите на Nxt вече поддържа групов чат. Пращате съобщение на даден акаунт и всички могат да го видят и да отговорят на него, става като "тема" във форум.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.msg6006208#msg6006208

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти пробва ли го? В блокчейна на нхт ли се случва това? Къде остават тези съобщения тогава?

Аз вчера си инсталирах и пробвах bitmessage, но точно защото имат proof of work, не става бързо и не става за чат.

Нхт са с proof of stake, следователно може да стане бързо, но какво се случва със съобщенията ми е мистерия - дали има написано по върпоса?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти пробва ли го? В блокчейна на нхт ли се случва това? Къде остават тези съобщения тогава?

Аз вчера си инсталирах и пробвах bitmessage, но точно защото имат proof of work, не става бързо и не става за чат.

Нхт са с proof of stake, следователно може да стане бързо, но какво се случва със съобщенията ми е мистерия - дали има написано по върпоса?

Доколкото знам - да, на блокчейна са. На определен период от време ще има shrink-ване на веригата обаче и съобщенията ще се изтриват от блокчейна май.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вече API за това? 

За всяко съобщение плаща ли се такса от 1 некст?

Ако не, каква е мярката срещу спам на блокчейна? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове